En İyi Netflix Bilim Kurgu Dizileri

Netflix Bilim Kurgu Dizileri, sizlere son yıllarda en çok izlenen ve en iyi İMDB puanına sahip Fantastik Bilim Kurgu dizilerini listeledik.

Netflix’in En iyi Bilim Kurgu Dizileri

Netflix birçok alanda olduğu gibi Bilim Kurgu alanında da oldukça farklı ve heyecanlı yapımlara imza atmaktadır. Oldukça güzel ve iyi diziler çeken Netflix, dünya üzerinde en çok seyredilen dizi/film platformlarından bir tanesi olmuştur. Bu sebepten ötürü de insanlar Netflix platformunda çekilen en iyi film ve dizileri aramaktadırlar.

Biz de bu yazımızda En İyi Netflix Bilim Kurgu Dizileri konusuna eğilip bu doğrultuda bir liste hazırlamaya karar verdik. Peki, bu listenin ne olduğuna bakacak olursak işte merakla aranan bilim kurgu dizileri;

 • Rick And Morty – IMDb: 9,2
 • Black Mirror – IMDb: 8,9
 • Stranger Things – IMDb: 8,8
 • Dark – IMDb: 8,6
 • Love, Death & Robots – IMDb: 8,5
 • Sense8 – IMDb: 8,4
 • Final Space – IMDb: 8,2
 • Altered Carbon – IMDb: 8,2
 • Travelers – IMDb: 8,1
 • The OA – IMDb: 7,9
 • Alice In Borderland – IMDb: 7,7
 • %3 – IMDb: 7,5
 • Lost In Space – IMDb: 7,3
 • The Silent Sea – IMDb: 7,0
 • Biohackers – IMDb: 6,7

Netflix Bilim Kurgu Dizileri

Son zamanlarda Ülkemizde de oldukça izlenen diziler arasına giren Bilim Kurgu dizilerine Netflix’te de her gün bir yenisi ekleniyor. Bu yazımızda size Netflix En İyi Bilim Kurgu dizileri ve izlemek için seçimde bulunmanız adına dizilerin konusunu ve tüm detaylarını belirttik. İşte Netflix Bilim Kurgu Dizileri;

Rick And Morty (2013)

Rick And Morty

Rick And Morty dizisi bir yetişkin animasyon dizisi olarak karşımıza çıkmaktadır. 2013 yılında Justin Roiland ve Dan Harmon tarafından oluşturulan bu dizi boyutlar arası yolculuk yapabilen alkolik bilim insanı Rick Sanchez’i ve torunu Morty ile yaşadığı maceraları konu almaktadır. Bölüm uzunlukları 22 dakika olan bu dizi Bilim Kurgu severler için oldukça eğlenceli ve komik bir yapım olarak karşımıza çıkmaktadır.

Türünü öncü yapımlarından olan Rick and Morty, Bilim Kurgu ve komedi konularının muhteşem bir sentezi olarak karşımıza çıkar. Dizide popüler kültürden birçok yere gönderme yapılıyor olması, hayranlar adına oldukça sevindirici bir gerçek olarak dikkat çekmektedir. Bu doğrultuda Netflix platformunda kolayca bularak izleyebileceğiniz en iyi Bilim Kurgu dizisi olan Rick and Morty, 9,2 gibi çok çok yüksek bir IMDb puanı ile adından söz ettiren ve en iyi diziler arasındaki yerini almış bir yetişkin animasyon dizisi sıfatı ile karşımıza çıkmaktadır.

Black Mirror (2011)

Black Mirror

İngiltere yapımı olan ve Bilim Kurgu türünde yer alan dizilerin ağır abisi olan Black Mirror, gelmiş geçmiş en başarılı ve en çarpıcı Netflix Bilim Kurgu dizileri arasında yer almaktadır. 2014 yılında Netflix kanalı diziyi satın almış ve dizinin evrenini oldukça genişleterek çok daha ilgi çekici hale getirmiştir.

Black Mirror, izleyen insanların teknolojinin ne kadar ürkünç ve korkunç olduğunu ve bunu oldukça karanlık bir şekilde görmelerini sağlayan bir dizidir. Her bölümünde birbiriyle alakası olmayan hikâyelerin ve karakterlerin yer aldığı bu dizi, günlük hayatımızın normal seyrinde devam etmesini sağlayan teknolojik aletlerin insanların hayatı üzerinde ne denli büyük sorunlara yol açabileceğini oldukça çarpıcı bir şekilde gözler önüne seriyor.

Ortalama bölüm uzunluğu 50 dakika olarak dikkat çeken Netflix dizisi, çarpıcı, realistik ve etkileyici olay örgüsüyle dikkatli üzerine çeken bir Bilim Kurgu dizisidir. 22 Bölüm ve 5 sezondan oluşan Black Mirror harika yapımdır.

Stranger Things (2016)

Stranger Things

Genç ve başarılı oyuncu kadrosu, oldukça iyi senaryo kurgusu ile yayı hayatına başladığı günden bu yana oldukça ses getirmiş bir yapım olarak karşımıza çıkmaktadır. Emmy ödülü almayı başarmış olan bu Netflix dizisi Bilim Kurgu dalında kendini ön plana çıkarmış bir dizidir. 3 sezon yayınlanan Stranger Things toplamda 25 bölümden oluşmaktadır.

Stranger Things, 1980 yıllarının başından tamamıyla kurgudan oluşan bir kasabada yani Hawkins kasabasında geçmektedir. Bu kasabanın içerisinde bulunan laboratuvarda yapılan deneyler sonucunda paranormal bazı olaylar yaşanmaya başlamıştır. Bu deneyler sonucunda ise paralel bir evrene açılan kapı bulunuş ve bu kapı bir lanet gibi kasabanın üzerine çökmüştür.

İşte bu olayların tam ortasında Will isimli çocuk kahramanımız paralel dünyadan gelen yaratık tarafından kaçırılır ve geri kalan arkadaşları da kendilerini, arkadaşları Will’i aradıkları bir maceralar silsilesinin içerisinde bulurlar. Millie Bobby Brown’ın canlandırdığı Eleven karakteri, bu harika Neflix dizisinin önemli karakterlerinden birisidir.

Dark (2017)

Dark

2017 yılında yayına sürülmüş olan bu Alman yapımı Bilim Kurgu dizisi, Netflix kanalının etkileyici, akıl sınırlarını zorlayan ve merak duygusunu üst düzey tutarak sürükleyici bir senaryo ile izleyen birçok kişi tarafından beğenilen harika bir dizi olarak karşımıza çıkmaktadır.

Dark dizisinin karmaşık ve karanlık yapısı oldukça ilgi çekici olmasını sağlamaktadır. 3. Sezonu ile final yapan ve toplam 26 bölümden oluşan bu harika Bilim Kurgu dizisinin bölüm uzunlukları ise ortalama 50 dakika olarak dikkat çekmektedir.

Olay örgüsünün 2019 yılında geçtiği Winden isimli ufak bir Alman kasabasında yaşayan lise çağındaki Jonas Kahwald babasını henüz kaybetmiş bir liseli olarak karşımıza çıkar. Hayatına bir şekilde devam etmeye çabalayan Jonas, kasabada yakın olduğu arkadaşlarından birisinin kardeşinin kaybolmasının ardından olaylar patlak verir.

Oldukça karmaşık olaylara girerek izleyicinin hem merak seviyesini yükselten hem de akıcı bir şekilde devamlılığı sağlanan Dark dizisi, Bilim Kurgu türünün önemli bir eseri olmuştur. Dark dizisi Netflix’in en sevilen dizileri arasına girebilir bence.

Love, Death & Robots (2019)

Love, Death & Robots

Yayınladığı günden itibaren gerçeğe oldukça yakın animasyon teknikleri sayesinde oldukça dikkat çeken bu dizi kuşkusuz izleyen herkesi büyüleyen yetiştin bir Netflix animasyon dizisi olarak karşımıza çıkmaktadır. 2 sezondan oluşan ve toplam 26 bölümü bulunan dizi, Bilim Kurgu türünün animasyon ile buluşmasını sağlayan oldukça harika bir Netflix dizisi olarak dikkat çekmektedir.

Ortalama bölüm uzunlukları da 15 dakika olan bu dizi izlenmesi kolay bir dizidir. Her bölümün farklı konuyu ele aldığı, her bölümün farklı çizim teknikleri ve dakikalardan oluştuğu bu harika Bilim Kurgu dizisinin yapımcılığını Tim Miller ve David Fincher gibi isimler üstlenmektedir.

Bilim Kurgu konusunu, korku, fantastik, komedi gibi içerikler ile birleştirmeye çalışan ve bu durumu da oldukça iyi bir şekilde ele alan Love, Death & Robots dizisi bir noktada insanların gelecekte ulaşabilecekleri seviyenin ne denli kara bir seviye olabileceğini ele almaktadır. Bu açıdan en iyiler arasındadır.

Sense8 (2015)

Sense8

Netflix platformunun en çok sevilen işlerinden bir tanesi olan bu Bilim Kurgu türündeki dizi Sense8, işlediği konu ve senaryosunun harika oluşu sebebiyle yayın hayatı boyunca 2 adet ödül kazanmış ve 11 kere de bu ödüllere aday olarak gösterilmiştir. Dizi toplamda 2 sezon yayınlanmış ve ardından final yapmıştır.

Bu sezon 2 sezon içerisinde ise 24 bölüm bulunmaktadır. Netflix platformunun final bölümü için 2,5 saatlik bir bölüm yaptığı Sense8, Bilim Kurgu türünün en sevilen dizileri arasındaki yerini başarıyla almayı başarmıştır.

Sense8 dizisi birbirilerine tamamen ayrı ve yabancı olan 8 farklı insanın gördükleri bir rüya sonrası hem duygusal anlamda hem de zihinsel anlamda birbirlerine nasıl bağlandıklarını anlatan bir dizi olarak karşımıza çıkar.

Oldukça esrarengiz bir ölüm haberinin ardından ise bu 8 insanın yolları tamamen kesişecek ve hayatları tamamıyla değişecektir. Bu olayların sırrını açıklamaya uğraşan kahramanlarımızın bir yandan da duygu dünyalarını detaylıca görmekteyiz.

Final Space (2018)

Final Space

Olan Rogers’ın hem senaryosunu yazdığı hem de başrol olan Gary Goodspeed isimli karakterimize sesini verdiği Final Space isimli Netflix Bilim Kurgu dizisi orta yaşa hitap eden bir animasyon dizisi olarak karşımıza çıkıyor.

Seslendirme kadrosunda Fred Armissen, Steven Yeun, David Tennant, Ron Perlman, Conan O’Brien ve Tom Kenny gibi oldukça usta isimlerin yer aldığı bu animasyon dizisi Netflix platformunda yayınlanan toplamda 3 sezon, 36 bölüm ve 22 dakikalık bölüm süreleri ile dikkat çekmektedir.

Hem uzmanlardan hem de izleyicilerde harika puanlar ve yorumlar almayı başaran Final Space, Netflix Bilim Kurgu dizileri arasında popüler olmayı başarmış dizilerden bir tanesi olarak ön plana çıkmaktadır. Uzay kazası ile başlayan Netflix dizisi, gemi enkazında 10 dakikalık bir oksijeni almış başrol oyuncumuz Gary’nin bize anlatacağı hikâye ile başlamaktadır. Bu esnada ise kahramanımızın yanında H.U.E. isimli bir yapay zekâ bulunmakta ve bize dizi boyunca eşlik etmektedir.

Altered Carbon (2018)

Altered Carbon

Özellikle yayınlandığı ilk sezon ile müthiş bir şekilde sevilen Netflix Bilim Kurgu dizisi Altered Carbon, İngiliz yazar Richard K. Morgan’ın 2002 senesinde yayımlamış olduğu Altered Carbon isimli Bilim Kurgu kitabının dizi evrenine uyarlanmış versiyonudur. İlk sezonuyla çok büyük bir beğeni kazanan dizimiz, 1 ödül kazanmış ve 14 adet ödüle ise aday gösterilmiştir. Toplamda 2 sezonu ve içerisinde barındığı 18 bölüm ile izleyicilerinin karşısına çıkmış ve 2. Sezonu ile birlikte de izleyicilerine veda etmiştir.

Altered Carbon, günümüzden yaklaşık olarak 360 yıl sonrasına bizi götürmektedir. İnsanlar, bilinç kavramını dijitalleştirmeyi başarmış ve her insanın bilinci omurgasında bulunan bir çip yardımıyla beden bedene aktarılabilir bir hale gelmiştir. Bu çipler zarar görmediği veya yok edilmediği sürece herhangi bir insan kesin olarak ölmemektedir.

Ana karakterimiz Takeshi Kovascs ise, nüfuzlu bir vatandaşın istediği üzerine hapishaneden çıkartılmış ve savaşçı bir bedene yüklenerek önemli bir görev verilmiştir. Bu dizi zamanında oldukça beğeni ile izlenmişti.

Travelers (2016)

Travelers

Travelers isimli Netflix Bilim Kurgu dizisi Kanada ve ABD’nin ortak olarak yaptığı bir dizi olarak karşımıza çıkar. Oldukça sevilen bu dizi 4 ödül almayı başarmış ve buna ek olarak da 3 tane ödüle aday olarak gösterilmiştir. Bu sevilen Bilim Kurgu dizisi, 3 sezonluk ve 34 bölümlük bir maceranın sonunda 2018 yılında yayın hayatına veda etmiştir.

Tüm hakları Netflix platformunda olan bu dizi, izleyiciler tarafından da oldukça sevilen bir dizi haline gelmiş ve bu sebepten ötürü de bitişine üzülen insan sayısı oldukça fazla olmuştur.

Çoğu Bilim Kurgu hikayesi gibi distopik bir gelecek anlatan Travelers, günümüzden yıllar sonrasında geçmektedir. İnsanlık zaman yolculuğunu bulmuş ve bunu dünyayı yok olmaktan kurtulmak için kullanmak amacıyla gelecekten günümüze gelip insanları uyarmak için kullanmaya karar vermişlerdir. Grant MacLare, Marcy Warton, Trevor Holden, Caryl Shannon, Philip Pearson isimli 5 kişi zaman gezgini olarak günümüze gönderilmek üzere görevlendirilmişlerdir.

The OA (2016)

The OA

Dizinin hem oluşturan kadrosunda hem de başrol oyuncusu olarak dikkatimizi çeken kişi Brit Marling, oluşturulan bu garip senaryoda kendisine yer bulmuştur. Birçok eleştirmene göre Netflix Bilim Kurgu dizileri arasında en iyisi olan The OA, 3 adaylık kazanmış bir dizi olarak karşımıza çıkar. Toplamda 2 sezonu ve 16 bölümü bulunan bu esrarengiz Bilim Kurgu dizisi 2019 yılında izleyicilerine veda etmiş ve yayın hayatına son vermiştir.

Brit Marling’in hayat verdiği Prairie Johnson isimli bir ailenin görme engelli evlatlık çocuğu oldukça sırlar barındıracak bir şekilde ortadan kaybolur. Kaybolduktan yaklaşık olarak 7 yıl sonra tekrardan görünür olan kadının vücudunda garip garip izler bulunur ve bununla birlikte genç kadın görme özelliğini de tekrardan kazanmıştır.

Kendisi artık OA olarak tanıtan bu kadın insanlık için önemli, kurtuluşun anahtarı olabilecek noktaya doğru ilerlemektedir. Gizem unsurunu Bilim Kurgu konusuna enfes bir şekilde uyarlanmış harika bir Netflix yapımı.

Alice İn Borderland (2020)

Alice İn Borderland

1 sezondan ve 8 bölümden oluşan bu Netflix dizisi harika bir bilim kurgu yapımı olarak karşımıza çıkmaktadır. 18 yaş ve üzeri kitleye hitap eden bu Bilim Kurgu konulu dizinin en önemli özelliği meşhur dizi Squid Game’e konu itibariyle benziyor olmasıdır. Bilgisayar oyuncusu olarak hayatlarını devam ettirmekte olan iki arkadaş kendilerini bir anda paralel evrende yer alan bir Tokyo’da bulurlar.

Burada ise hayatta kalabilmeleri adına nitelik olarak oldukça acımasız ve vicdansız olan bazı oyunlara katılmak mecburiyetindedirler. Shinsuke Sato tarafından yönetilen bu Netflix Bilim Kurgu dizisi Alice İn Borderland çok popüler olmasa da izleyici kitlesi tarafından oldukça sevilen dizilerdendir.

%3 (2016)

%-3

Bir Brezilya yapımı Netflix dizisi olan %3, Bilim Kurgu konusunu aksiyon, dram ve gerilim ile harika bir şekilde bir araya getirmeyi başarmıştır. Yine distopik bir senaryoyu ele alan bu dizimiz oldukça sürükleyici bir özelliğe sahiptir. 1 adaylığı bulunan bu dizi 4 sezondan ve 33 bölümden oluşmaktadır. Sefalet içinde yaşayanlar ve elit insanlar olmak üzere ikiye ayrılan bir dünyada bir yarışma düzenlenmeye karar verilir.

Bu yarışmada sefalet içerisinde yaşayan belli bir kesimdeki insanın elit insanlar arasına çıkartılacağıdır. Bu gönüller arasından yalnızca %3’ü başarılı olacaktır ve sefillik içinde yaşayan halk arasındaki herkes kuşkusuz bu adada yaşamak için can atacak pozisyonda bulunmaktadır.

Lost İn Space (2018)

Lost İn Space

Çok uzak bir tarihte değil günümüzden 30 yıl sonrasında geçiyor olan bu Bilim Kurgu türündeki Netflix dizisi Lost İn Space, uzayda sömürgeleştirmenin başladığı bir dönemde Robinson ailesinin yaşadığı olayları konu almaktadır. Uzay’ın derin sonsuzluğunda daha iyi bir gezegende yaşamak için hak kazanan bu aile bu gezegende yeni bir koloni kurmak adına başka insanlar ile birlikte yola çıkarlar.

Ancak indikleri gezegende onları çeşitli tehlikeler ve sorunlar beklemektedir. 3 sezondan oluşan bu Bilim Kurgu dizisi toplamda ise 28 sezonluk bir yolculuğu ele almaktadır. Ortalama bölüm uzunluğu 45 dakika olan Netflix dizisinin birçok seveni olduğu gibi birçok sevmeyeni de fazlasıyla mevcut bir durumdadır.

The Silent Sea (2021)

The Silent Sea

Bir Güney Kore yapımı olan ve yönetmenliğini Park Eun Kyo’nun yaptığı bu Bilim Kurgu yapımı Netflix dizisi The Slient Sea, henüz bu yıl seyircilerin beğenisine sunulmuştur. Ay’da bulunan bir ekibin saatlik tehlikeli bir görev sırasında çeşitli ve gizli sırları terk edilen bir araştırma tesisinden alarak Dünya’ya getirmeye çalışan bazı Uzay Kâşiflerinin hikâyesini konu almaktadır.

Dünya’nın tüm doğal kaynaklarının bitmiş olması, insanların açıklı karşı karşıya kalmaları ve bu ekibin dünyayı yok olmaktan kurtarmak gibi bir amacı vardır. Bu amaç ise gerçekleştirilmesi oldukça zor bir amaç olarak karşımıza çıkar. 1 sezondan ve 8 bölümden oluşan bu dizinin ortalama bölüm uzunluğu 45 dakikadır.

Biohackers (2020)

Biohackers

Biohackes isimli Netflix Bilim Kurgu dizisinde Almanya’ya üniversite okumak için giden bir tıp öğrencisinin hayatını anlatmaktadır. Ancak bu öğrencinin asıl amacı bir profesörün karıştığı komployu gün yüzüne çıkartarak onu ifşa etmektir. Bu doğrultuda çalışmalar yapan karakterimiz bir yandan üniversitesine odaklanmaya ve hayatını oluşturmaya çabalarken diğer yandan ise asıl görevine odaklanmaktadır.

Christian Ditter tarafından oluşturulup aynı zamanda yönetmenliği yapılan bu Netfix dizisi harika bir Alman dizisi olarak karşımıza çıkmaktadır. 2 sezondan ve toplamda 12 bölümden oluşan bu Netflix Bilim Kurgu dizisinin bölüm başı ortalama uzunluğu ise 45 ila 50 dakika arasında bir değişiklik göstermektedir. Dizinin devam edip etmeyeceği belli değildir.

Sizlerde Bilim Kurgu Dizileri sevenlerdenseniz bu liste tam size göre. Lütfen bizlere izlediğiniz dizileri ve listemizde yer vermemizi istediğiniz dizileri geri bildirimde bulununuz. Ayrıca filmleri Full HD Türkçe Altyazılı ve Türkçe Dublaj izlemek isteyenler Netflix’in https://www.netflix.com/browse/genre/1372 sayfasından izleyebilirler. Ayrıca videolu öneri içinde size güzel bir video bırakıyorum.

https://www.youtube.com/watch?v=AJYS0FrhdMM

Yorum yapın

Bedava Bonus Casino siteleri - casino siteleri deneme bonusu veren siteler 1xbet footballofficialscamp.com - Deneme Bonusu Veren Siteler