Lucifer Dizi Konusu ve Oyuncuları

Fazla zamanımızın kalmadığını bilmek daha güzel olmasını sağlıyor.

Lucifer Dizi Konusu ve Oyuncuları, Netflix’in sevilen dizisinde cehennemin efendisi tahtını boş bırakarak insanların Dünyasında maceralara atılır.

Lucifer Dizi Konusu

Lucifer dizisi, Tom Kapinos tarafından hayat verilmiş olan bir hikayedir. Oldukça mutsuz ve canı sıkılan ve Cehennemin efendisi olan Lucifer, insanların dünyasında yer almak ister. Tahtını boş bırakmaya karar vererek yeni maceralara atılır. Lucifer’ın karar verdiği olaylar sonucunda oluşan olayların anlatıldığı bir dizidir. İşkence yapan ve iblis olan en yakın arkadaşı Mazikeen ile birlikte melekler şehri olarak adlandırılan Los Angeles’a yerleşmeye karar verirler.

Özel bir gece kulübüne sahip olan ve adı Lux olan bu kulübü işleten Lucifer, oldukça karizmatik ve milyarder bir rolü üstlenmektedir. Yeni hayatı sayısız partiler ve kadınlar arasında ilerleyen Lucifer Morningstar’ın hayati oldukça eğlenceli bir şekilde devam etmektedir. Ancak Lux’ın hemen yakınlarında bir kızın öldürülmesi ile işlenen suç Los Angela’ın Polis Departman dedektifi olan Chloe Decker’a intikal eder.

Chloe Decker yeraltı dünyasının kralı ile tanışır ve en derin, en gizli arzuları çalma yeteneğinden etkilenmesine sebep olur. Hatta vakayı araştırmak için ondan yardım istemeye kadar ilerler bu süreç. Lucifer artık bir danışman olarak Los Angeles’da işlenen cinayetlerin bir parçası haline gelir. Böylece Chloe Decker ile birlikte yeni ve heyecan dolu bir hayata başlar.

Lucifer Oyuncuları ve Karakterleri

Lucifer Oyuncuları

Lucifer dizisi, Tom Kapinos tarafından tasarlanmış olan mutsuz ve sıkılan bir cehennem efendisi olan Lucifer’ın dünyaya gelmesi ile başlayan maceralarını anlatan bir dizidir. Lucifer hikayesi ile her bölümde izleyiciyi yaratılan fantastik öğeler ve durumlar ile kendine hayran bırakmaktadır. Bir sonraki bölümlerin merakla beklendiği ve bir solukta izlenen bir dizi olan Lucifer, hem aşk hem gerilim hem de polisiye türlerini bir arada barındıran bir dizidir.

Kendini geri döndürmeye çalışan babası ve Polis Departmanı Dedektif Chloe Decker ile mücadele etmekte olan Lucifer, bunların yanında bir de şeytani dürtüleri ile de uğraşmaya devam etmektedir. Lucifer, suçluları cezalandırmak için Dedektif Chloe’ye yardım etmeye karar verir. Kendine has yetenekleri olan Lucifer, her bölüm heyecanın bir üst seviyeye katlandığı bir dizi haline gelir. Lucifer dizisi özellikle başrol oyuncu kadrosu ile de oldukça dikkat çekmeyi başardı işte o başarılı oyuncular;

Tom Ellis – Lucifer


Cehennemdeki hükümdarlığını geride bırakarak yeni bir hayata başlayan Lucifer’a hayat veren oyuncu Tom Ellis olarak bilinmektedir. Lucifer oldukça zeki ve kararlı bir karakter olarak karşımıza çıkmaktadır ve aynı zamanda insanları manipüle etme yeteneğine de sahiptir. Tüm bunların yanında oldukça yakışıklı ve fazlasıyla çapkın bir adamdır. Sahip olduğu şeytani güçlerini ise suçluları bulmak ve cezalandırmak için kullanan Lucifer, aynı amaçlara sahip olan Polis Departmanı Dedektif Chloe Decker ile iş birliği yapmaya başlıyor.

Her yönü ile insanlara kendini hayran bırakan bir karakter olmasının yanında çekiciliği ile de kendini insanlara hayran bırakıyor. Dizinin fazlaca sevilme nedenlerinden birinin de kesinlikle Lucifer karakteri olduğunu düşünmekteyiz. Tom Ellis 1.91 uzun boyu ilede oldukça internete merak edilenler tarafından aranmaktadır.

Lesley-Ann Brandt – Mazikeen


Lucifer ile birlikte melekler şehri olan Los Angeles a gelen Mazikeen aynı zamanda cehennemde Lucifer’ın sağ kolu olarak yer almaktaydı. Aynı görevi dünyada da sürdürmeye devam eden Mazikeen Lucifer ile birlikte Los Angeles’a gelmeye karar vermedi ile macera dolu günler başlıyor. Mazikeen dizide güvenilir ve sadık bir dost olarak her zaman Lucifer’ın yanında oluyor ve ona yardımcı oluyor. Ayrıca Mazikeen kısaca maze şeklinde de biliniyor.

Bu sebepten dolayı da Lucifer’ın birlikte çalışmaya karar verdiği Polis Departmanı Dedektif Chloe Decker hakkında endişeler duymaya başlıyor. Bu endişelerinden kaynaklı olarak gösterdiği eğlenceli tavırlar dizinin komedi sahnelerine zemin hazırlıyor ve oldukça eğlenceli hale getiriyor. Esmer kadın oyucu olarak da internette aranmaktadır.

Lauren German – Chloe Decker
Bir Polis Departmanı Dedektif olan olan Chloe Decker’a hayat veren oyuncu Lauren German’dır. Chloe Decker Lucifer ile işbirliği yaparak bir polis memuru olarak hayatına devam etmektedir. Ancak Los Angeles Polis Departmanı’nda görev yapmadan önce farklı maceralarda da bulunmuş bir karakter olarak karşımıza çıkmaktadır. Dedektif olmadan önce oyunculuk yapan Chloe Decker bu ışıltılı hayatını bir kenara bırakarak suçluları yakalamaya karar verir.

Daha önce bir evlilik yapan ve bu evlilik bir tane kız çocuğu olan Chloe Decker, aynı zamanda eski kocası (eşi) olan Dan ile de aynı birimde çalışmaya başlar. Oldukça başarılı bir dedektif olan Chloe Decker, suçluları yakalamak için kendi kadar başarılı ve şeytani yeteneklere sahip olan Lucifer ile birlikte çalışmaya karar verir. Dedektif olan Chloe Decker gerçek adı: Lauren German’dır.

Rachael Harris – Dr. Linda Martin


Oldukça fazla izleyici kitlesine sahip olan ve fantastik bir hikayeye sahip olan Lucifer dizisinin Dr. Linda Martin’ine hayat veren oyuncu Rachael Harris’tir. Doktor bir terapist rolünü canlandıran Linda Martin, Lucifer’a pek çok konuda yardımcı olmaktadır.

D.B. Woodside – Amenadiel


Fantastik hikayesi ile dikkat çeken Lucifer dizisinin önemli karakterlerinden biri olan Amenadiel karakterine hayat veren oyuncu ise D.B. Woodside’dır. Amenadiel Lucifer’ın kardeşidir ve dünyaya gelmesinden rahatsızlık duymaktadır. Kardeşi dünyaya geldiği için onun peşinden dünyaya gelen Amenadiel, Lucifer’ı cehenneme geri yitirmek istemektedir ve bu konuda oldukça kararlıdır.

Kevin Alejandro – Dan Espinoza


Lucifer dizisinde Polis Departmanı Dedektif Chloe Decker’ın eski eşi olan ve bir kızlarının babası olan Dan Espinoza karakterine hayat veren oyuncu Kevin Alejandro’dur. Cinayet Büro Amirliği memuru olan Dan, Chloe Decker ile aynı birimde çalışmaktadır. Ancak Lucifer’ın aniden popüler olması durumdan son derece rahatsızlık duymaktadır. Chloe ile yeniden bir araya gelmeyi amaçlamaktadır. Bunun için de Lucifer ile ilgili kötü planları vardır. Ancak ilerleyen bölümler de olaylar değişir.

Tricia Helfer – Charlotte Richards


Charlotte Richards rolüne hayat veren güzel oyuncu Tricia Helfer olarak karşımıza çıkmaktadır. Lucifer dizisinde de Lucifer Morningstar’ın annesi rolünde yer almaktadır. Hayranları tarafında oldukça fazla izlenen ve takıp edilen Lucifer dizisinin 21 Ağustos tarihinde yeni sezonu olan 5. Sezonu yayınlanmıştır.

Lucifer 1. Sezon Özeti

Lucifer 1. Sezon

Lucifer yanı diğer adı ile Şeytan olan dünyaya gelmiş ve yollar boyunca Lucifer Morningstar adı ile yaşmaya karar vermiştir. Bir gece klubü işletmesine sahip olan ve şeytani güçleri olan Lucifer, insanların dünyadaki gizli arzularını açığa çıkarma konusunda oldukça başarılı.

Bu tanrısal gücünü dizide oldukça iyi kullanan bir oyuncudur. Tanrının cehennemin bekçisi olarak görevlendirmiş olduğu Lucifer, bu duruma karşı oldukça tepkilidir ve dünyaysa yaşamına devam etmeye karar vermiştir. Ancak bu durum kardeşi Amenadiel i rahatsız etmiştir ve  dünyaya gelmesine sebep olmuştur. Amenidiel Lucifer’ı cehenneme geri getirme konusunda oldukça kararlıdır fakat Lucifer da dünyada kalma konusunda kararlıdır.

 

Dedektif rolünü üstlenen, boşanmak üzere olan ve bir çocuk annesi olan Chloe Decker ile karşılaşır ve ilgisini çeker. Davaları çözmek için dedektif ile birlikte çalışmaya başlar ve bu durumdan haz alır. Bu sayede ıkili arasında yakınlaşmalar olur. Dünyaya gelen Lucifer’ın yanında aynı zamanda güzel, seksi, savaşçı ve bir iblis olanMazikeen de yer almaktadır. Yakışıklılığı ve çekiciliği ile herkesi etkileyebilme özelliğine sahip olan Lucifer yalnızca Dedektif Chloe Decker’ı etkileyemez.

Lucifer 2. Sezon Özeti

Lucifer 2. Sezon

Zaman geçtikçe tanrının bir planı olan Chloe Decker’ın da tanrısal bir güce sahip olduğunu öğreniyor. Pek çok davada birlikte rol alıyorlar ve çözüyorlar. Daha sonra tanrısal bir çok melek dünyaya geliyor ve kimi iyi niyetli kimi kötü niyetli olarak Lucifer’ı cehenneme geri götürmeye çalışıyor. İlerleyen zamanlarda Chloe ile Lucifer arasında bir bağ oluşuyor ancak bu pek de kolay olmuyor.

Lucifer 3. Sezon Özeti

Lucifer 3. Sezon

Lucifer karakteri yalan söylemeyen ve oldukça dürüst bir karakterdir. Dünya yalanlarla ve entrikalarla dolu olduğu için de bu durumu hiç iyi karşılamamaktadır. Dizinin ilerleyen bölümlerinde melek ve insan melezi olan bebekler dünyaya geliyor. Tanrının cehenneme mahkum etmiş olduğu ve aynı zamanda Lucifer’ın annesi olan Adem ve Havva karakterlerinin de diziye eklenmesi ile ilginç durumlar ortaya çıkıyor.

Lucifer 4. Sezon Özeti

Daha önceki sezonlarda Lucifer’a tam anlamı ile güvenmeyen Chloe, sezon finalinde Lucifer’ın gerçek yüzünü görüyor. Yüzünü ilk defa gören Dr. Linda’dan sonra insanların bu durumu ne kadar zor anlayabileceğini gören Lucifer oldukça temkinli bir şekilde dedektife zaman tanımıştır. Chloe için oldukça zorlu bir süreç olan bu süreçte Lucifer’ı daha iyi anlamaya başlar ve onu sevmeye karar verir. Ancak bu sefer de karşısına Eve çıkar.

Eve dizide Lucifer’ın ilk sevgilisi olarak yer alır. Oldukça güzel olan bu karekter Lucifer’ın hayatını alt üst eder. Lucifer ise yıllardır sevgi beklediği Chloe’den sevgi göremeyince Eve’nin aşkına karşılık verir. Ancak bir süre sonra tüm bu yaptıklarını Chloe’i kıskandırmak için yaptığını farkeder ve Eve’den uzaklaşır.

Lucifer 5. Sezon Özeti

Lucifer 5. Sezon

Bu sezonda Lucifer ve Chloe dışındaki karakterler için de yan hikayeler ekleniyor ve dizi daha da çekici bir hale geliyor. Chloe ve Lucifer’ın arasındaki Twilight serisinin aşklarına benzeyen zararlı ancak karşı konulamaz bir çekim oluşuyor Doktor Linda, iblis Mazikeen ve adli bilim uzmanı olarak bilinen Ella Lopez gizledikleri zayıflıkları daha yakından tanımak için fırsat buluyor. Onların hatalarını, pişmanlıklarını ve en derin korkularını görüyoruz.

Lucifer  6. Sezon Özeti

10 Eylül tarihinde netflix ekranlarında vizyona giren dizi 10 bölümden oluştu. Hikayelerin eklendiği ve bir çok kişi tarafından beğenilen dizide yeni karakterleri de görüyoruz. Lucifer 6. Sezon özetine sizler için değindik. Sizlerde eğer bu sezonu izlemek istiyorsanız Netflix platforumuna giderek izleyebilirsiniz.

Lucifer Ne Demek

Lucifer, Latincede Venüs gezegenin sabah saatlerindeki hali için kullanılan bir isimdir. Türkçede ise şeytan iblis anlamına gelmektedir.

Lucifer Hakkında Merak Edilenler

Lucifer bence Netflix’in en çok beğenilen ve oldukça sıkı takipçilerinin olduğu suç temalı bir dizi. Ülkemizde de oldukça popüler olan dizi Netflix Ekranlarında Tüm bölümlerini ve sezonlarını Türkçe Dublaj ve altyazılı izleme seçenekleri mevcut. Dizinin fotoğraflarını ve resimlerini sizler için elimizden geldikçe paylaşmaya çalıştık. Bu başlığımızda Lucifer dizisi hakkında en çok merak edilenleri listeledik. İşte o bilgiler;

Lucifer’in Kardeşleri: Uriel, Gabriel, Ramiel, Castiel, Melekler
Lucifer’in Babası: Tanrı diye geçmektedir.
Lucifer’in Karısı, Sevgilisi :  Eve
Lucifer’in Annesi: Tricia Helfer – Charlotte Richards
Trixie Rolunu Kim Canlandırıyor: Scarlett Estevez
Mazikeen Nedir: Cehennemden gelen oldukça çekici ve güzel kadın kılığında bir şeytandır. Kısaca Maze adıylada bilinir.
Amenadiel Hangi Melek: Tanrıçanın en büyük çocuğudur ve melek çocuk olarak tüm kardeşleri ona hayrandır.
Lucifer Replikleri: Fazla zamanımızın kalmadığını bilmek daha güzel olmasını sağlıyor. Unutulmamalıdır ki, “Ne söylediğiniz değil, nasıl söylediğiniz daha önemlidir.  Aldığınız her küçük kararın, sizin için ölüm kalım savaşına dönüştüğünü hayal edin.
Lucifer 1. Sezon Kaç Bölüm: 1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12 toplamda 13 bölümdür.

  • Tür: Suç, Drama, Fantastik, Komedi
  • Yıl: 25 Ocak 2016
  • Ülke: ABD
  • İmdb: 8.1
  • Kaç Bölüm:  93
  • Kaç Sezon: 6 , 7. Sezon ne zaman diye arama yapanlara not: Lucifer 7. Sezon yayınlanıp yayınlanmayacağı henüz belli değil.
  • Yönetmen: Tom Kapinos
  • Diğer Kanal: FOX
  • Nasıl izlerim: https://www.netflix.com/title/80057918

Yorum yapın

Bedava Bonus Casino siteleri - casino siteleri deneme bonusu veren siteler 1xbet footballofficialscamp.com - Deneme Bonusu Veren Siteler