En iyi Netflix Kore Dizileri: (2022) Kore Dizi Önerilerimiz

En iyi Netflix Kore dizileri listemizi 2022 yılına özel hazırladık. En yeni En çok izlenen Kore Dizileri Öneri listemize bir göz atın.

En İyi Netflix Kore Dizileri

Netflix platformu üzerinde pek çok türde dizi ve film yapımları bulunmaktadır. Bu yapıların içerisinde Kore dizileri oldukça fazla tercih edilen grubun içinde yer alır. Bundan dolayı en iyi netflix Kore dizileri aranmaktadır.

Kore dizileri genel olarak bütün dizilerin ana kaynağı gibidir. Yani pek çok dizinin konu açısından esinlenip yaptığı diziler aslını araştırdığınızda bir Kore dizisi olarak karşınıza çıkacaktır. En iyi netflix Kore dizileri listelemesi yapılırken hem Netflix Güney Kore dizileri oluşturulmuş hem de Netflix ‘in satın almış olduğu kendi bünyesinde yayına sunulan Netflix Güney Kore Dizileri yer almaktadır.

Bunun yanı sıra yine yeni çıkan oldukça ilgi uyandıran dizilerde vardır. Aşağı yukarı 80 kadar Netflix Kore dizisi vardır. Bunların içerisinden en iyi netflix Kore dizileri aşağıda listelenmiştir. İşte En iyi Netflix Kore Dizileri;

 • Squid Game ( 2021 ) – IMDb 8.3
 • Hospital Playlist ( 2020 ) – IMDb 8.7
 • The King: Eternal Monarch ( 2020 ) – IMDb 8.3
 • Itaewon Class ( 2020 ) – IMDb 8.4
 • Crash Landing On You ( 2019 ) – IMDb 8.9
 • Kingdom ( 2019 ) – IMDb 8.4
 • Aseudal Yeondaegi ( 2019 ) – IMDb 8.4
 • My Country: The New Age ( 2019 ) – IMDb 8.3
 • Vagabond ( 2019 ) – IMDb 8.3
 • My Mister ( 2018 ) – IMDb 9.1
 • My Secret Terrius ( 2018 ) – IMDb 7.2
 • Prison Playbook ( 2017 – 2018 ) – IMDb 8.4
 • My Love From Another Star ( 2013 – 2014 ) – IMDb 8.3
 • Secret Garden ( 2010 – 2011 ) – IMDb 8.2
 • Coffee Prince ( 2007 ) – IMDb 8.2

En iyi netflix Kore dizileri son zamanların oldukça fazla konuşulan ve popülerliği ile sürekli gündemde kalan dizileri arasında yer almaktadır. Oldukça farklı kategori genişliği ile Kore yapımı diziler Netflix platformunda yayınlanmasından dolayı sevenlerini memnun ediyor. Günden güne ilgi oranı artan en iyi netflix Kore dizileri belirli bir şekilde oranlara yansımaktadır.

En İyi Netflix Kore Dizileri: Güncel Sıralama

Netflix Kore dizilerine son zamanlarda oldukça dikkat çeken Squid Game ile başlıyoruz. Ülkemiz de  bir çok insan tarafından sevilen K-Drama diye de adlandırılan Kore dizilerine Netflix platformu da oldukça ilgi gösteriyor. İşte en yeni ve en iyi Netflix Kore dizileri;

Squid Game ( 2021 ) – IMDb 8.3

Squid Game

Squid Game dizisi çıkışını yaptığı ilk günden sonra çok kısa bir sürede gerilim ve aksiyon dolu sezonuyla gündeme çıkmış herkes tarafından konuşulmuş ve oldukça beğeni almıştır.
Dizinin konusunda para kazanmak umuduyla gizemli bir yarışmaya katılan insanların hayatta kalma savaşları anlatılmaktadır.

Yarışmacıların hepsi bir araya getirilir ve zaten hayattan bir beklentileri olmayan kişiler bu yarışmaya katılmak için ellerinden geleni yaparlar. En başta gayet kolay görünen yarışma aslında ölümcül riskler taşımaktadır. Grup toplanır oyuncular ilk oyun ile başlarlar. D

aha ilk oyunda, oyunu kaybeden oyuncuların acımasız bir şekilde öldürüldüklerini gören diğer yarışmacılar bundan sonraki oyunları kazanmak için oldukça acımasız bir savaş sergileyeceklerdir. Squid game dizisi hayatta kalma mücadelesini dolu dolu ekranlara yansıtmıştır. Dizi türlerine bakıldığında dram, bilim kurgu ve gerilim kategorilerinde yer aldığı görülmektedir.

Hospital Playlist ( 2020 ) – IMDb 8.7

Hospital Playlist

Hospital Playlist dizisi 2020 senesinde ekranlara gelmiş olsa dahi 1999 yılından beri birbirini tanıyan karakterleri baz alan bir dizi olarak karşımıza çıkmaktadır. Dizi, bir hastanede sağlık personelleri ile hastaneye gelen hastaların çevresinde ilerleme göstermektedir. Hem sağlık personellerinin hem de hastaların nasıl mücadele ettiklerini işleyen dizi kısa sürede çok sevilmiştir.

Bu sevilme 10 üzerinden puanlaması olan IMDb puanlarında 8.7 puanını alarak belirtilmiştir. 1999 yılında aynı tıp fakültesinde eğitim almaya başlayan 5 tane doktorun şu anda aynı hastanede görev yapmalarını anlatmaktadır. Hospital Playlist dizisi içerisinde hem komediyi barındıran hem de dramı izleyenlere veren bunların arasında uyum yakalayan bir dizidir.

The King: Eternal Monarch ( 2020 ) – IMDb 8.3

The King: Eternal Monarch

The King: Eternal Monarch dizisi kategori açısından fantastik, gizem ve romantik türleri ile sınıflandırmaya girmiştir. Dizinin konusu, iki farklı paralel dünyayı işleyerek karşımıza çıkmaktadır. Paralel dünya, başka bir evrende farklı olaylar silsilesiyle farklı gelişmelerin yaşanmasıdır.

İnsanların dünyasında sertbestliğini kazanan şeytan başka bir paralel dünyaya geçmek için uğraşmaktadır. Bu olayların sonucunda ise Kore İmparatorluğundan bir karşılık gelecektir. Bu karşılık bizzat Kore İmparatoru olan Lee Gon tarafından gerçekleştirilmiş olup, paralel dünyaya açılan kapıların kapalı tutulmaya çalışılmasıdır. Ana karakter olan Lee Gon ‘a hayat veren isim Lee Min – Ho olmuştur. The King: Eternal Monarch dizisi fantastik tarzıyla ilgi çekmiştir.

Itaewon Class ( 2020 ) – IMDb 8.4

Itaewon Class

Itaewon Class dizisi Güney Kore ‘de yer alan Seul şehrinde her açıdan rengarenk olan bir mahallede geçmektedir. Dram ve romantizim türlerinde sınıflandırılması yapılan dizinin içeriğinde eski bir mahkum ve arkadaşlarından bahsetmektedir. Bu grup bir araya gelip renkli mahalde bir bar açmak isterler.

Hem eski mahkumun hem de arkadaşlarının en büyük hayali bu mahalle üzerinde bir bar açmaktadır. Bu hayallerin gerçekleşebilmesi için bir mücadele vermek zorunda kalacaklardır. Mücadelerin de ise karşılarında güçlü rakipler belirecektir. Itaewon Class dizisi bize bu mücadeleyi en heyecanlı haliyle izleme keyfi sunmaktadır. “Aynı” isimli popüler olan webtoon ‘dan esinlenerek yapılmıştır. Ana karakterinde ise Park Seo – Jun yer almaktadır.

Crash Landing On You ( 2019 ) – IMDb 8.9

Crash Landing On You

Crash Landing On You dizi 2019 yapımlı olmasına rağmen hala izlenmeye devam eden ve başarılı yapımlar içerisinde yerini almış bir dizidir. Dizinin konusunda Güney Kore ‘li olan aynı zamanda oldukça zengin bir kadın Yoon Se Ri ‘nin hikayesi vardır. Yoon Se Ri yaşamış olduğu bir paraşüt kazası sonrasında Güney Kore ‘li olmasına rağmen Kuzey Kore ‘ye inmek zorunda kalmıştır.

Hayatı ise büyük tehlikededir. Kuzey Kore ‘de saklanması için orada bir asker ona yardım etmeye başlar. Bu ikili arasında birbirine karşı hislerin oluşması uzun bir süre gerektirmemektedir. Birbirlerine aşık olan ikili ülkelerin düşmanlığını göz önünde bulundurduklarında imkansızla karşı karşıya olduklarını fark ederler.

Crash Landing On You dizisi romantik ve komedi türlerini ekranlara yansıtan eğlenceli bir dizidir. Bu aşkın nereye gideceğini ikilinin birleşip birleşmeyeceğini düşünürken dizinin sonuna geldiğinizi fark edeceksiniz.

Kingdom ( 2019 ) – IMDb 8.4

Kingdom

Kingdom dizisi pandeminin dünya ile karşı karşıya geldiği dönemde salgın hastalığı konu alan aksiyon, dram ve korku türlerini kapsayan bir dizi olarak izleyenleriyle buluşmuştur. Dizinin konusunda bir krallığı etkisi altına alan salgından kurtarmaya çalışan prensin kötülüğe karşı açmış olduğu savaş vardır.

Mutlu bir krallık olan bu yerleşim yerinde kralın hasta olması bazı durumları ortaya çıkartmış ve dizi konu bütünlüğüne buradan başlamıştır. Ülke içerisinde açığa çıkan gizemli bir salgın vardır ve bu salgın devamlı bir şekilde insanlara yayılır. Ülkeyi kurtaracak olan tek kişi ise veliaht prenstir. Güney Kore ‘de olan bu ülke eğer salgınla başa çıkamazsa yozlaşmaya ve açlığa diz çökmek zorunda kalacaktır. Krallık başka pek çok kötü durumla savaşırken izleyenleri büyük bir aksiyon içerisine sürükler.

Aseudal Yeondaegi ( 2019 ) – IMDb 8.4

Aseudal Yeondaegi

Aseuda Yeondaegi dizisi eski zamanlarda geçmektedir. Kore ‘nin kuruluşu, kültürleri, ulusların ve medeniyetin burada nasıl doğduğunu işlemektedir. Arthdal antik kenti içerisinde yaşayan bir kısım insanın mücadelesini işleyen bu dizi Eun Som karakterleriyle karşımıza çıkmaktadır. Arthdal ‘a bir Eun Som ‘un doğumu ile ciddi bir felaketle karşılaşır.

Annesi bundan dolayı onu büyütürken başına gelebilecek olan tehlikelerden korumak için ciddi bir mücadele vermek zorunda kalır. Aseuda Yeondaegi dizisi mücadalelere, güç savaşlarına fazlasıyla yer vermiştir. Dizide kahramanların birlik ve sevgi hikayeleri de anlatılmış ve bunlar diğer anlatımlarla harmanlaşarak doğru bir şekilde izleyenleri ile buluşmuştur. Dizinin türü fantastik, dram ve tarih olarak belirlenmiştir.

My Country: The New Age ( 2019 ) – IMDb 8.3

My Country: The New Age

My Country: The New Age dizisi üç ana karakter etrafında gerçekleşir ve sevdikleri koruma çabasına girmenin maceraları anlatılır. Goryeo Hanedanlığında gelen bir son ile yerine Joseon Hanedanlığı başlamaktadır. Bu dönemde çekilen dizi de sevdiklerini korumaya çalışan üç kişiden bahsedilmektedir. İki yakın arkadaş olarak bilinen Seo Hwi ile Nam Sun – Ho ülkelerini sahiplenme konusunda farklılık yaşamasın ve görüş çatışmasında kalmasından dolayı kılıçlarını birbirlerine karşı yöneltirler.

Seo Hwi karakterine hayat veren Yang Se – Jong olmuştur. Nam Sun – Ho karakteri ise Woo Do – Hwan tarafından canlandırılmıştır. My Country: The New Age dizisi genel olarak yeni çağ ve eski çağ açısından taraf tutan insanların birbirilerine karşı oluşturduğu savaşı anlatmaktadır. Aksiyon, dram ve tarih kategorilerinde yer verilmiştir.

Vagabond ( 2019 ) – IMDb 8.3

Vagabond

Vagabond dizisi Netflix orijinal içeriği olan bir dizi olup dram, aksiyon ve gerilim türlerinde sınıflandırması yapılmış bir dizi olarak karşımıza çıkmaktadır. Vagabond dizi konusu genel olarak bir uçak kazası sonucunda yeğenini kaybeden adamın adalet arayışını ekranlara yansıtmıştır.

Yaptığı araştırmalar sonucunda ülke içerisinde yapılan yolsuzluklar daha çok dikkatini çekmiş ve bu yolsuzluklar hakkında bilgi toplamaya başlamıştır. Bunları yapan adamın ( Lee Seung – Gi ) sıradan bir insan olması bazı durumlarını kısıtlarken bu adama yardımcı olacak gizli ajan ( HO Hae – Ri ) gerçekleri araştırmada daha fazla destek verebilecektir. Dizi içerisinde aksiyon izleyiciyi ekran başından ayırmamaktadır.

My Mister ( 2018 ) – IMDb 9.1

My Mister

My Mister dizisi aslında normal bir dizi gibi değildir. Yani yalnızca bir kişiye odaklanma söz konusu değildir. Birden fazla hayatlara değinilmiştir.

Anlatılan bu hayatların yaş grupları da birbirlerinden farklıdır. 40 yaşında olan bir adamın hayat karşısında yaşadığı zorluklar işlenirken bir yandan da 20 yaşında olan bir kadının hayatının nasıl ilerlediği anlatılmaktadır. Hayat karşısında darbe alan ve dünyanın onlara iyi davranmadıklarını düşünen genç kadın ile orta yaşlı adam birbirleri arasında bir bağ oluştururlar. Huzur ve sıcaklığı da bu bağda bulduklarını düşünürler. My Mister dizisi aile ve dram türleri altında izleyenleri buluşmakta olup insanların içini ısıtacak samimilikte bir dizidir.

My Secret Terrius ( 2018 ) – IMDb 7.2

My Secret Terrius

My Secret Terrius dizisi 2018 yılında ilk kez yayınlanmasına rağmen son zamanlarda popülerliği artan bir dizi olmuş hatta netflix ‘te en çok izlenen Kore dizileri arasına girmiştir. Ana karakter başarısız olan bir operasyonun ardından bütün işlerini geride bırakmış ve gizli servis ajanı olmuştur. Günlerden bir gün komşusu ölür fakat bu ölümün gizemi herkesi işkillendirmektedir.

Gizli servis ajanlığı yapan yapmakta olan kişi bu cinayetin peşine düşecektir. O dönemlerde koronavirüs salgını konusunun My Secret Terrius dizisi kapsamında işlenmiş olması dizinin popüler olmasında büyük bir öneme sahiptir. Dizinin türleri içerisinde komedi, dram ve romantik olarak belirlenmiştir.

Prison Playbook ( 2017 – 2018 ) – IMDb 8.4

Prison Playbook

Prison Playbook dizisi hapishane konusunu işleyen ve bu konuda dostluğu da harmanyalayarak ikisinin uyumunu çok güzel bir şekilde karşımıza çıkartan bir dizidir. Dizinin konusu çok başarılı bir beyzbol atıcısının hikayesidir. Beyzbol oyuncusu olan kişinin kız kardeşi vardır. Kız kardeşi birisi tarafından tecavüze uğramış ve bu beyzbol oyuncusu tarafından duyulmuştur.

Bunu duyan beyzbol oyuncusu tecavüz eden adamı öldürmüştür. ABD ‘ye uçmadan 1 gün önce yakalanması olur ve hapse girer. Prison Playbook dizisi hapishane serüvenini anlatmaktadır. Dizinin türleri dram ve aile olarak sınıflandırılmıştır.

My Love From Another Star ( 2013 – 2014 ) – IMDb 8.3

My Love From Another Star

My Love From Another Star dizisi bir uzaylının konu içerisinde yer aldığı fantastik dizi türleri içerisinde yerini almıştır. Bundan 400 yıl önce dünyaya gelmiş olan Do Mİn – Joon bir uzaylıdır. Ana karakteri uzaylı olan bu dizide bir aşk hikayesine yer verilmiştir. Uzaylı olan Do Min – Joon kendi gezegenine 3 ay içerisinde dönme şansı yakalamış olsa da aşık olması ile durumlar değişir.

Ünlü film yıldızı olan Chun Song – Yi ile tanışır ve işler karmaşık bir hal alır. My Love From Another Star dizisi birden fazla duyguyu kapsamaktadır. Bu duyguları en güzel işlenmiş hali ile izleyebilirsiniz. Dizi tür açısından dram, fantastik ve romantik kategorilerinde yerini almıştır. Eski yapımı olsa dahi hala dizinin sevenleri ve izleyenleri vardır.

Secret Garden ( 2010 – 2011 ) – IMDb 8.2

Secret Garden

Secret Garden dizisi birbiri ile uyuşmayan ve sınıfsal farklılığı olan bir kadını ve bir adamı anlatmaktadır. Dizinin konusunda varlıklı bir ailesi olan Kim Joo Won hem alış veriş merkezi CEO ‘su hem de sinir bozucu bir adamdır. Sınıfsal farklılığı olduğunu düşündüğü Gil Ra Im isimli kadınla tanışır. Duygularından daha çok mantığı ile tercihleri yapmayı sevse de tesadüfen tanıştığı bu kadına ilgi duymadan yapamaz.

Sınıf farklılığından dolayı ailesi karşı çıkmış olsa dahi sinir bozucu adam aşkının arkasında durur. Gİll Ra Im ‘e karşı olan duyguların vazgeçmez. Secret Garden dizisi dram, romantik ve fantastik türlerinde yer almaktadır.

Coffee Prince ( 2007 ) – IMDb 8.2

Coffee Prince

Coffe Prince dizisi komedi, dram ve romantik türleri içerisinde yer alan ve eski olmasına rağmen hala severek izlenen dizidir. Çok küçük yaşta babasını kaybeden bir kız ile bu kızın yaşadıklarından oluşan hikayeyi anlatmaktadır. Babasının yokluğu ailesine oldukça zor gelmiş ve kendisine zor gelse dahi bunu geride bırakarak ailesine bu durumu hissettirmek istemeyen genç kadın bu dizinin ana karakteri olmuştur.

Coffe Prince dizisi bu genç kadının annesi ve kardeşini desteklemek için verdiği çabaları işlerken bir gün bu kadının genç bir adamla tanışmasıyla olayların nasıl ilerlediğini anlatmaktadır.

Özellikle Squid Game yayınlandıktan sonra Netflix Kore dizilerine oldukça bir yer vermeye başladı. Bizlerde sizler için Netflix platformunda en çok izlenen en iyi Kore dizileri listemeye çalıştık. Listede olmasını istediğiniz dizileri bize belitirseniz detaylı olarak makalemize ekleriz. Unutmayın geri bildiriminiz bizim çomk önemli.

Kaynak: Dizikorea

Yorum yapın

Bedava Bonus Casino siteleri - casino siteleri deneme bonusu veren siteler 1xbet footballofficialscamp.com - Deneme Bonusu Veren Siteler