En İyi Netflix Mini Dizileri: Tüm Zamanların Tek Sezonluk Mini Dizileri

En İyi Netflix Mini Dizileri listemizde hafta sonu başla bitir yapmak isteyenler için 2020 – 2021 yılları dahil bir çok tek sezonluk mini dizi önerdik.

En İyi Netflix Mini Dizileri

Netflix yalnızca uzun soluklar çeken bir platform değil aynı zamanda oldukça güzel Mini Dizi yapımlarına da imza atan bir platform olarak dikkat çekmektedir. Şimdi hazırlayacağımız listede sizin hoşuna gidecek mükemmel mini dizilere yer vereceğiz.

Çeşitli konularda hemen hemen her türden mini dizinin bulunduğu Netflix platformunda kesin olarak izlemeniz gereken mini diziler ile ilgili listemize bakacak olursak:

 • When They See Us – IMDb: 8,9
 • The Queen’s Gambit – IMDb: 8,6
 • The Haunting of Hill House – IMDb: 8,6
 • Masum – IMDb: 8,4
 • Maid – IMDb: 8,4
 • Unbelievable – IMDb: 8,4
 • Godless – IMDb: 8,3
 • Unorthodox – IMDb: 8,0
 • The Spy – IMDb: 7,9
 • Maniac – IMDb: 7,8
 • Midnight Mass – IMDb: 7,7
 • Teenage Bounty Hunters – IMDb:7,7
 • Alias Grace – IMDb: 7,7
 • The English Game – IMDb: 7,6
 • I’m Not Okay With This – IMDb: 7,5

Netflix Mini Dizileri

İşte sizlere önerdiğimiz bir çok yıllarda oldukça konuşulmuş konuları ve oyuncu kadrosu ile bir çok izleyici tarafından beğenilmiş başla bitir tarzında Netflix Mini Dizileri;

1) When They See Us (2019)

When They See Us

2019 senesinde Netflix ekranlarına gelen When They See Us dizisi, suçu olmadığı halde tutuklanarak özgürlüğü elinden alınan bir siyahi gencin öyküsüne odaklanmaktadır. Netflix platformundaki en yüksek puana sahip olan bu Mini Dizi, iki farklı dalda Emmy Ödülü kazanarak oldukça önemli bir iş yapmıştır.

Central Park içerisinde koşuya çıkan bir kadına 5 tane siyah erkeğin saldırıda bulunması iddiası üzerine bu 5 siyahi genç içeriye atılır. Central Park Beşlisi olarak geçen bu beşli ekip suçsuz olduklarını ispat etmek adına oldukça zorlu bir süreç içerisine girerler.

Bu diziyi bu kadar ön plana çıkartan en önemli detay siyahi gençlere yapılan bu haksızlığın yoğun bir drama ile ekranlara getirilmesidir.

Toplamda 4 bölümden oluşan Netflix dizisinin bölüm uzunlukları değişkenlik göstermektedir. İlk bölümü 64, ikinci bölüm 71, üçüncü bölüm 73 ve son bölüm ise 88 dakikadan oluşmaktadır. Bu Mini Dizi, Netflix sayesinde izlenebilir.

2) The Queen’s Gambit (2020)

The Queen’s Gambit

Netflix ekranlarına geldiği 2020 yılında oldukça büyük bir ses getiren ve IMDb puanı açısından da oldukça iyi bir yerlerde olan The Queen’s Gambit dizisi, herkes tarafında önemli miktarda bir beğeni toplamış ve Netflix platformunun en sevilen, en başarılı dizilerinden bir tanesi olmuştur.

Bu başarısını 18 adet Emmy Adaylığı ile taçlandırmış olsa da bu ödül töreninden herhangi bir ödül alamamıştır.

Ailesini kaybeden ve bunun sonucunda da yetiştirme yurtlarında büyüyen Beth, yetiştirme yurdunda yaşadığı dönemde bir temizlik görevlisinden satranç oynamayı öğrenir. Beth, bu konuda inanılmaz bir yeteneğe sahip olduğunu ve bu yeteneği kullanarak turnuvalara katılması gerektiğini fark eder.

Bu süreç içerisinde evlat edinilen başkahramanımız için hayat garip bir hal almaya başlayacaktır. Toplamda 7 bölümden oluşan Mini Dizi The Queen’s Gambit ortalama olarak 55 dakikalık bölümlerden oluşan bir dizi olarak karımıza çıkmaktadır.

3) The Haunting of Hill House (2018)

The Haunting of Hill House

Türü bakımından oldukça gerici ve nispeten korku içerikli bir dizi olan The Haunting of Hill House dizisi, Mini Dizi konusunda Netflix adına oldukça önemli bir yapım halini almıştır. Bu bağlamda Netflix platformunun en sevilen korku dizililerinden bir tanesi halini almıştır.

Bu durum da insanların oldukça beğenisini çekmiş ve hem yüksek IMDb puanı hem de seyircilerin olumlu anlamda artan izleme istatistikleri olarak Netflix platformuna geri dönüşü olmuştur.

Çocuklukları lanetli bir evin içerisinde geçen ve yıllar sonra yolları ayrılan beş kardeş dramatik bir olayın ardından tekrardan birleşirler. Çocukluklarının geçtiği ve tepede bulunan evin laneti bu beş kardeşin peşinden gelmeye devam edecek, gerilim dolu dakikalara sebep olacaktır.

Bu lanetten en çok etkilenen karakter ise en küçük kardeş olan Nell olarak karşımıza çıkar. 10 bölümden oluşan bu Mini Dizi ortalama olarak 50 dakikalık bölümlerden meydana gelmektedir.

4) Masum (2017)

Masum

Listemizde bulunan tek Türk dizisi olan Masum, oldukça harika bir dedektiflik hikâyesinin anlatıldığı müthiş bir Mini Dizi olarak karşımıza çıkar. Ali Atay ve Haluk Bilginer gibi oyuncuları bünyesinde bulundular bu Mini Dizi, harika bir jenerik ile de izleyenlerinin dikkatini çekmeyi başarmıştır.

Dizide zaten genel olarak ses ve müzik kullanımları oldukça üst düzey şekilleriyle kullanılmış. Emekli Komiser Cevdet ve ailesinin yaşadığı belli başlı sıkıntıları ve sorunları anlatan gizem, polisiye, dram tarzında bir dizi olan Masum, bir kaza sonucunda kardeşinin ve onun eşini kaybeden Tarık’a odaklanmaktadır.

Akli dengesini yitiren bu karakterimiz günlerini sakin bir sahil kasabasında annesinin ve babasının yanında geçirmektedir. Meslekte kendini bir yerlere getirmeye çabalayan ve zeki bir komiser olan Yusuf’un bu kasabaya tatile gelmesiyle sırlar teker teker ortaya çıkacak ve olayların tamamı gözler önüne serilecektir. Toplamda 8 bölümden oluşan Mini Dizi Masum, bölüm uzunlukları ise ortalama 50 dakika olarak karşımıza çıkar.

5) Maid (2021)

Maid

Netflix kanalının, yeni bir Mini Dizi olarak yayınladığı Maid dizisi bir anne ve kızının yaşadığı olayları konu almaktadır. Kendisine bir hayat kurmaya çabalayan anne ve bu hayata dâhil etmeye çabalayan kızıyla yaşanan olayları şefkatli bir çerçeveden izleyiciye sunuyor.

Oldukça dram yüklü bu olan bu Mini Dizi, kuşkusuz son zamanlarda Netflix yapımı en iyi dizilerden bir tanesi olarak geçmektedir. 10 bölümden oluşan ve bölüm başı uzunluğu 60 dakika gibi uzun bir süreye tekabül eden bu dizi, Sean isimli kocanın duygusal şiddetinden kaçan 25 yaşındaki Alex ve 2,5 yaşındaki kızı Maddy’nin yaşadıklarını anlatmaktadır.

Başlarını sokacak bir yer arayan bu anne ve kız oradan oraya sürüklenirken birçok sorun ile karşı karşıya gelmelerine rağmen pes etmeyerek hedeflerine ulaşmak adına ileriye doğru devam ediyorlar.

6) Unbelievable (2019)

Unbelievable

Gerçek bir hayat hikâyesinden uyarlanan Unbelievable Mini Dizisi, 2019 yılında çıkmış ve Netflix adına oldukça fazla izlenen yani başarılı diziler kategorisinde yer alan bir dizi olabilmeyi başarmıştır. Dram, gerilim ve suç ögelerini içerisinde barındıran bu dizi Marie adındaki bir genç kadının tecavüze uğramasının ardından yaptığı suç duyurusunu konu alıyor. Ancak bu tecavüzü kanıtlayabilecek bir kanıt bulunmadığı için suçlamalar düşürülür ve asıl suçlular serbest kalır.

Marie’ye yalancı yaftasını vuran insanların inadına iki tane kadın dedektif bu davanın peşine düşerek tecavüzü kanıtlamaya ve Marie’nin yalan söylemediğini ispat etmeye odaklanırlar. 8 bölümden oluşan ve bölüm uzunlukları ortalama olarak 50 dakika olan Unbelievable dizisi, Netflix platformunda Mini Dizi kategorisinde yer alarak izleyicileri ile buluşmaktadır.

7) Godless (2017)

Godless

Adı pek bilinmiyor olsa da üç adet Emmy Ödülüne layık görülen bir Mini Dizi olan Godless, İlk olarak 2017 yılında Netflix aracılığıyla ekranlara yansımıştır. Vahşi Batı’nın azılı suçlusu olan Roy Goode, oldukça ağır bir şekilde yaralanır. Roy, bu yaralanmanın üzerine New Mexico’ya döner ve Alice Fletcher isimli bir kadının çiftliğinde gizlenir. Frank Griffin, eski ortağı olan Roy’u yakalamak adına peşine düşer ama bu süreç içerisinde Roy kendisini yalnızca kadınlarla dolu olan La Belle kasabasının içerisinde bulur.

7 bölümden oluşan bu Mini Dizi, Netflix izleyicileri için oldukça güzel bir dizi olarak karşımıza çıkar. Bölüm uzunlukları 50 dakika olan Godless, izlenmesi hem keyifli hem de Vahşi Batı hayranlarına hitap eden bir dizi olarak dikkat çekmektedir.

8) Unorthodox (2020)

Unorthodox

Yine gerçek bir hayat öyküsüne dayanan Unorthodox dizisi 2020 yılında Netflix ekranlarına Mini Dizi olarak gelmiş ve oldukça izlenerek başarılı olan bir dizi olmuştur. İnsanların sürekli olarak dizi ve film tükettikleri bu devirde Netflix gibi dizi/film izleme platformları bizi bu tarz harika dizilere çok daha rahat bir şekilde eriştirmekte ve izlememize doğrudan etki etmektedir. Görücü usulü evliliğe zorlanmış genç bir kadın olan Esther, hayallerinin peşinden koşarak görücü usulü evliliği reddeder ve Berlin’e kaçar.

Bu kaçısın ardında oldukça fazla olan toplumsal ve dinsel bir baskı bulunmaktadır. Ancak ne kadar kaçarsa kaçsın, nereye giderse gitsin, bu baskılar Esther’ın peşini asla bırakmaz. 4 bölümden oluşan ve ortalama bölüm uzunluğu 50 dakika olan Unorthodox oldukça kaliteli bir Mini Dizi olarak karşımıza çıkar.

9) The Spy (2019)

The Spy

Tarih ve dram gibi birbirini seven iki konuyu birleştirerek bir de bunların üzerine gizem temasını ekleyen Netflix platformunda yayınlanan Mini Dizi The Spy, izleyenleri ile 2019 yılında buluşmuştu. Dizi 1960 yıllarında geçer ve o dönemlerde yaşamış olan İsrail ajanı Eli Cohen’in Suriye’de nasıl faaliyetler içerisinde bulunduğunu anlatmaktadır. Kısa süre içerisinde Suriye’nin yüksek sosyetesine kendisini kabul ettirebilmesi başaran Cohen, girdiği bu rolün altında ezilerek kimlik karmaşası yaşayan bir insan haline dönüşüyor.

6 bölümden oluşan bu enfes tarih dizisinde hem bölüm uzunluğu 50 dakika olarak karşımıza çıkmaktadır. Kimlik karmaşası yaşayan ve bulunduğu durumundan nasıl kurtulacağı konusunda derin bir çıkmaza düşen Eli Cohen, bu durumdan kurtulabilecek mi yoksa kurtulamayacak mı? Bu soruların cevapları Netflix sitesinde yatmakta.

10) Maniac (2018)

Maniac

Oyuncu kadrosundan dolayı ekrana geldiği 2018 yılında oldukça ses getiren bir Netflix dizisi olan Maniac, kadrosunda Emma Stone ve Jonah Hill gibi iki tane usta oyuncuyu barındırmaktadır. Bu oyuncuları bir dizide hele ki Mini Dizi konseptiyle çekilen bir yapımda görmek aslında Netflix platformunun inanılmaz gelişmiş yapısını gözler önüne seriyor. Dizide Emma Stone ve Jonah Hill birbirinden tamamen yabacı iki karakteri canlandırıyor.

Bu karakterlerimiz hiçbir yan etki bulunmadan yaşadıkları bütün problemlere kalıcı sonuçlar sağlayacağına emin oldukları bir ilacın gizemli ve oldukça yüksek sırlar barındıran deneyine katılım gösterirler. Ancak elbette işler yolunda gitmez ve karakterlerimiz başından geçen olayları izleriz.

10 bölümden oluşan bu Mini Dizi, Netflix platformunda yer alan harika dizilerden bir tanesi olarak karşımıza çıkar. Bölüm uzunlukları ise ortalama olarak 40 dakikalık bir zaman dilimine tekabül etmektedir.

11) Midnight Mass (2021)

Midnight Mass

Netflix platformunda 2021 yılının sonlarına doğru yayınlanan ve içerisinde oldukça gerilim, gizem, korku unsuru barındıran ancak bunları da harika bir senaryo ile harmanlayan bir Mini Dizi olarak karşımıza çıkıyor. Crockett adındaki bir ada mevcuttur. Bu ada da oldukça az insan yaşar ve ekonomik problemlerin bulunmadığı bir yerdir.

Ada sürekli olarak göç veriyor ve giden de genel olarak adaya geri dönmüyordur. Fakat adaya dönen iki önemli kişiyle birlikte her şey değişmeye başlar. Zamanında hapishaneye giren Riley isimli karakterimiz adaya geri dönerken adanın rahibi yerine geçici olarak göreve gelen genç rahip Paul Hill ise ikinci ismimiz olacaktır.

Gizemli ve genç rahibin adaya gelişiyle çeşitli gizemler ortaya çıkacak ve ada içerisinde bir sürü olay gelişmeye başlayacaktır. 7 bölümden oluşan ve ortalama uzunluğu 60 dakika olan bu Mini Dizi, Midnight Mass ismiyle Netflix platformunda yayınlanmaktadır.

12) Teenage Bounty Hunters (2020)

Teenage Bounty Hunters

Çılgın bir suç –komedi Mini Dizi olan Teenage Bounty Hunters, Netflix kanalında 2020 yılında yayınlanmıştır. 16 yaşlarında olan liseli iki kız kardeşin yaşadıkları olaylar, kendilerine dair buldukları yeni özellikler ve hayatı sorgulama gibi hususların yaşandığı dönemlerden geçmektedirler.

Bununla birlikte de deneyimli bir ödül avcısının işe aldığı bu iki güzel kız bir yandan da suçluları kovalamaya başlayacak ve kendi hayatlarını da bu şekilde sürdürmeye çalışacaklardır. Teenage Bounty Hunters ortalama olarak 50 dakikadan oluşan 10 bölümden meydana gelmektedir.

Netflix dizileri arasında kendine yer bulmuş olan bu komedi yapımı, Mini Dizi olma özelliği gösteren harika bir yapım olarak karşımıza çıkmaktadır.

13) Alias Grace (2017)

Alias Grace

11.22.63 isimli harika dizide gösterdiği müthiş performans ile adından söz ettiren Sarah Gadon’un başrolde olduğu Alias Grace dizisi 2017 yılında yayınlanmıştır. İrlanda topraklarından Kanada topraklarına oldukça uzun bir yolculuk sonunda göç etmeyi başaran Grace, Thomas Kinnear ismindeki bir adamın yanında basit bir hizmetçi olarak işe başlamıştır. Bir sürenin ardından Grace’in emrinde çalıştığı ev sahibi öldürülür. Bu ölümden de Grace suçlu olarak görülür. Diğer iki suç ortağı idam edilirken 16 yaşında olan Grace ömür boyu hapse mahkûm edilir. Daha sonrasında ise Grace’in masum olduğunu kanıtlamak adına

Dr. Simon Jordan adındaki bir psikolog göreve getirilir ve olayların ilerleyişi bu şekilde anlatılır. 6 bölümden oluşan bu harika Netflix yapımı Mini Dizi ortalama 45 dakikalık bölümlerden meydana gelmektedir.

14) The English Game (2020)

The English Game

Gerçek hayattan uyarlanma bir futbol dizisi olan The English Game, 1879 yılında İngiltere’de profesyonel futbol yaşantılarının nasıl başladığını ve bu sporun nasıl paralı bir oyun haline geldiğini anlatan harika bir Mini Dizi olarak karşımıza çıkar. Netflix platformunun orijinal yapımı olan The English Game oldukça iyi bir dizidir.

Amatör olarak görülen bir spor dalının nasıl profesyonel bir hale geldiği harika bir şekilde anlatılmaktadır. Bu anlamda futbol tarihinin ilk para karşılığı bir takıma giden oyuncusu ya da daha net tabiriyle ilk profesyonel futbolcusu olan Fergus Suter’in futbol yaşantısı bu harika Mini Dizi sayesinde gözler önüne serilir.

Parası olan ve zengin bir takım olan ancak FA Cup’ı henüz daha da zengin ve elit kimselerin elinden alamamış işçi sınıfı takımlardan birisi olan Blackburn Rovers, Fergus’u transfer ederek bu hayalinin peşinden koşar. 45’er dakikalık 6 bölümden oluşan harika bir dizidir.

15) I’m No Okey With This (2020)

I’m No Okey With This

I’m No Okey With This dizisi Netflix yapımı bir Mini Dizi olarak karşımıza çıkmaktadır. İçerisinde fantastik, komedi ve dram gibi ögeler barındıran I’m No Okey With This 2020 yılında yayınlanmıştır. 15 yaşında bir lise öğrencisi olan Sydney aynı zamanda da telekinetik güçlere de sahip bir lise öğrencisidir.

Bir taraftan bu güçlerin ne olduğunu keşfetmeye çabalayan Sydney, bir taraftan da yolunda gitmeyen düzensiz yaşantısını rayına oturtmaya çalışmaktadır. 7 bölümden oluşan I’m No Okey With This, sitcom tarzında bir dizi olduğu için 20 dakikalık kısa bölümlerden oluşmaktadır. Oldukça güzel bir Netflix yapımı olarak karşımıza çıkar.

Bu yazımızda Netflix’de  izleyebileceğiniz mini dizileri listeledik. Siz en çok hangi Netflix Mini dizisini sevdiniz? Geri bildirimde bulunarak yorumlarda bulunabilirsiniz.

Netflix Mini Dizi izlemek İçin: https://netflix.com
Dikkatinizi Çekebilir: https://netflixdizileri.net/en-iyi-netflix-tarih-dizileri/

İşte Netflix Mini Dizileri Videolu anlatımı

Yorum yapın

Netflix Üyelik iptali
Bedava Bonus ww2.18casinos.com deneme bonusu veren siteler irsuperleague.com - superbetin 1xbet süperbetin giriş footballofficialscamp.com - Deneme Bonusu Veren Siteler