Netflix Yeşilçam (Türk) Filmleri

Netflix Yeşilçam Filmleri, Netflix ünlü oyuncularımızın olduğu en iyi Türk Yapımı Yeşilçam filmerine yer verdi. Bu filmlere beraber bir göz atalım.

Netflix De Yayınlanan Yeşilçam Filmleri

Netflix platformunda gün geçtikçe yerli içerik sayısı artış göstermektedir. Bu artış netflix de yayınlanan Yeşilçam filmleri üzerinde de etkisini göstermiştir.

Çeşitli türler ve sinemacılar açısından oldukça fazla sayıda Yeşilçam klasiği bugün Netflix Türkiye ‘sinde yerini almıştır. Yeşilçam filmleri hem ağlatıp hem güldüren filmlerdir. Türk toplumu açısından önemli bir yeri olan ve küçük çocuklarca dahi izlenen filmler olarak bilinmektedir. Samimi ve sıcak ortam oluşturabilen bu filmler Türkiye sineması için altın çağını oluşturan filmlerdir.

Birbirinden etkileyici oyuncularla netflix de yayınlanan Yeşilçam filmleri sevenleri memnun etmiştir. Güzeller güzeli Türkan Şoray, birbirinden eğlenceli karakterleri oynayan Kemal Sunal, herkesi sempatikliği ile büyüleyen Aile Naşit ve daha nicesi Yeşilçam filmleri ile hem akıllarda hem de gönüllerde yer etmiştir.

Netflix de yayınlanan Yeşilçam filmleri için sizlere bir liste hazırladık. Bu liste sizi biraz duygulandırıp eski günlere götürsede en azından bir kez daha izleme fırstaı verebilirsiniz. İşte Netflix Yeşilçam Filmleri;

 • Neşeli Günler / 1978
 • Bizim Aile / 1975
 • Çöpçüler Kralı / 1978
 • Hababam Sınıfı – Hababam Sınıfı Uyanıyor / 1977
 • Mavi Boncuk / 1975
 • Süt Kardeşler / 1976
 • Züğürt Ağa / 1985
 • Kibar Feyzo / 1978
 • Gülen Gözler / 1977
 • Şaban Oğlu Şaban / 1977
 • Tokatçı / 1983
 • Korkusuz Korkak / 1979
 • Gülşah / 1975

Neşeli Günler / 1978

Neşeli Günler

Netflix de yayınlanan Yeşilçam filmleri listesinde Neşeli Günler filmi ile başlıyoruz. Bu film çok sevilen bir yerli klasik olması açısından pek çok kişi tarafından defalarca izleme almıştır.

Neşeli Günler film konusu ise aileleri boşanmış olan 6 kardeşi anlatmaktadır. Annesi ve babası bundan yıllar önce boşanan bu 6 kardeş arasında da kopukluk olmuştur. Bu kopukluk ise üzerinden yıllar geçtikten sonra tesadüfen karşılaşılması sonucunda azalacaktır.

Bir araya gelen bu kardeşler kendi içlerinde anlaşıp ailelerini tekrar birleştirmek için uğraşır ve bu uğraşın hikayesini de ekranlara yansıtırlar. 1978 yılında yayınlanan film 1 saat 32 dakika sürmektedir.

Bu filmin 1 saat 32 dakika sürdüğünü izlerken asla fark etmeyeceksiniz. O kadar sürükleyici ve eğlenceli bir film olmasına bağlı aynı kişi tarafından defalarca kez izlenebilen ve asla sıkmayan bir film olarak karşımıza netflix platformunda çıkmaktadır.

Bizim Aile / 1975

Bizim Aile

Bizim Aile filmi Yeşilçam klasikleri içerisinde yine sevilen ve sıkça izlenen Adile Naşit, Şener Şen gibi kıymetli oyuncuların yer aldığı film olarak ekrana yansımıştır.

1 saat 32 dakika olan film 1975 yapımıdır. Bizim aile konusu, yaşar usta ve üç çocuğunun etrafında dönmektedir. Yaşar usta eşini kaybetmiş ve üç çocuğu ile dul kalmıştır. Eşinin vefatı onu çok üzmüş ve bu ölümden sonra hiç kimseyle evlenmemiştir.

Üç çocuğu için hem annelik yapmış hem de babalık yapmıştır. Tıpkı yaşar usta gibi üç çocuğu ile dul kalmış Melek Hanım ‘da Yaşar Usta ile aynı mahallede oturmaktadır. Melek hanım da çocuklarını yetiştirebilmek için hem annelik hem babalık yapmıştır.

Bütün bu zorlukları izleyenlere başarıyla yansıtmış olan bir filmdir. Yaşar Usta ‘nın arkadaşı olan Talat Usta ve Talat ustan ‘ın eşi bu benzerliği fark edince Melek Hanım ile Yaşar Usta ‘yı evlendirmeye çalışırlar. Film ‘de bu evlilik macerası nasıl ilerleyecek bunlar anlatılmaktadır. Hem eğlenip hem de bazı şeylerin nasıl ilerleyebileceğini görerek daha iyi anlayabileceğiniz filmdir.

Çöpçüler Kralı / 1978

Çöpçüler Kralı

Çöpçüler Kralı filmi tür açısından romantik ve komedi kategorilerine ismini yazdırmıştır. 1978 yılında yayınlanan bu film 1 saat 30 dakika olarak izleyicileri ile buluşmuştur.

Zabıta amirleri kendi yetkilerine dayanarak bazı meslek gruplarına baskı kurabilme ya da iş bölümü yaptırabilme olanağı olan bir dönemde bir zabıta amiri filmde ana karakter olmuştur. Çöpçüler kralı film konusu, zabıta amirinin görev yetkisiyle zorlayıp esnaf ile çöpçüler üzerinde oldukça büyük baskı kurmasıyla başlar.

Bu mahalle de Hacer isminde bir temizlikçi oturmaktadır. Bu temizlikçi zabıta amirinin kalbini çalmıştır. Hacer ‘e karşı aşk duygusu besleyen zabıta amiri, annesinden olumlu bir tepki almamıştır. Bu işe annesi engel olmak istemektedir.

Oğlu zabıta amiri iken kız yalnızca temizlikçidir. Yine aynı mahallede çöpçülük yapan bir de Apti karakteri vardır. Apti de Hacer ‘e aşıktır. Fakat Çöpçü Apti ‘nin parası yoktur. Apti ve zabıta memurunun hacer için aralarında oluşan rekabeti çöpçüler kralı film konusu olarak ekranlara yansıtmıştır. Hacer hangisini tercih edecek, durumlar nasıl ilerleme gösterecek merak ediyorsanız
hemen izleyin.

Hababam Sınıfı Uyanıyor / 1977

Hababam Sınıfı Uyanıyor

Hababam Sınıfı Uyanıyor filmi komedi ve dram türleri kapsamında olan toplam 1 saat 35 dakika olarak ekranlara gelmiştir.

Hababam Sınıfı Uyanıyor film konusu oldukça eğlenceli ve güldürücü ilerleyen bir konuyu işlemiştir. Film de bir lise ‘nin en tembel ve haşarı çocukları ile dolu olan öğrencilerinin Hababam Sınıfı ismi ile anıldığını görmekteyiz. Hababam Sınıfı ‘na bu okulun müdürü olan Mahmut Hoca ‘nın uzaktan bir akrabası gelir. İsmi Ahmet olan bu akrabası çok çalışkan ve duyarlı bir çocuktur.

Hababam Sınıfı ilk olarak köylü diye dalga geçtikleri Ahmet ‘i daha sonra kendilerine benzetmek isterler. Fakat Ahmet duyar dolu ve duygu dolu hali bu benzetme için büyük bir mücadele vermektedir. Bu mücadelenin sonun bütün alay ve çirkin sözlere rağmen o okuldan mezun olur ve öğretmenlik yapmaya başlar. Hababam Sınıfı ‘na ise oldukça güzel bir ders verir. Aynı zamanda onların gururu olur.

Mavi Boncuk / 1975

Mavi Boncuk

Mavi Boncuk filmi komedi ve dram türleri içerisinde kategorilenmiş ve 1 saat 19 dakika gibi bir süresi olan kısa bir filmdir.

Baba Yaşar, Kamil Usta, Süleyman, Necmi, Cafer ve Mıstık birbirleri ile çok iyi anlaşan bir arkadaş grubudur. Emel Sayın ‘nın çalıştığı bir gazino için bir gün gazete ilanı gören bu arkadaşlar bu gazinoya eğlenmek için gitmek isterler. Gazetede ki ilana göre ceplerinde ki parayı hesaplar ve bu parayla gidebileceklerini düşünürler.

Fakat hesap bekledikleri gibi gelmez bunun üzerine gazinoya itiraz ederler. Bunun üzerine kötü muameleye maruz kalan bu arkadaş grubu gazinonun sahibinden intikam almak için kolları sıvar ve bir plan yaparlar. Planları ise Emel Sayın ‘ı kaçırmak olur.

Bu planı başarılı bir şekilde gerçekleştirip Emel Sayın için fidye isterler. Bu Fidyeyi gazino ödeyene kadar Emel Sayın ile bu 6 arkadaş arasında bir yakınlaşma olur ve Emel sayın yanlarından ayrılmak istemez. Fakat para ödendiği için vermek zorunda kalırlar. Mavi Boncuk film akışı bu şekilde ilerler ve sonunda Emel Sayın bir bomba ile 6 ‘lı grubun karşısına çıkar. Bu arkadaş grubu ise aldıkları fidye ile çoktan kendilerine Boğaz ‘a bakan lüks bir yerde restoran açmışlardır. Film izleyenler tarafından çok beğenilmiştir.

Süt Kardeşler / 1976

Süt Kardeşler

Süt Kardeşler filmi komedi türünde yerini alan ve toplam da 1 saat 20 dakika olan 1976 yılında yayınlanan bir sinema filmidir.

Süt kardeşler film konusu ise bir konakta hayat bulmaktadır. Seneler boyunca kimsenin sahip olamadığı konağın sahibi olan Melek Hanım, sütoğlu Şaban sandığı bir kişiyi eve alır. Bu kişi aslında Şaban ‘ın arkadaşı Ramazandır. Konakta olan sinirli abisi Hüsammettin ile Ramazan tanıştığında Melek Hanım Hüsamettini kendi damadı olan Bayram olarak tanıtmaktadır. Konağa ilerleyen zamanlarda hem gerçek Şaban hem de gerçek Bayram gelince işler sarpa sarar.

Bayram ‘ın kardeşi olan Bihter, Şaban tarafından sevilmektedir. Ona aşık olan şaban sürekli Bihter ‘in peşinde dolanır. Bayram ‘ın babası tarafından eve canavar olarak sokulan Gulyabani ile işler iyice karışır. Olayı çözen Şaban olur ve Bayram ile Ramazan da madalya alırlar.

Züğürt Ağa / 1985

Züğürt Ağa

Züğürt Ağa filmi dram ve komedi türlerini filme işlemiştir. Film süresi 1 saat 41 dakika olarak kaşımıza çıkmıştır.  Türkiye ‘de olan feodalizmin çökmesi üzerine ekranlara gelmiştir. Şener Şen bu filmde Haraptar isimli bir köyün ağası rolünü üstlenmiştir. Bu köye daha sonra çalışmak için gelen kurnaz Kekeç Salman, köyün ağası’ na beklenmedik ve kötü bir plan kurmuştur.

Kuraklıktan dolayı yeteri kadar ürün elde edilememesinin üzerine köy halkını örgütleyen Salman, Köy ağası ‘nın mallarını çalar ve bu malları satıp İstanbul ‘a göçmelerine yardımcı olur. Yaşadığı hırsızlık sonucunda oldukça fazla malını kaybeden Ağa da köyden kente göç yapma kararı alır. Aslında iyi yürekli olan ve ailesine düşkün olan bu Ağa ‘nın başından geçen hikayeyi işlemektedir.

Kibar Feyzo / 1978

Kibar Feyzo

Kibar Feyzo filmi 1978 yılında komedi türünde yapılan bir sinema filmi olmuştur. Film süresi ise 1 saat 31 dakika olarak ekranlara yansımıştır.

Ana karakter olan feyzo askere gitmiş ve gelmiştir. Askerden döndükten sonra Gülo isimli bir bayana talip olur. Gülo güzelliği ile köydeki başka adamların da dikkatini çekmiş ve onların da talip olması sonucunda babası bu durumu başlık parasına dökmüştür.

Babasının düşüncesi en fazla parayı kim verirse Gülo ‘nun onunla evleneceğidir. Yani kızı için koyduğu başlık parasında açık arttırma yapmıştır. Bunun sonucunda on bin peşin, on binde senet karşılığında Gülo Feyzo ile evlenir.

Feyzo bu borcu ödeyebilmek adına köyde kalmaz ve şehre iner. Şehirde çalışır ve buradan her döndüğünde köylülere şehirde ağalık düzeni diye bir şey olmadığını anlatır. Başlık parasının da bunun içerisinde olduğunu ve şehirde kimsenin böyle bir istek de bulunmadığını söyler. Bunun üzerine ağaya karşı gelir. Kibar feyzo film konusu bu şekilde ilerlemekte olup film Hatay ilinin Reyhanlı ilçesinin Harran köyünde çekilmiştir.

Gülen Gözler / 1977

Gülen Gözler

Gülen Gözler filmi tür açısından dram ve komedi kategorilerinde yerini almış ve 1 saat 29 dakikalık bir film süresiyle ekranlara yansımıştır. Yaşar Usta, eşi Nezaket ve beş yetişkin kızı bir aile olup İstanbul ‘da yaşamlarını sürdürmektedir. Yaşar usta erkek çocuğu olacak diye düşünüp beş kızına da erkek ismi verir.

Bir arkadaşının iş yerinde çalışmakta olan Yaşar usta, kızlarına doğru bir kısmet bulmak ister. Bütün kızları için belirlene kısmetlerde bir aksaklık olmuş ve kimisinin gönlü olan olduğu için iş yürümemiş kimisin de ailesi engel olduğu için iş çıkmaza kalmıştır. Sonunda yapılan düğünün ise bütün parası Yaşar Ustaya kalmıştır.

Kızları sevdikleri adamla evlensin diye nezaket bir takım işler çevirir ve sonunda evleri ipotek olur. Bu aileyi ve çevresinde yaşanan olayları konu alan Gülen Gözler film konusu kız çocuklarının ailenin ekonomik durumunu umursamamalarına bağlı olan duyarsızlıklarını eleştirir bir tavırla ekranlara çıkmaktadır.

Şaban Oğlu Şaban / 1977

Şaban Oğlu Şaban

Şaban Oğlu Şaban filmi 1 saat 30 dakika boyunca izleyenleri güldürmekte ve komedi kategorisinde olmasının tamamıyla hakkını vermektedir.

Şaban Oğlu Şaban film konusu ise, asker de kumandanı olan Hüsamettin ‘i devamlı şekilde yaralayan ve çeşitli sakarlıklar yaparak askerliğini geçiren Şaban karakteri üzerinde dönmektedir. Şaban askerliği bittikten sonra askerde çalgıcılık yaptığı arkadaşı Ramazan ile yine bir eğlence yerinde çalışırlar. Burada kanto Nigar isimli bir kadına aşık olurlar.

Sivil hayatta aslında bir polis olan Hüsamettin ‘in ve çalıştığı teşkilatın aylardır yakalamaya çalıştığı Kadırgalı Eşref isimli karakteri yakalarlar. Bunun üzerine Hüsamettin ‘in kayınpederinden bir iş teklifi alırlar. Bu iş teklifi onları bir macera içerisine sürükleyecektir.

Tokatçı / 1983

Tokatçı

Tokatçı filmi 1983 yılında yayınlanmış olan ve komedi türünde ekranlara çıkan bir filmdir. Süre açısından bakıldığında ise 1 saat 20 dakika olduğu görülmektedir.

Tokatçı filmi konusu Osman karakteri üzerinde dönmektedir. Köyün ağası Hasan Ağa ‘nın kızına karşı sevgisi olan Osman karakteridir. Hasan Ağa ise kızı ile evlenmek isteyenlere çok fazla başlık parası vermektedir. Osman ise bunun üzerine İstanbul ‘a gider ve bazı günler aç kalsa da o parayı biriktirir.

Fakat geri dönerken tokatlanır yani soyulur. İstanbul ‘a geri dönen Osman orada askerlik arkadaşı ile karşılaşır ve ondan tokatçılığı öğrenir. Daha sonra çok parası olan Osman köye geldiğinde Hasan Ağa ‘yı tokatlama planı yapar.

Korkusuz Korkak / 1979

Korkusuz Korkak

Korkusuz Korkak filmi komedi türünde karşımıza çıkan ve başrolünde Kemal Sunal ‘ın yer aldığı bir filmdir.

Şirkette masa başı işi olan Mülayim geçim sıkıntısı yaşamaktadır. İş arkadaşları tarafından sevilmeyen hor görülen aynı zamanda kirada oturduğu evinden atılmak üzere olan Mülayim bu kötü dönemde ölümcül bir hastalığa yakalandığını ve 6 aylık ömrü kaldığını öğrenir. Bunu duyduktan sonra her şey değişir. Artık arkadaşları ve ev sahibi tarafından patron gibi davranan Mülayim olduğu için bir eziklik yaşamamaktadır.

Ayrıca son aldığı piyangonun da çıkmasıyla bütün parasını umumi tuvalete yatırır.Ölmeyi 6 ay bekleyemeyen mülayim bir mafya ile görüşerek kendisini öldürtmek ister. Bu sırada doktorun bir hata yaptığını ve aslında gayet sağlıklı olduğunu öğrenir. Fakat artık eski Mülayim değildir.

Gülşah / 1975

Gülşah

Gülşah filmi Türk komedi türleri arasında yerini alan 1 saat 34 dakika film süresi olan bir sinema filmi olarak ekranlara çıkmıştır.

Küçük bir çocuk olan Gülşah ve hayat hikayesi kendi isminde olan Gülşah filmi konusu olarak işlenmiştir.

Gülşah dadıları sevmez ve onlar için kabustur. Annesiz kalan Gülşah eve gelen bütün dadıları kendinden bıktırır ve geri göndertir. Babası ise son olarak Zeynep isimli bir dadı bulur. Gülşah bu dadıyı da başından savma taktikleri uygularken diğer dadılardan farklı olduğunu Zeynep kısa sürede kanıtlar. İlerleyen zamanlar da Zeynep, Gülşah ‘ın üstesinden o kadar iyi gelir ki Gülşah artık onun dadısı değil annesi olmasını ister ve babası için planları başlar.

Her Geçen gün Türk film ve dizilerine oldukça ilgi gösteren ve yayınlayan Netflix, Dijital Film izleme platforumu sayesinde en iyi yeşilçam filmlerini Hd kalitede izleyebilrsiniz.

Admin Soruyor: Siz en çok hangi Netfliz Yeşilçam Türk Filmini seviyorsunuz? Geri bildirim olarak yorumlarda bunu belirtebilirsiniz.  https://www.netflix.com/browse/genre/871341 adresinden listeye göz atabilirsiniz.

Dikkatinizi Çekebilir: En iyi Netflix Türk Dizileri

Yorum yapın

Bedava Bonus Casino siteleri - casino siteleri deneme bonusu veren siteler 1xbet footballofficialscamp.com - Deneme Bonusu Veren Siteler