Netflix Ücretlendirme, Plan Seçimi & Üyelik

Netflix Ücretlendirme Plan Seçimi ve Üyelik Netflix üyelik ücreti? Üyelik ve plan seçimi işlemlerinden sonra, Hangi Netflix dizilerini izlemeliyim ? diyenler için, Netflix Dizileri  bloğuna ek olarak Netflix ücretlendirme ve plan seçimi kılavuzunu hazırladım. Umarım faydalı olur.

En İyi Netflix Dizileri bloğumu açtığımdan bu yana sizlere listemde 30+ dizi önerisi verdim. Bu kadar diziyi özenle seçip yorumladıktan sonra sizlere Netflix Ücretlendirme Plan Seçimi ve Üyelik hakkında bilgi vermemek olmazdı.

Netflix Hakkında Herşey…

Netflix Ücretlendirme Plan Seçimi & Üyelik
Netflix Hakkında Herşey

Netflix nedir ? Netflix Inc. 1997 yılında California’da kurulan ilk başlarda DVD kiralama şirketi olan Netflix, daha sonra sektördeki yavaşlamadan dolayı çevrimiçi video içerikleri yayınlamaya başlar.

Günümüzde ise uygulama üzerinden çevrimiçi yayın yapmaya devam etmekte ve original netflix series sloganı ile kendi bünyesinde yüzlerce orjinal dizi ve film yapımı bulunmaktadır.

Netflix’in dünyada hatta ülkemizde bile bu denli yüksek ilgi görmesinin sebebi ise son yıllarda çevrimiçi yayın yapan streaming servislerin tutulmasına bağlı ve Netflix bu işi en iyi yapan platformlar arasında yer almaktadır.

Yani tv karşısında bir diziyi izlemek için reklamların bitmesini beklemek yerine reklamsız ve istediğin zaman izle seçeneği daha cazip gelmektedir.

1- Netflix Ücretlendirme Plan Seçimi & Üyelik

Netflix Ücretlendirme Plan Seçimi & Üyelik
Netflix Ücretlendirme ve Üyelik Paketleri

En İyi Netflix Dizileri – Netflix Üyelik ve Paket Fiyatları 2018

Netflix dizileri izlemek için üye olurken ilk olarak plan seçimi yapıyorsunuz ve seçmiş olduğunuz plan üzerinden faturalandırma işlemini başlatıyorsunuz. Tabi ilk ay ücretsiz

Netflix üyelik ücreti ne kadar ? Netflix palanları Temel: 15.99 TL  Standart: 27.99 TL Özel: 39.99 TL  Yukarıdaki görselde de gördüğünüz gibi seçmiş olduğunuz planın artı ve eksi yönleri mevcuttur. Dilediğiniz paketi seçerek ilk ay ücretsiz dizi keyfine başlayabilirsiniz.

2.Netflix Hangi Cihazlardan İzlenir ?

Netflix Ücretlendirme Plan Seçimi & Üyelik
Netflix Ücretlendirme – Netflix hangi cihazlarda izlenir ?

Netflix’e her türlü cihaz üzerinden ulaşıp seyredebilirsiniz. Yani akıllı televizyon,akıllı telefon, android tablet,Playstation,Aplle Tv,Blue-ray oyanatıcı ve İPhone,İPad gibi cihazlardan Netflix çevrimiçi içeriklerini izleyebilirsiniz.

Ayrıca seyahat ederken akıllı telefonunuzda başladığınız bir dizi veya filme evde akıllı tv üzerinden kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Forum ve sözlüklerde sıkça sorulan bir sorun olmuş onuda yeri gelmişken cevaplayayım.

Soru: Vestel Smart Tv Netflix uygulaması yüklenir mi?  Netflix, Vestel Televizyonumda neden yok ?

Cevap: Öncelikle Vestel ve Netflix aralarında yapmış olduğu anlaşma ile bir Netflix  kampanyası oluşturdular ve bazı Vestel Smart Tv‘leri de bu kampanyaya dahil ettiler.

Bazı diyorum çünkü forumlarda ve sözlüklerde Smart Tv’de Netflix uygulamasının çalışmadığı yönünde şikayetlerde bulunanlar olmuş.

Sorun ise smart tv alan müşterilerin servis ile irtibata geçip televizyonlarına gerekli yazılımı yüklemesi talebinde bulunmamalarıdır şeklinde cevaplar verilmiş. Benim güncel araştırmama göre şu an Vestel ve Netflix’in bu kampanyası devam etmiyor. En azından bu sayfa Türkiye için böyle bir seçenek olmadığını gösteriyor.

Diğer yandan Netflix’in yardım servisi ise Netflix’i televizyonumda nasıl izleyebilirim? sorusuna cevap vermiş durumda, şuradan ulaşabilirsiniz.

3- Netflix İçin İnternet Hızı Ne Olmalı ?

Netflix Ücretlendirme Plan Seçimi & Üyelik
Netflix internet hızı ne olmalı ?

Netflix Dizileri – Netflix için internet hızım ne olmalı ?

Netflix aracılığıyla TV şovlarını ve filmleri oynatmak için akış başına internet indirme hızı önerileri aşağıdaki listede olduğu gibidir.  Daha fazlası için buradan bilgi alabilirsiniz.

Saniyede 0,5 Megabit – Gerekli geniş bant bağlantı hızı

Saniyede 1,5 Megabit – Önerilen geniş bant bağlantı hızı

Saniyede 3.0 Megabit – SD kalitesi için önerilir

Saniyede 5,0 Megabit – HD kalitesinde önerilir

Saniyede 25 Megabit – Ultra HD kalitesi için önerilir

4- Netflix’de Neler Var ?

Netflix Ücretlendirme Plan Seçimi & Üyelik
Netflix’de neler var?

Netflix’in orijinal seri olarak binlerce dizi ve film var ama Netflix yapımı bu içeriklerde bölgesel sınırlama var. Yani siz Netflix üyesi olup ücret ödeseniz bile sadece Türkiye’ye sunulan içerikleri izleyebiliyorsunuz.

Bu coğrafi kısıtlama konusuna gelecek olursak, aslında sorun her ülkenin telif haklarının farklı olmasından kaynaklı ama yinede Netflix lisans anlaşmasını tamamladığı içerikleri kütüphaneye ekliyor.

Netflix özellikleri hakkında çok fazla teknik bilgi yazmadım örneğin ayarlar,dil ekleme,kota vb. çünkü zaten teknoloji ve haber sitelerinde fazlasıyla teknik bilgi var.

Netflix ücretlendirme ve üyelik hakkında bilgi edindiğinize göre En İyi Netflix Dizileri  listesine kaldığı yerden devam edebilirsiniz.

İyi seyirler…

Eğer en iyi  Netflix Filmleri hangileridir diye sorarsanız sizi film listeme alayım.

Netflix Türk Dizisi Hakan: Muhafız (The Protector) Fragmanı

Netflix Dizi Önerilerine Yorum Yap :)

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir