En İyi Netflix Lise Dizileri

En İyi Netflix Lise Dizileri, son yıllarda netflixde popüler olan en iyi İmdb puanı yüksek Netflix Lise Gençlik Dizilerini açıklıyoruz.

Netflix’in En İyi Lise Gençlik Dizileri

En İyi Netflix Lise Dizileri, oldukça çeşitli alanlarda dizi türlerini bünyesinde barındıran Netflix platformu bu dizi kategorilerinden bir tanesine daha eklediği kategorilerden bir tanesidir. Birbirinden farklı olsa da aslında temelinde aynı konuları anlatan bu dizilerin gençlik ateşini yakmış ve henüz lise çağında olan insanları ekrana yansıtması oldukça ilgi çekici bir konu olarak karşımıza çıkmaktadır.

Tüm bu bilgiler ışığında oluşturduğumuz içerisinde 15 tane birbirinden güzel dizi barındırmakta olan  Netflix Lise Dizileri listemiz ile siz dizi severlere bir nevi bilgi vermeye çalıştık. İşte konusu oyuncu kadrosu ve tüm detayları ile En iyi Netflix Lise Dizileri;

 • Derry Girls – IMDb: 8,4
 • Atypical – IMDb: 8,3
 • Sex Education – IMDb: 8,3
 • Skins – IMDb: 8,2
 • The End of the F***ıng World – IMDb: 8,1
 • Teen Wolf – IMDb: 7,6
 • 13 Reasons Why – IMDb: 7,5
 • Aşk 101 – IMDb: 7,5
 • Chilling Adventures of Sabrina – IMDb: 7,5
 • Elite – IMDb: 7,4
 • Control Z – IMDb: 6,9
 • Fate: The Winx Saga – IMDb: 6,9
 • Baby – IMDb: 6,8
 • Riverdale – IMDb: 6,7
 • Rebelde – IMDb: 6,3

Netflix Lise Dizileri

Özellikle okul dizisi severlerin tercih ettiği gençlerin entrilalarını, aşklarını ve bir çok olayı konu alan Lise dizileri netflix platforumunda da oldukça popüler hale geldi. İçerisinde Türk yapımında olduğu Netflix Lise Dizileri Listemiz tüm detayları ile sizlere anlatmaya çalıştık.

1) Derry Girls (2018)

Derry Girls

2018 yılında yayınlanmaya başlayan Derry Girls dizisinin yönetmenliğini Michael Lennox üstlenmektedir. 2018 yılında Screenwriters Ödül Töreni’nde “En İyi Senaryo Ödülü” nü kazanmayı başaran Derry Girls İrlanda’nın ses getiren Netflix yapımlarından birisi olabilmeyi başarmıştır.

Doksanlı yılların başında İrlanda’da geçen bu dizi, Protestanların ve Katoliklerin ciddi sorunlar yaşadığı ve bu sebepten ötürü de kargaşa ortamında bulunan 16 yaşlarındaki 5 gencin Katolik Lise hayatını konu almaktadır.

Bu gençlerin kişisel yaşamları, topluma bakış açıları, ailevi ilişkileri üzerine oldukça eğlenceli bir yapım olan Derry Girls, 2 sezon ve 12 bölümden oluşan bölüm uzunlukları ise 22 dakika olan Netflix Lise Dizisi olarak karşımıza çıkmaktadır. James, Erin, Michelle, Clare ve Orla olarak 5 kahramandan oluşan Derry Girls, arka planda siyasi ve politik; ön planda ise bu gençlerin yaşantısına odaklanmaktadır. 8,4’lük IMDb puanıyla dikkat çeken dizi listemize birinci sıradan giriş yapmaktadır.

2) Atypical (2017)

Atypical

Atypical, Netflix platformunda bulunan en kaliteli ve anlamlı dizilerden bir tanesi olarak karşımıza çıkmaktadır. Otizm spekterum hastalığına sahip bir liseli gencin yaşantısında ne gibi zorluklar ile karşılaştığını ve bu zorluklar karşısında nasıl bir bakış açısı geliştirdiğini anlatan Atypical, bunu yoğun bir drama üzerinden değil aksine trajikomik nitelikte sayılabilecek olaylar ile ekrana yansıtmaktadır.

Başrolümüz Sam’in psikolog tavsiyesi üzerine oldukça fazla istediği bir kız arkadaş aramaya başlaması dizinin ana konusunu oluşturmaktadır. Sam, herkes gibi normal bir hayat sürmek istiyor olsa da annesi Elsa oğlunun büyüdüğünü bir türlü kabullenememekte ve Sam’in âşık olmak için girdiği bu süreç bütün aile adına oldukça büyük bir değişime sahne olacaktır.

Toplamda 38 bölümü bulunan Atypical, 4 sezondan oluşmaktadır. Bölüm süreleri ise 30 dakika olarak dikkat çeken bu Netflix dizisi, oldukça güzel, eğlenceli ve ders çıkartılması gereken bir dizi olarak karşımıza çıkmaktadır.

3) Sex Education (2019)

Sex Education

Netflix platformunun çıkarmış olduğu en eğlenceli liseli dizilerinden birisi olan Sex Education, seks terapistliği yapan baba ve annesi dolayısıyla öğrendiği bilgileri liseli gençlerin basit cinsel sorunlarını çözmek için kullanan Otis’in yaşamını ele almaktadır. Seks ve ilişkiler hakkında hiçbir tecrübesi olmayan Otis, lisenin havalı kızı Maeve ile bir ortaklık işine girerek Otis’in yaptığı seks danışmanlığı konusundan para kazanabilecekleri bir plan kurgular.

Kadrosunda Asa Butterfield, Emma Mackey, Ncuti Gatwa ve Aimee Lou Wood gibi oldukça genç oyuncuları bulunduran Sex Education, izlemesi hem keyifli hem de dostluk, arkadaşlık ve sevgi gibi kavramların öğrenilebileceği bir dizi olarak karşımıza çıkmaktadır.

Her sezonu 8 bölümden meydana gelen toplamda 3 sezon ve 24 bölümden oluşan Sex Education, IMDb puanı 8,3 gibi oldukça iyi bir puan olarak karşımıza çıkmaktadır.

4) Skins (2007)

Skins

25 Ocak 2007 yılında yayın hayatına başlayan Skins, lise çağındaki bazı gençlerin yaşamına değinen bir dizi olarak karşımıza çıkar. Toplamda 7 sezondan ve 61 bölümden meydana gelen, Netflix platformunda izlenebilir içerikler arasında yer alan bu dizi yayınlandığı dönemin en popüler dizileri arasında yer almaktadır.

Bölüm uzunlukları 45 dakika civarında olan ve oyuncu kadrosunda Kaya Scodelario, Nicholas Hols ve Joe Dempsie gibi oyuncular bulunmaktadır. Bu etkileyici dizinin konusuna baktığımız zaman ise, özenti aşkların ve arkadaşlık ilişkilerinin çevresinde lise hayatlarının son 2 yılını geçiren gençlerin yaşadıkları zorlukları ve bu zorlukların hayatlarına ettiği etkiyi temel almaktadır.

Net bir drama dizisi olan Skins, İngiltere’nin Bristol şehrindeki hayal ürünü bir, lise olan Roundview Sixth Form Lisesinin yaşamını oldukça güzel bir şekilde ele alıyor. IMDb puanının olması da bu dizinin ne kadar iyi bir dizi olduğunun en büyük göstergeleri arasında yer alıyor.

5) The End of the F***ıng World (2017)

The End of the F***ıng World

The End of the F***ıng World, tam bir İngiliz havasının hâkim olduğu, eğlenceli, etkileyici, çarpıcı ve kara mizah içerikli bir Netflix dizisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Charles Forsman isimli grafik roman tasarımcısının eserine dayanarak televizyona aktarılan The End of the F***ıng World izleyicileri tarafından oldukça sevilen bir yapım olarak dikkat çekmektedir.

8’er bölümlük iki sezondan oluşan bu dizinin bölümleri ise 20 dakikadan ibarettir. James ve Alyssa adlı iki sosyopat lise öğrencisinin birbirleriyle tanışması ve sonrasında gelişen olayları konu alan The End of the F***ıng World, Netflix yapımları arasında oldukça farklı bir yerde bulunmaktadır.

Gençlerin çok hoşuna giden ve bunu da almış olduğu 8,1 gibi oldukça başarılı bir puanla ispat eden The End of the F***ıng World izlenmeye değen bir dizi olarak karşımıza çıkar.

6) Teen Wolf (2011)

Teen Wolf

Teen Wolf dizisi 1985 yılında yapılan ve aynı isimli yapıttan uyarlanmış olan 2011 yılında ekrana gelmeye başlayan ve şu anda Netflix platformunda yayınlanan 6 sezonluk bir liseli dizisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Dizinin kadrosunda Tyler Posey, Dylan O’Brien, Tyler Hoechlin, Holland Roden ve Crystal Reed gibi oyuncular bulunmaktadır.

Teen Wolf dizisi Beacon Hills Lisesinde hayatlarının olağan akışına devam eden ancak bir anda bir kurt adama dönüşerek hayatı değişen Scott McCall ve arkadaşlarının hikâyesini temele almaktadır. Dizi yalnızca fantastik kategorisinde yer almadığı gibi içerisinde çokça mizahi öge ve aynı şekilde dram da bulunmaktadır.

Toplamda 6 sezonluk ve 100 bölümlük bir yapım olan Teen Wolf, ortalama 40 dakikalık bölümlerden oluşmaktadır.

7) 13 Reasons Why (2017)

13 Reasons Why

13 Reasons Why özellikle ilk sezonu itibariyle Netflix platformunun yapmış olduğu en etkileyici, en çarpıcı ve en sarsıcı yapımlardan birisi olarak dikkat çekmektedir. Tam anlamıyla bir gençlik draması olan 13 Reasons Why, 4 sezon ve toplamda 49 bölümlük bir serüvenden meydana gelmektedir.

Dylan Minnette, Katherine Langford, Alisha Boe gibi genç oyuncuları kadrosunda bulunduran dizi aynı isimli kitaptan uyarlanan bir dizi olarak karşımıza çıkar. Dizinin yapımcılığını ise meşhur şarkıcı Selena Gomez üstlenmiştir. 13 Reasons Why, 17 yaşındaki lise öğrencisi Hannah Baker’ın intiharından sonra insanlara bıraktığı 13 kasetin yayınlamaya başlamasıyla olaylar başlıyor.

Hannah’ın yaşadıkları ve intiharının perde arkasını anlatan dizi tamamıyla çarpıcı ve pişmanlık dolu bir dizi olarak izleyicilerin dikkatini çekmektedir.

8) Aşk 101 (2020)

Aşk 101

Netflix Platformunda 2020 yılında ekranlara yansıyan ve 8’er bölümden oluşan 2 sezonun sonunda ekranlara veda eden Aşk 101 dizisi, Türk yapımı bir dizi olarak karşımıza çıkmaktadır. Bölüm uzunlukları ortalama olarak 45 dakika olan Aşk 101, lise çağında çeşitli olaylar ile uğraşmak zorunda kalan Türk öğrencilerinin bu olaylara müdahil olmalarını ve bunların sonucunun neler olduğunu gözler önüne sermektedir.

Oyuncu kadrosunda Pınar Deniz, Kubilay Aka ve Mert Yazıcıoğlu gibi isimleri bulunduran Aşk 101, oldukça samimi ve duygusal bir Türk yapımı Netflix dizisi olarak dikkat çekmektedir. Aldığı 7,5’lik IMDb puanıyla dikkat çekebilmeyi başaran Aşk 101 dizisi seveni olduğu kadar sevmeyeni de mevcut olan bir dizidir.

Listemize 8. Sıradan giriş yapan bu güzel Netflix dizisi, lise hayatını izlemek isteyen her izleyicinin mutlaka izlemesi gereken bir dizi olarak karşımıza çıkmaktadır.

9) Chilling Adventures of Sabrina (2018)

Chilling Adventures of Sabrina

Chilling Adventures of Sabrina, Riverdale dizisi ile aynı evrende geçen ancak bu diziden oldukça bağımsız olmasının yanında komple bir çizgi roman uyarlaması olan ve genç bir cadının hayatını anlatan oldukça başarılı bir Netflix yapımı olarak karşımıza çıkmaktadır.

Bu genç büyücünün hayatının iki taraflı konusunu ele alan Chilling Adventures of Sabrina dizisi bir yandan babasından miras kalmış olan mükemmel yetenekleri yani Gizli Sanatlar Akademisi, diğer yandan ise gündelik hayatı yani Baxter Lisesi, sevgilisi ve arkadaşlarını irdelerken Sabrina karakterinin arada kalmışlığını harika bir seyir keyfiyle bize sunmaktadır.

Gençlik dizisini, fantastik ögelerle buluşturarak ortaya çok daha güzel bir yapım çıkartmış olan Netflix yönetmen koltuğunu ise Lee Toland Krieger’e emanet etmiştir. Oyuncu kadrosunda Kiernan Shipka, Ross Lynch ve Miranda Otto gibi isimleri bulunduran Chilling Adventures of Sabrina, 4 sezon – 36 bölümden oluşan bir cadı hikâyesini anlatmaktadır.

10) Elite (2018)

İspanyol gençlik dizisi olan Elite, Netflix platformunda yer alan ve muhtemelen en cesur sahnelerle gündeme gelen liseli dizisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Konu olarak ülkemizde daha önceden çekilmiş Pis Yedili isimli diziye benzeyen Elite bu benzerliğini yalnızca konu açısından tutturmaktadır.

Kadrosunda Itzan Escamilla, Miguel Bernardeau ve Danna Paola gibi oyuncuları bulunduran dizinin her sezonu 8’er bölümden oluşan 4 sezonluk bir yapım ve 32 bölümlük bir hikâyeyi içerdiğini anlatmak da yarar vardır. Bununla birlikte Netflix platformu diziye toplamda 6 sezon planlandığını da aktarmıştır.

Dizinin konusu ise oldukça ilgi çekicidir. Elite, kendi okullarda oluşan bir hadiseden dolayı reklam amacıyla ülkelerinin en iyi ve seçkin okuluna giden ancak aileleri işçi sınıfından olan 3 kişinin hikâyesini ve bu okuldaki gençlik ateşini anlatmaktadır. Las Encinas Lisesi içerisinde birçok hikâye barındıran oldukça merak uyandıran ve dikkat çekici bir lise olarak izleyicinin karşısında sunulmaktadır.

11) Control Z (2020)

Control Z

Online film ve dizi platformu olan Netflix, gençlik ve lise türündeki yeni dizilerinden bir tanesi olan Control Z dizisini 2020 itibariyle yayınlamaya başlamıştır. İçerisinde oldukça mizahi ögeler barındıran bu Meksika yapımı dizi listemize 11. Sıradan giriş yapmayı başarmıştır. Kadrosunda Ana Valeria Becerril, Michael Ronda ve Yankel Stevan gibi genç oyuncuları barındıran dizinin yönetmen koltuğunda ise Alejandro Lozana oturmaktadır.

Bir hacker, lisede yaşayan öğrencilerin sırlarını teker teker açığa çıkarmaya başlayınca okulda inanılmaz bir kaos ortamı oluşur. Bu durumu durdurmak isteyen Sofia ise hackerın kimliğini ortaya çıkartmak ister ve bu doğrultuda harekete geçerek dizinin ana konusunu oluşturur. 8’er bölümlük 2 sezon ve 16 bölümden oluşan Control Z dizisi, Netflix platformunda sevilerek takip edilen bir dizi olarak dikkat çekmektedir.

12) Fate: The Winx Saga (2021)

Fate: The Winx Saga

Meşhur Winx Efsanesi çizgi dizisinin, normal dizi olarak uyarlanması olan Fate: The Winx Saga adlı yapımın yönetmen koltuğunda Lisa James Larsson ve Hannah Quinn bulunmaktadır. Kadrosunda Abigail Cowen, Hannah van der Westhuysen ve Precious Mustapha gibi isimleri bulunduran Fate: The Winx Saga, Netflix platformunda dikkat çeken yapımlardan bir tanesi olarak karşımıza çıkmaktadır.

Temelinde beş tane genç perinin hikâyesini konu alan bu dizi, Alfea isimli bir sihir dünyasındaki lise benzeri bir okulda geçmektedir. Bu 5 genç perinin yaşadıkları olaylar, güçlerini nasıl kontrol edecekleri ve bir taraftan da karşılarına çıkan yaratıklar ile bir takım olarak nasıl savaşacakları temel konu olarak dikkat çeken noktada bulunmaktadır.

6 bölümlük 1 sezondan oluşan Fate: The Winx Saga dizisi ortalama olarak 48 ila 50 dakika arasında değişen bölümlerden meydana gelmektedir.

13) Baby (2018)

Baby

İtalyan yapımı bir Netflix dizi olan Baby, oyuncu kadrosunda Benedetta Porcaroli, Alice Pagani ve Riccardo Mandolini gibi genç isimleri bulundurmaktadır. 6’şar bölümlük toplamda 3 sezondan oluşan ve ortalama olarak 40 dakikalık bölümlere sahip olan Baby dizisi, Pek dikkat çeken bir dizi olmasa da izleyen kişilerin oldukça fazla sevdiği ve içinizdeki o gençlik ateşini yakacak bir dizi olarak karşımıza çıkmaktadır.

Baby dizisi, bazı gençlerin bağımsızlık arayışlarını ve kimlik karmaşalarını konu almaktadır. Roma’da oldukça varlıklı iki ailenin kızı olan Chiara ve Ludovica isimli iki yakın arkadaş hayatta istedikleri her şeye sahiptirler. Bu durum hayatlarından sıkılmalarına sebep olur ve yaşantılarına renk katabilmek adına bir arayışın içine girerler.

2014 yılında yaşanmış gerçek olayların dizi dünyasına bir aktarımı olan Baby sınırları zorlayan bir lise dizisi olarak karşımıza çıkmaktadır.

14) Riverdale (2017)

Riverdale

Amerika Birleşik Devletleri yapımı olan Riverdale dizisi, IMDB puanı 6,7 olsa bile gençler tarafından en çok dikkat çeken gençlik dizisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Oyuncu kadrosunda K. J. Apa, Lili Reinhart ve Camila Mendes gibi isimleri barındıran Riverdale, Netflix yapımı bir dizidir.

Temelinde bir çizgi roman dünyasının uyarlaması olan bu yapım, Riverdale isimli bir kasabanın uzaktan sessiz görüntüsüne rağmen içerisinde bulunan karanlık ve bu kasabada okuyan liseli gençlerin büyüler ya da çeşitli sihirli güçler yardımıyla bu karanlık ile mücadelesini konu almaktadır.

Listemizde bulunan Chilling Adventures of Sabrina dizisiyle aynı evrende geçen Riverdale, konusu itibariyle de benzerlik göstermektedir. 4 sezon ve 76 bölümden oluşan bu ezber bozan Netflix yapımı, hem süper olaylara hem de gençlik dizilerine ilgisi olanların izlemesi gereken bir dizi olarak dikkat çekmektedir.

15) Rebelde (2022)

Rebelde

Rebelde, Meksika yapımı Netflix Lise Dizisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Oldukça prestij sahibi bir yatılı bir kolejde okuyan 6 öğrencinin yaşadıklarını konu alan Rebelde 5 Ocak 2022 tarihinde Netflix ekranlarında yayınlanmaya başlamıştır. Oyuncu kadrosunda Azul Guaita, Franco Masini ve Sergio Mayer gibi isimleri barındıran Rebelde, yerine göre duygusal ve yerine göre de müzikal bir yapım olarak karşımıza çıkar.

Ortalama olarak 40 dakikalık bölümleri olan Netflix dizisi Rebelde, şimdilik 1 sezondan meydana gelmektedir. Bu yıl ya da gelecek yıl içerisinde 2. Sezonu yayınlanacak olan dizi için henüz belli bir final tarihi bulunmamaktadır. Listemizin en yeni dizisi olarak dikkat çeken Rebelde, istenilen izlenme oranlarına ulaşmasa da içinizdeki gençlik ateşini yakabilecek çarpıcı bir müzikal olarak karşımıza çıkmaktadır.

Bu yazımızda sizlere Netflix Lise dizileri listesini hazırladık. Listemizde olan tüm dizilere ve daha fazlasına https://www.netflix.com/browse/genre/60951 sayfası üzerinden Türkçe Altyazılı ve Türkçe Dublaj izleme seçenekleri ile ulaşabilirsiniz. Meraklısı için ayrıca youtube videosu da bırakıyorum.

Yorum yapın

Bedava Bonus Casino siteleri - casino siteleri deneme bonusu veren siteler 1xbet footballofficialscamp.com - Deneme Bonusu Veren Siteler