En İyi Netflix Dizileri 2022: İmdb Yüksek Dizi Önerilerimiz

En iyi Netflix dizileri, 2022 yılına özel netflix dizi önerileri listemizde İmdb puanına göre yüksekten küçüğe netflix dizilerini sıraladık. Hadi imdb punanı yüksek dizilere beraber bir göz atalım.

En İyi Netflix Dizileri

En İyi Netflix Dizileri, Netflix platformu pek çok ülkede yayınlanan ve çok geniş film kategorilerine sahip olan bir platform olarak kişilere istedikleri dizi ve film keyfini sunmaktadır. Netflix platformu özellikle bir şeyler izlemekten büyük keyif alanların en kaliteli dizi izleme platformu olarak bilinmektedir.

Film ve dizi çeşitleri fazla olmasından dolayı kişiler hangisinden başlamalıyım, hangi dizi ya da filmi izleyebilirim gibi sorular ile karşı karşıya kalmaktadır. İşte böyle düşünenlere en iyi netflix dizileri hakkında bilgilendirme yapmak için bir derleme hazırladık. Bu dizi çeşitleri içerisinde bütün kategoriler baz alınarak yapılmış olan bir liste yer almaktadır.

IMDb puanlarına göre 10 üzerinden en yüksek nota sahip olan ilk 20 dizi bu derlemededir. En iyi netflix dizileri aşağıda listeli şekilde sıralanmıştır. İşte sizler için hazırlamış olduğumuz öneri tarzında en iyi netflix dizileri;

 • Breaking Bad – IMDb 9.5
 • Our Planet – IMDb 9.3
 • The Last Dance – IMDb 9.3
 • Avatar: Son Hava Bükücü – IMDb 9.3
 • Rick And Morty – IMDb 9.2
 • Sherlock IMDb 9.1
 • When They See Us – IMDb 9.0
 • Friends – IMDb 8.9
 • Narcos Mexico – IMDb 8.8
 • Peaky Blinders – IMDb 8.8
 • Stranger Things – IMDb 8.8
 • Black Mirror – IMDb 8.8
 • House Of Cards – IMDb 8.8
 • Better Call Saul – IMDb 8.7
 • Bojack Horseman – IMDb 8.7
 • Dark – IMDb 8.7
 • The Crown – IMDb 8.7
 • Anne With An E – IMDb 8.7
 • Downton Abbey – IMDb 8.7
 • The Queen ‘s Gambit – IMDb 8.6

En İyi Netflix Dizileri Listesi

En İyi Netflix Dizileri Listesi

Bu yazımızda En iyi netflix dizileri listemizde bulunan dizilerin imdb puanları ve konularını sizlere aktarmaya çalıştık. 2022 yılında netlixde ne izlesem sorunuza en iyi cevabı vermeye çalışıyoruz. İşte İmdb puan sıralamasına göre öneri niteliğinde netflix dizileri;

Breaking Bad – IMDb 9.5

Breaking Bad dizisi en iyi netflix dizisi olarak IMDb ‘si ile listede birinci sırada yerini almıştır. IMDb açısından da gelmiş geçmiş en iyi dizi listesi oluşturulmuş ve bu liste içerisinde de 5 numarada yerini almıştır.

Breaking Bad

50 yaşında olan Walter White isimli bir lise kimya öğretmeni bu dizide ana karakterdir. Ailesinin maddi gereksinimlerini karşılamak amacıyla New Mexico ‘nun uyuşturucu imparatoru olmasının serüvenini konu alarak en iyi netflix dizisi olmuştur. Ana karakter oldukça derin ve olay örgüsü çok sürükleyicidir.

Bryan Cranston, Anna Gunn ile Aoran Paul bu dizide başrolleri canlandıran isimler olmuştur. Dizi 5 sezon olup bölümleri yaklaşık olarak 50 dakikadır. Dizinin türü suç ve dram kategorilerinde yer almaktadır.

Our Planet – IMDb 9.3

En iyi netflix dizileri listesinde ikinci sırada our planet dizisi yerini almıştır. Our Planet dizisi, Planet Earth tarafından yükselmiş olan çıtasını iyice yükseklere çıkartmış belgesel ve doğa türüne ait olan bir dizidir.

Our Planet

Dizide sunumu yapan doğa tarihçisi David Attenborough ‘un başından geçen doğa ve hayvan araştırmalarının belgesel serisidir. Our Planet dizisi doğanın içerisindeki güzellikleri gösterdiği gibi dünyanın her tarafından insanların doğa üzerinde ki etkilerini ve zararlarını da konu almaktadır. En iyi netflix dizisi listesinde ikinci sırada olan bu dizi bir sezondan oluşmaktadır. Toplam da 8 bölümü vardır. Bölüm süreleri ise yaklaşık olarak 50 dakikadır.

The Last Dance – IMDb 9.3

The last dance dizisi ismini efsane olarak tarihe yazdıran ünlü basketçi Michael Jordan ‘ın da forma giyerek yer aldığı Chicago Bulls basketbol takımın da 1997 ile 1998 sezonunda yayınlanan görüntülerini konu alan ve en iyi netflix dizileri içerisinde üçüncü sırada karşımıza çıkan bir dizidir.

The Last Dance

Michael Jordan ‘ın hayatı ile Chicago Bulls takımının kadrosunu da arka plana alan belgesel ve mini dizi olarak geçen aynı zamanda spor ile belgesel türleri içerisinde yer alan bir dizidir. Basketbol sevenleri mutlu eden sevmeyenlerin de oldukça ilgisini çeken bir dizi olarak en iyi netflix dizileri arasında yerini almıştır.

Avatar: Son Hava Bükücü – IMDb 9.3

En iyi netflix dizileri listesi oluşturulurken bütün dizi kategorileri ele alınmış ve bunların içerisine animasyon türü de dahil edilmiştir.

Avatar: Son Hava Bükücü

Avatar: Son Hava Bükücü dizisi 3 sezondan oluşan ve bölümleri ortalama 20 dakika olan oldukça eğlenceli ve sürükleyici animasyon dizisidir. Asya esintisinin olduğu bu dizide Avatar Aang ile arkadaşlarının dünyayı esiri altına almış Ateş Krallığının karşısındaki mücadelelerini anlatmaktadır. En iyi netflix dizileri içerisinde yer almasının en büyük sebeplerinden bir tanesi büyük küçük herkesin izleyebileceği bir animasyon dizi olmasıdır.

Rick And Morty – IMDb 9.2

Rick & Morty dizisi galaksiler arasında ve boyutlar arasında yolculuk yaparak pek çok maceraya karışan bilimci Rick ile onun saf torunu olan Morty ‘yi konu almaktadır.

Rick And Morty

Komik hikayeleri ile karşımıza çıkan bu dizi tür açısından animasyon ve macera kategorilerinde yer almıştır. Bu ikili her bölümde kendilerini farklı olayların içerisinde bulmaktadır ve en iyi netflix dizileri içerisinde beşinci sırada yerini sürükleyiciliği ve eğlencesi ile almıştır. Toplam 4 sezondan oluşmakta olup her bölümü ortalama olarak 20 dakika sürmektedir.

Sherlock – IMDb 9.1

Sherlock dizisi Sir Arthur Conan Doyle tarafından oluşturulan roman serüvenlerinin ana karakteri olan kişinin televizyona modern dizi olarak uyarlanmasından oluşmuş mini dizisi olarak karşımıza çıkmaktadır.

Sherlock

En iyi netflix dizileri arasında oldukça akıcı bir şekilde ilerlemesi ve herkesi heyecanlandıran olaylarla ile beğeni toplayan bir dizi olmuştur. Günümüz Londra ‘sında geçmektedir. Baker Street ‘te yaşayan ünlü dedektif Sherlock Holmes ‘ın dedektiflik yaparken incelediği vakaları anlatmaktadır.

Bu inceleme sırasında ev arkadaşı Doktor Watson ‘da oldukça yardımcı olan diğer ana karakterdir. İkili birlikte maceradan maceraya koşuyor, çözülemeyen ve herkes tarafından merak edilen sırları çözmeye çalışığ her seferinde başarılı oluyor.

Benedict Cumberbatch ile Martin Freeman tarafından hayat verilen karakterlerdir. Toplam da 13 bölümden oluşmaktadır. 13 bölüm 4 sezona yayılmıştır. Bölümlerin süresi 1 saat ve üzerinde olup asla 1 saat gibi hissettirmemektedir. Akıcılığı ile büyüleyen bu dizi en iyi netflix dizileri arasında altıncı sırada suç ve gizem türünde karşımıza çıkmaktadır.

When They See Us – IMDb 9.0

When they see us dizisi Central Park içerisinde koşu yapmakta olan bir kadının beş genç tarafından cinsel saldırı ile suçlanmasını ve bu beş gencin hikayelerini konu alan bir dizidir.

When They See Us

En iyi netflix dizileri içerisinde yerini almış ve gerçek hayatta yaşanmış bir olaydan uyarlanarak oluşturulmuş bir dizidir. Dizinin türü suç ve dram ‘dır. Dört bölümü olan mini dizi olarak yayınlanmıştır. 1989 yılında yaşanmış ve kayıtlara da The Central Park Five olayı diye geçmiştir.

Suçlanan 5 genç aslında işlemedikleri bir suç yüzünden yoğun ırkçılığa maruz kalmış ve sonrasında hapse gönderilmiştir. Gerçek ise yıllar sonra ortaya çıkmıştır. Dizinin bölümleri yaklaşık olarak 1 saat 10 dakikadır.

Friends IMDb 8.9

En iyi netflix dizileri arasında platforma yüklenmesi ile geçen bu dizi 1994 yılından 2004 yılına kadar pek çok kişinin severek izlediği efsanevi bir dizidir.

Friends

Friends dizisi 10 sezon olup 90 ‘lar da New York ‘ta yaşayan arkadaş grubunun maceralarını anlatmaktadır. Phoebe, Rachel, Monica, Ross, Joey ve Chandler ‘ın maceraları herkesi eğlendirmektedir. Dizinin türü komedidir. Bölüm süreleri ise yaklaşık olarak 20 dakikadır. Pek çok izlenebilecek ve her izlenmesinde keyif verecek nostaljik dizidir.

Narcos Mexico IMDb 8.8

En iyi netflix dizileri arasında IMDb puanı ile dokuzuncu sırada yerini alan dizinin türü suç ve aksiyon olmuştur.

Narcos Mexico

Narcos Mexico dizisi ilk iki sezonunda Kolombiya ‘da var olmuş uyuşturucu imparatoru olarak bilinen Pablo Escobar ‘ın hayatını ve ABD ajanları tarafından nasıl yakalandığını anlatmaktadır. Üçüncü sezonunda ise Kolombiya ‘nın diğer uyuşturucu imparatorlarının yaşam öykülerini konu almıştır.

Dizi aslında polisiye bir dizidir. Escobar ‘ın hayatını bilmeyen kişiler için oldukça ilgi uyandırıcı bir olay örgüsü olduğu söylenmektedir. Diziyi izlediğiniz zaman bunun nasıl gerçek bir yaşam öyküsü olduğuna hayret edecek ve inanmayacaksınız. Konusundan dolayı en iyi netflix dizileri arasında yerini almış ve işlenme şeklinin başarı da buna destek olmuştur. Bölümleri yaklaşık olarak 45 dakikadır.

Peaky Blinders – IMDb 8.8

En iyi netflix dizileri içerisinde en kaliteli dizi olmaya aday olan gerek senaryosu gerek sinematografisi gerek oyuncularının başarısı ile muazzam bir konuyu işlemektedir.

Peaky Blinders

Peaky Blinders dizisi gerçek bir yaşam hikayesinden esinlenerek yapılmıştır. 1890 sonu ile 1900 başlarında bir sokak çetesi olarak bilinen Peaky Blinders çetesi zamanla İngiliz devleti içerisinde yükselmiştir. Dizi de bu konuyu muazzam bir şekilde işlemiştir. 5 sezonu olan ve bölümlerinin yaklaşık olarak 55 dakika sürdüğü bir dizidir.

Dizinin oyuncu kadrosu içerisinde Cillian Murphy, Tom Hardy, Adrien Brody, Sam Neill, Helen McCrory bulunmaktadır. Müzikleri, setleri ve kostüm tasarımı ile görüntü yönetmenliği başarısı oldukça dikkat çekmiştir. En iyi netflix dizileri içerisinde yer alan bu dizinin türü dönem, suç ve dramdır.

Stranger Things – IMDb 8.8

Stranger Things dizisi 1980 ‘li yılların nostaljisini taşıyan fantastik ve macera türleri içerisinde yerini alan ve bu türleri oldukça başarılı bir şekilde harmanlayan en iyi netflix dizileri içerisindedir.

Stranger Things

Hawkins isimli bir kasabada bir çocuk kaybolur ve bir gizemin başlamasıyla devamında sürükleyici fantastik olaylar yaşanır. Stranger Things dizisi bu kaybolan çocuğun arkadaşlarının, iz bulma serüvenini anlatmaktadır. Bu serüvende çocukların ve ailelerinin başına gelen olayları konu alan bu dizinin akıcılığı çok fazladır. En iyi netflix dizileri arasında yer almasının sınırlanamayacak kadar fazla özelliği vardır. Bölümleri yaklaşık olarak 50 dakikadır. 4 sezondan oluşmaktadır.

Black Mirror – IMDb 8.8

Black Mirror dizisi bilim kurgu ve antoloji türleri arasında yer almaktadır. Bu dizi sezonluk olarak 3 bölümden oluşmaktadır.

Black Mirror

Modern ve dijital çağdan dolayı oluşan farklı distopik durumların konu alınması üzerine yapılan İngiliz televizyon dizisi en iyi netflix dizileri içerisinde yerini almıştır. Konu açısından karanlık ve sıkıntılar dolu ilerleyiş olsa dahi işlenmesinden ve ilginçliğinden dolayı izlemeden durabilmeniz mümkün değildir. 5 sezonu olan ve bölümlerin ortalama süresinin 2 saat olduğu görülmektedir.

House Of Cards – IMDb 8.8

En iyi netflix dizileri kapsamında on üçüncü sırada yerini dram ve politik türü barındıran bir dizi yerini almıştır.

House Of Cards

House Of Cards dizisi politik entrikalarla dolu ABD kongre üyeliğinde en yüksek mevkiye kadar çıkan Francis Underwood ‘un bu serüvenini anlatmaktadır. Ana karakterleri Kevin Spacey ile Robin Wright canlandırmıştır. 6 sezonluk olan bu dizide 6. Sezonda Kevin Spacey yer almamaktadır. Bölümler ise yaklaşık 50 dakikadır.

Better Call Saul – IMDb 8.7

En iyi netflix dizileri arasında birinci sırada yerini alan Breakin Bad dizisinde olan ceza avukatı Saul Goodman ‘in, Jimmy Mc Gill macerası anlatılmaktadır.

Better Call Saul

Better Call Saul dizisi New Mexico ‘da geçmektedir. Albuquerque ‘deki hukuk bürosunun kurulmasından önce davaları olan ve bunların sıkıntılarını yaşayan olayların konusu ile çekilmiştir. Bob Odenkirk ana karaktere hayat vermiştir. Dizi toplam 6 sezondur. Bölüm süresi ise yaklaşık olarak 45 dakikadır.

Bojack Horseman – IMDb 8.7

Bojack Horseman dizisi insan – hayvanların olduğu bir alternatif evrende insanlarla ortak yaşamların olduğu ve 1990 ‘lı yılların serüvenini geçirmektedir.

Bojack Horseman

En iyi netflix dizileri olarak listede yerini alan ve bir sitcom üzerine ününü eline alan fakat günümüzde bu ünü yitirmeye başlayan, depresyonla mücadelesi olan Bojack hikayesini konu almıştır. Dizi türü animasyon ve komedi olarak belirlenmiştir. Konusun da varoluş, ilişkiler ve kendini gerçekleştirmeye dair başarılı bir işleme söz konusudur. 6 sezonu vardır. Bölüm süreleri ise 25 dakikadır.

Dark – IMDb 8.7

Dark

Dark dizisi konu olarak oldukça karmaşıktır. Zamanın 33 yılda bir kendini tekrar etmesi ve Wİnden kasabasında yaşamına devam eden insanların belirlenmiş olan üç zaman diliminde yaşamış oldukların olay örgülerinin harmanlanması konu olarak işlemektedir. Dizi alman yapımıdır. Dili almancadır. Bölüm süreleri yaklaşık olarak 55 dakika olan bu dizi konusunun ilginçliği sayesinde en iyi netflix dizileri içerisinde yerini almıştır. Dizinin türü bilim kurgu ve gizem olarak belirlenmiştir.

The Crown – IMDb 8.7

En iyi netflix dizileri içerisinde yer alırken aynı zamanda en pahalı netflix yapımları arasında da yerini alan bir dizidir.

The Crown

The Crown dizisi Birleşik Krallık ‘ta en uzun süre tahtta kalmış olan II. Elizabeth ‘in yaşam hikayesini anlatmaktadır. İngiliz monarşisinin iç yüzünde gelişen olayların konusu da dizide fazlaca görülmektedir. Kraliçenin gençlik yıllarını ayrı bir oyuncu, orta yaşlını başka bir oyuncu canlandırmaktadır. 5 sezon süren bu dizinin bölüm süreleri yaklaşık olarak 1 saattir.

Anne With An E – IMDb 8.7

Anne With An E

Uyarlama olan ve en iyi netflix dizileri arasında ismini yazdıran bir dizidir. Anne With An E dizisi klasik çocuk edebiyatından Yeşilin Kızı Anne ‘den esinlenerek yapılmıştır. Onun yaşam hikayesini konu almıştır. Green Gables kasabasında yeni hayatını anlatan bir dizidir. Sevgi dolu kalbi olan Anne Shirley ‘nin hikayesi 3 sezondur. Bölüm süresi yaklaşık olarak 1 saattir. Dizinin yer aldığı tür kategorileri ise dönem ve dram olmuştur.

Downton Abbey – IMDb 8.7

Downton Abbey dizisi 1912 yılı ile 1920 yılı arasında Downton Malikanesinde yaşayan Crawley Ailesinin ve bu malikanede bu aileye bağlı çalışan kişilerin hayatını konu almaktadır.

Downton Abbey

15 Nisan 1912 yılında Titanik ‘in buzdağına çarpmasıyla başlayan en iyi netflix dizileri arasında yerini alan ve politik olayları başarılı şekilde işleyen dönem ve drama türüne ait bir dizidir. Dizi içerisinde aile içi entrikalar, kadın hakları, miras durumları, sınıf farklılıkları buna bağlı eşitsizlikler, monarşinin nasıl çöküş yaşadığı gibi temaları da başarılı oyuncuların eşliğinde harika bir set ortamında o yılları anımsatan set kostümleriyle birebir yaşayacaksınız. Toplam da 6 sezonu olan bu dizinin bölüm süreleri yaklaşık olarak 1 saattir.

The Queen ‘S Gambit – IMDb 8.6

The Queen ‘S Gambit

The Queen‘s Gambit dizisi 1983 tarihli Walter Tevis ‘İn “aynı” isimli romanında uyarlanarak işlenen bir mini dizi olarak netflix platformunda yayınlanmaktadır. Bu dizinin yayınlanmasından sonra santranca karşı duyulan ilgi artmıştır. Harmon öksüz ve genç bir santranç ustasıdır. Dizi toplam 7 bölüm içermektedir. Türü ise dram ve dönemdir.

Evet arkadaşlar bir listemizin daha sonuna geldik. Bu yazımızda sizlere Netflix ekranlarında Türkçe Dublaj ve Türkçe Altyazılı izleme seçenekleri olan En İyi Netflix dizileri listesini önerdik. Ayrıca sizlere youtubede sesli olarak anlatım yapan bir video bırakıyorum. Lütfen geri bildirimde bulunurak bizimle düşüncelerinizi paylaşın.

Yorum yapın

Bedava Bonus Casino siteleri - casino siteleri deneme bonusu veren siteler 1xbet footballofficialscamp.com - Deneme Bonusu Veren Siteler