Netflix 2022’de Yayınlanacak (En iyi) 20 Dizi Önerimiz

2022 yılında Netflix’de yayınlanacak 20 diziyi sizler için ekledik. Öneri niteliğinde 2022 En iyi Netflix Dizileri Listemize göz atabilirsiniz.

2022 ‘De Yayınlanacak En İyi Netflix Dizileri

2022 ‘ye hazırlık aşamasında Netflix Türkiye platformu kapsamında yeni yılda yeni diziler ile karşılaşılacaktır. Bu sene dizi ağırlıklı içerikler platforma eklenme gösterilecektir. Bazı diziler yeni başlama gösterirken bazı dizeler de kaldığı sezonlardan son hızıyla devam ederek sevdikleriyle buluşacaklardır. 2022 ‘de yayınlanacak en iyi netflix dizileri pek çok kişi tarafından merak edilmektedir.

Yapılan yeni eklemeler yalnızca bir aya özel değildir. Her ay yeni içerikler getirilmektedir. Bu içerikler belirli bir tür ya da yalnızca dizi yalnızca film şeklinde değildir. Aksine her şeyi içeren yapılarla karşımıza çıkar. Ancak biz 2022 ‘de yayınlanacak en iyi netflix dizileri incelemesi yapalım.

 • Inventing Anna
 • Archive 81
 • The Woman İn The House Across The Street From The Girl İn The Window
 • Raising Dion
 • Vikings: Valhalla
 • Wednesday
 • Agent King
 • All The Light We Cannot See
 • Anatomy Of A Scandal
 • He’s Expecting
 • Guillermo Del Toro‘s Cabinet Of Curiosities
 • Florida Man
 • Freeridge
 • Hard Cell
 • Kings Of Amerika
 • Lost Ollie
 • One Piece
 • Locke & Key 3. Sezon
 • The Sandman
 • The Umbrella Academy 3. Sezon

2022 ‘De Yayınlanacak En İyi Netflix Dizileri Listemiz

Birçok izleyici tarafından merakla beklenen Netflix dizileri listemizi sizler için hazırladık. Bu listemizde 2022 yılında netflix ekranlarında izleyicileri ile buluşacak 20 dizi konusu, oyuncuları hakkında sizleri bilgilendirmeye çalıştık. İşte Netflix 2022 Dizileri;

Inventing Anna – 2022

Inventing Anna

Anna Delvey Rus asıllı Alman vatandaşıdır. Aynı zaman ultra zengin bir ailenin mirasçısı olarak kendini tanıtmış ve New York’ un zengin ailelerini, restoranlarını, bankalarını, otellerini dolandıran kişidir. Inventing Anna dizi hikayesi ile pek çok kişiyi heyecanlandırmaktadır.

Julia Garner, Anne Delvey karakterine hayat veren isim olacaktır. Inventing Anna dizisi, bir gazeteci Instagram uygulaması üzerinden oldukça ciddi bir servet edinmiş olan dolandırıcının hikayesini inceleyecektir. Gerçek hikayeden alınmış olan bu mini dizi her detayı ile ilginç olacaktır. Açıklamasını oyuncu kadrosunu duyan pek çok kişi tarafından heyecan uyandıran bu mini dizi için yayın tarihine 2022 denilse de net tarih belirtilmemiştir.

Archive 81 – 14 Ocak 2022

Archive 81

Archive 81 dizisi 1994 tarihinde hasar gören bir video kaset koleksiyonunun eski haline getirilmesiyle görevlendirilen arşivde çalışan Dan Turner ‘ı konu almıştır.

Belgesel yönetmeni olan Melody Pendras ‘ın yapmış olduğu çalışmayı ana karakter Dan bir şekilde bir araya getirir. Bu kasetlerde Dan kendini tehlikeli bir tarikatın araştırmasını incelerken bulur. Dan zamanla bu incelemelerde Melody Pendars ‘ın başına neler geldiğini düşünmeye ve bunun hakkında araştırmalar yapmakta başlar.

Bu iki karakter arasında 25 yıl önce yaşanmış bir sonun değişkenliği olabileceğine inanacak bağ oluşur. Doğaüstü korku dizisi olarak geçen Archive 81 yakında merak edenleri ile buluşacaktır. Dizinin oyuncu kadrosunda ise her anlamda kendini ustalaştırmış isimler bulunmaktadır.

The Woman İn The House Across The Street From The Girl İn The Window – 2022

The Woman İn The House Across The Street From The Girl İn The Window

The Woman İn The House Across The Street From The Girl İn The Wİndow dizisi her şeyden vazgeçip her akşam elinde şarabı ile sokağı izleyecek olan Anna isimli karakteri anlatacaktır.

Bundan daha önce The Good Place ‘de muhteşem bir performans göstermiş olan ve bu performansı ile oldukça fazla beğeni alan Kristen Bell ‘i bu dizide ana karakter olan Anna ‘yı canlandırırken izleyeceğiz. The Woman İn The House Across The Street From The Girl İn The Window dizisi ocak ayında mini dizi olarak karşımıza çıkacaktır. Bölüm sayısı birkaç bölüm olarak belirlenmiştir.

Anna karşı apartmana taşınmış olan yakışıklı komşu ile hayatına heyecan getirmiştir. Bu durumun bu şekilde olduğuna inanmıştır. Bir gece tanık olduğu cinayet bu düşünceyi gerçekleştirmiş olsa da Anna büyük bir hüsrana uğramıştır. Bu hüsranın sebebi ona kimsenin inanmamasıdır.

Raising Dion – 1 Şubat 2022

Raising Dion

Raising Dion dizisi 2022 ‘de yayınlanacak bölümleri ile sevenlerini 2. Sezonuyla buluşturacaktır. Başrolde yer alan Raising Dion Nicole ile gizemli süper yeteneklerini sergilemeye başlayan oğlu Dion ‘un hikayesini konu almaktadır.

Raising Dion dizisi ikinci sezon ‘da Yamuk Adam ‘ın işini bitirdikten iki sene sonra annesi ve Biona eğitmeni Tevin ‘ın verdiği destek sayesinde güçlerini kontrol etmeye ve geliştirmeye devam etmesini işlemiştir. Dion ‘un eğitmeni olan kişi zamanla annesinin de ilgisini kazanmaya başlayacaktır.

Brayden isimli bir çocukta tıpkı Dion gibi süper güçlere sahip olacak ve bu eğitimi birlikte almaya başlayacaklar. Daha sonra olaylar yaşanmaya başlayacak ve ikinci sezon sevenlerine maceralar yaşatmaya devam edecek.

Şaşırtıcı gelişmeler olurken aynı zamanda diziye sürpriz ziyaretçilerde gelecektir. Bunlarla baş etmeye çalışan Dion ile Nicole yalnızca kendilerini değil artık bütün Atlanta ‘yı kurtarmak zorundadır. Galip gelmemesi olasılığı dahi olmayacaktır.

Vikings: Valhalla – 25 Şubat 2022

Vikings: Valhalla

Bundan bin yılın üstünde geçmişte Vikings: Valhalla isimli en ünlü Vikinglinin maceralarının derlemesini yapmış olan Vikings: Valhalla dizisi 2022 de netflix platformunda karşımıza çıkacak olan diziler arasındadır.

Vikingler ile İngiliz asilleri arasında olan gerilimin kanlı kırılma noktasına ulaşması sonucunda Vikingler kendi içlerinde savaşa girmiş olan seçtikleri inançlardan dolayı anlaşmazlığa düşen üç kişinin destansı yolculuğunu konu almıştır. Hayatta kalabilmek için ve tabi ki zafer kazanabilmek için dövüşmek zorunda oldukları bu yolculukta onları çeşitli zorluklar beklemektedir.

VIKINGS dizisinin konu aldığı zamanlamanın oldukça gerisinde olan Vikings: Valhalla dizisi tarihi bilgisi, dönemin özgünlüğünü taşıması, drama ‘yı yansıtması, sürükleyici ilerleyen aksiyonlarıyla harmanlaşmış yeni bir macera olarak karşımıza çıkacaktır.

Wednesday – 2022

Wednesday

Netflix dizileri içerisinde yalnızca insanların oynadığı diziler yoktur. Bu diziler içerisinde herkesin izlerken eğleneceği ve özellikle çocuklara oldukça fazla cazip gelen çizgi dizilerde vardır. Wednesday çizgi dizisi de bunlardan bir tanesidir.

2022 senesi için planlanmış olan en eğlenceli dizilerden birisi olabilir. Yönetmen koltuğunda Tim Burton ‘ın oturduğu Wednesday dizisi izlerken sizlere büyük keyfi verecek ve boş zamanlarınızda eğlenceli aktivite oluşturacaktır. Bu çizgi dizi de işlenilen konu ünlü Addams Ailesi ‘nin kızı olan Wednesday ‘dir. Wednesday pek çok açıdan sorgulama kapasitesi yüksek birisidir. Bu sorgulamalara bulunduğu çevre, kendisi ve yaşımı da dahil edilmektedir. Ailesi üzerinde etki oluşturan Wednesday 25 yıllık gizemi çözmeye çalışacaktır.

Agent King – 2022

Agent King

Elvis Presley ‘in efsanevi hale gelen Rock ‘ın Roll şarkıları pek çok kişiye ilham veren bir durum olmuştur. Bunun yanında dansları ve yine birçok kişinin ilham aldığı stili ile ekranlara çıkmaktadır. Fakat bu kez onu bilinenin dışında yani Amerika ‘yı koruyan bir ajan olarak izleyeceksiniz.

Agent King animasyon dizisi Netflix platformunda karşınıza 2022 yılında çıkacaktır. Elvis Presley ‘in eşi Priscilla Presley ‘in yapımcılığını aldığı anime dizinin oluşturucusu ise John Eddie olmuştur. Amerika ‘yı tehdit altında bırakan kötülerle savaşmak için sırtında yer alan roketi ile casusluk yapan Elvis ‘i Agent King dizisi sayesinde izleyebilecek ve bunu oldukça ilginç bulacaksınız.

All The Light We Cannot See – 2022

All The Light We Cannot See

Anthony Doerr tarafından yazılan kitaptan uyarlanan All The Light We Cannot See dizisi oldukça duygu ağırlıklı olup bu özelliğini kitaptaki uyarlamasından almıştır.

Pulitzer Ödülü alan kitap dizi olarak yapılma aşamasında mini dizi hali ile karşımıza 2022 ‘de çıkacaktır. En merak edilen yapımlardan bir tane olmasının sebebi kitabı okurken herkesi ağlatan bu hikayenin ekranlara nasıl yansıtılacağıdır. Paris ‘te babası ile birlikte yaşayan görme engelli olan Marie – Laure Nazi işgali olduktan sonra kaçmak istemiş ve yanlarına mücevherlerini alarak başka bir yere yola koyulmuşlardır.

Alman asker Werner ile ilginç şekilde karşılaşmış ve Fransa ‘da ikinci Dünya Savaşı yıllından 2014 yılına kadar hikayesinde oldukça ilginç detaylar sunmaktadır. All The Light We Cannot See dizisi dört bölümden oluşacaktır.

Anatomy Of A Scandal – 2022

Anatomy Of A Scandal

Anatomy Of A Scandal dizisi başrol kadrosunda Siena Miller, Michelle Dockery, Rupert Friend ‘in yer aldığı oyuncular ile ekrana yansıtılacaktır.

Sarah Vaughan ‘ın “Aynı” isimli kitabından alınan esinlemeler sonucunda dizinin senaryosu belli olmuştur. Kamuda var olan taciz ve tecavüzlerin suçlamalarını bütün taraflar açısından anlatıldığı bu dizisinin ilk sezonunda S. J. Clarkson yönetimi görülecektir. Dizinin tasarımında her sezonda farklı bir davanın incelenmesi söz konusudur. Gerçeklerin mahkeme salonlarında en açık haliyle anlatıldığı yaşanan olayları, suçlamaları ve kişilerin yaşadığı travmaları anlatacak olan Anatomy Of A Scandal dizisi çok sürükleyici olacağı düşünülmektedir.

He’s Expecting – 2022

He’s Expecting

He ‘S Expecting dizisi konusu açısından oldukça ilginç bir serüven içermektedir. Ünlü bir manganın uyarlaması yapılmıştır. Toplum içerisinde cinsiyet rollerinin birbiri ile değişmesi durumunda dünyanın nasıl olabileceğini ekranlara yansıtacaktır.

Eğlenceli yapımlar içerisinde değerlendirilebileceği düşünülen He ‘s Expecting dizisi erkek ile kadın arasında var olan farklılıkları gösterirken bir de hamile kalabilecek bir erkeğin neler yaşayabileceğini anlatacaktır. Japon yapımı olan bu dizi sizleri izlerken güldürecek diye düşünülmektedir. Günümüzde hala devam eden cinsiyetçi kalıplardan uzaklaşmayan toplumlar için bazı farkındalık durumlarının yaşanması olabilir.

Guillermo Del Toro‘s Cabinet Of Curiosities – 2022

Guillermo Del Toro‘s Cabinet Of Curiosities

Guillermo Del Toro ‘s Cabinet of Curiosities dizisi netflix platformunda 2022 yılı içerisinde yayınlanacak olan yapımların içerisinde en ilginç dizi olacak gibi görünmektedir.

Meksikalı ve ünlü bir yönetmen olan Guillermo Del Toro ‘nun bundan birkaç sene önce üzerinde çalışmış olduğu açıklanan antoloji serisi ‘nin Netflix platformunda ekranlara yansımış versiyonunu izleyeceksiniz. Bu dizinin duyurusu birkaç sene önce verilmiştir. Guillermo Del Toro ‘s Cabinet of Curiosities dizisi oyuncu kadrosunda Rupert Grint, Andrew Lincoln, Essie Davis, Hanna Galway gibi isimler yer alacağı belirtilmiştir. İlk sekiz bölümünün her birinde farklı yönetmenlerin imzaları vardır. Dizi içerisinde korku oluşturabilecek pek çok hikaye izleyiciler ile farklı şekillerde buluşacaktır.

Florida Man – 2022

Florida Man

Netflix platformu üzerinden izlenme oranı yüksek olan dizi türleri içerisinde polisiye türü ciddi rakamların varlığını gözler önüne kolaylıkla sermektedir. Polisiye türünde dizi sevenler için Florida Man 2022 yılında ekranlara gelecektir.

Polisiye tadında olan bu dizinin ana karakteri American Crime Story ‘den alışık olduğumuz yüz yani Edgar Ramirez hayat verecektir. Eski polis memuru Mike rolünü ana karakter olarak izleyicilerinin karşısına çıkartan Florida Man dizisi olay örgünsünde maceraları barındırmayı ihmal etmemektedir.

Philadelphialı bir çete üyesinin kayıp kız arkadaşını bulmak amacıyla Florida ‘ya dönmek zorunda kalacaktır. Seneler sonra memleketi olan Florida ‘da bulunan Mike için durumlar hiç kolay olmayacaktır. Araştırmaları içinden çıkılmaz yollara giren ana karakterin macerasını polisiye dizi severlerin dört gözle beklediği düşünülmektedir.

Freeridge – 2022

Freeridge

Freeridge dizisi Los Angeles ‘ta yaşamakta olan ve birbirinden farklı kültürleri barındıran genç arkadaş grubunun lise maceralarını konu almaktadır.

Lise dizileri pek çok genç tarafından izlenilmekte ve popülerliği bitmeyen bir dizi türü olarak bilinir. Birbirinden ayrılamayan bu arkadaş grubunun içerisinde bulunacağı durum ise oldukça farklıdır. Ölümcül bir laneti serbest bırakmalarının düşüncesiyle yepyeni maceralara atılırlar. Netflix platformunda daha önce yayınlanmış ve toplam da 4 sezon sürmüş olan On My Block ‘tan esinlenilerek Freeridge dizisi karşımıza çıkmaktadır. Aynı oyuncaları görmek izleyenler için sürpriz olmayacaktır.

Hard Cell – 2022

Hard Cell

İngiliz komedyen Catherine Tate ‘in tarafından oluşturulan Hard Cell dizisi ana karakterlerinde kadın mahkumlar yer almaktadır.

Kadın mahkumlardan oluşan koğuşta geçen Hard Cell dizisi her bölümde birbirinden farklı karakterleri canlandıracak olan Tate, altı bölümlük bir dizi olacaktır. Hard Cell ‘de hem mahkumlar tarafından hem de ceza sistemine mizahi bakış açısı yerleştirerek ekranlara getirecektir. Kurgusal bir hapishanede olan bu hikayelerin komedinin yanında insanların hayatta yaşamış olduğu hikayelerin de gerçekliğine değinen ve buna bağlı olarak insanları etkileyen bir dizi olarak ekranlara gelecektir.

Kings Of Amerika – 2022

Kings Of Amerika

Amy Adams altı farklı Oscar adaylığı olan ve 2022 yılında netflix yapımı bir mini dizide izleyebileceğimiz oyuncu olacaktır. Bu dizi ise Kings of America dizisi olarak ekranlara gelecektir.

Kings of America 2013 yılından bu yana dünya üzerinde var olan en büyük şirket olarak kabul edilmiştir. Walmart ‘ta çeşitli departmanlarda çalışmakta olan üç kadının hikayesi Kings Of America dizi konusu olarak karşımıza çıkacaktır. Bu bayanlardan bir tanesi Walmart varisi, başka bir tanesi özgür ruhu olan bir yönetici ve sonuncu ise mağazada satış personeli olan karakterlerdir.

Olaylara farklı açı getiren bu karakterler sayesinde satış personeli Walmart ‘a dava açmasıyla dizinin konusuna yönelik hikaye başlıyor.

Lost Ollie – 2022

Lost Ollie

Kitap uyarlamalı diziler bu dönemlerde oldukça sık kullanılmaktadır. Kitapların seçiminde ise bir kısıtlama söz konusu değildir. Lost Ollie dizisi Ollie ‘s Odyssey isimli çocuk kitabından uyarlama yapılmıştır.

Bu dizi ile sıcacık aile ortamınızda keyifli zamanlar geçirebilmeniz mümkündür. Lost Ollie dizisi onu kaybeden sahibini her alanda arayan küçük tavşancık Ollie ile küçük bir çocuğun oldukça fazla sevdiği oyuncağını yeniden evine getirmesi ile başlayan hikayesi her izleyen kişinin kalbini ısıtacak türden bir dizidir. Lost Ollie ‘nin öyküsü namını salmış animasyonlara imzasını atmış Shannon Tindle tarafından uyarlanma söz konusudur.

One Piece – 2022

One Piece

One Piece dizisi live – action dizisi olarak Netflix platformuna gelmektedir. Namını salmış ve yayınlandığı günden bu güne kadar çok satan manga serisinde yer almış bir dizidir.

Emily Rudd, Inaki Godoy, Mackenyu ‘nun ana karakterlerine hayat verdiği dizide kahraman “One Piece” olacaktır. One Piece dizisi konu açısından efsanevi hazineyi bulmak için çalışmasını işlemektedir. Hazineyi bulan ve servet konabilecek aynı zamanda Pirate King unvanını da alabilmeye hak kazanacaktır.

Locke & Key – 2022

Locke & Key

Locke & Key dizisi 2022 ‘de 3. Sezonu ile sevenleriyle buluşacaktır. Locke ailesi Anahtarlı Ev ‘de sihrin fazlasını ortaya çıkartmaya uğraşırken anahtarlar açısından kendi planları olan ve yeni tehdir olan Matheson dizide görünmeye başlayacaktır.

Locke & Key dizisi içerisinde bu zamana kadar görülen tehditler içerisinden en büyük tehdit olarak bilinmektedir. Bu dizinin temasında aşk, kayıp ve aileyi tanımlayabilen bağların harmanlanmış yetişkinliği işlenmektedir. Ayrıca çok satan IDW Entertainment çizgi roman serisinden esinlenerek yapılmıştır.

The Sandman – 2022

The Sandman

The Sandman dizisi çağdaş kurgu tarihi ile drama ‘nın muazzam bir şekilde iç içe geçtiği bir dizidir. Dizide modern mit ve karanlık fantezilerin zengin bütünlüğü vardır. The Sandman kadim varoluş süresince yaptığı kozmik hatalar aynı zamanda insani hatalar ile onarım yapılması ve Rüya Tanrısı Morpheus ‘tan etkilenen insanların ve yine etkisi oluşmuş alanların hikayesini işlemektedir.

The Sandman dizisi karanlık tarafından da anlaşılacağı üzere DC için oluşturulan çizgi roman serisinden uyarlanarak ekranlara çıkacaktır.

The Umbrella Academy – 2022

The Umbrella Academy

The Umbrella Academy dizisi 2022 senesinde 3. Sezonu ile sevenleriyle buluşacaktır. 1989 yılında aynı gün içerisinde 43 tane bebek doğmuştur. Bu bebeklerin anneleri bir gün öncesi de dahil olmak üzere hiçbir zaman aralığında gebelik belirtisi göstermemiş birbirleriyle alakası olmayan kadınlardır.

2019 senesinde babalarının gizemli bir şekilde ölmesinin haberini alan ve birbirinden ayrı kalan bu aile bir araya gelir. Aile bağları farklı kişiliklerden dolayı zarar görmektedir. Ayrıca buna ek olarak küresel kıyamet tehdidi de işleri daha da zorlaştırmaktadır. Dünyayı kurtarmayı amaç edinen kardeşler birbirleri ile uyum sağlayamamasından dolayı başarısız olmuşlardır. Bu durumda kaçmak için zamanda yolculuk yapmayı denerler.

Bu zaman yolcuğunda ise durumlar planladıkları gibi ilerleme göstermeyecektir. Birbirlerinden ayrı ve 1960 yılların Dallası ‘nda birbirinden farklı zamanlara dağılmasına neden olacaktır. Bu beladan belirli maceralarla kurtulan The Umbrella Academy dizi karakterleri tekrar bir araya geldikten sonra hiçbir şeyin tam olarak aynı olmadığını fark ederler. Konusu oldukça sürükleyici olan dizi sevenleriyle 3. Sezonunu paylaşacaktır.

Netflix bizlere Türkçe Dublaj ve Türkçe Altyazılı dizi izleme keyfi veriyor. Sizler de https://www.netflix.com sitesinden en yeni dizilerden haberdar olabilirsiniz. Makale hakkında bize geri bildirmeniz çok önemli !!! Ek olarak sizlere de 2022 beklenen Netflix dizileri videosu ile baş başa bırakıyorum.

Yorum yapın

Bedava Bonus Casino siteleri - casino siteleri deneme bonusu veren siteler 1xbet footballofficialscamp.com - Deneme Bonusu Veren Siteler