En Çok İzlenen Netflix Dizileri Listesi

En çok izlenen Netflix Dizileri listemizde hangi dizi izlemeliyim sorusuna Türk ve yabancı Netflix dizileri makalemizde karar vereceksiniz.

En Çok İzlenen Netflix Dizileri

Netflix platformunun eski CEO ‘su olan aynı zamanda da baş içerik sorumluları olan Reed Hastings ile Ted Sarandos Netflix platformuna ait olan diziler içerisinde en çok izlenen netflix dizileri ile ilgili verileri paylaştı.

Code Conference ‘ta açıklamalar yapmışlar ve bu verileri net rakamlarıyla birlikte açıklamışlardır. Code Conference ‘ta ile açıklanan verilerde En çok izlenen netflix dizisi Bridgerton dizisi olmuştur.

Bugüne kadar toplam da 82 milyon hesaptan “ en az iki dakika boyunca” izlenmesi gerçekleşmiştir. Netflix platformu üzerinden izlenme oranın yüksek olması dizilerin yapımı açısından ciddi önem içermektedir.

Ne izlesem sorusuna bi nebze cevap verebilmek adına bu makaleyi yazmış bulunuyoruz. Yaptığım araştırmalara göre işte sizin için listelediğimiz en çok izlenen Netflix dizileri;

  • Bridgerton 1. Sezon – 82 milyon
  • Lupin 1. Sezon – 76 milyon
  • The Witcher 1. Sezon – 76 milyon
  • Sex / Life – 67 milyon
  • Stranger Things 3. Sezon – 67 milyon
  • La Case De Papel 4. Sezon – 65 milyon
  • Tiger King 1. Sezon – 64 milyon
  • The Queen ‘s Gambit – 62 milyon
  • Sweet Tooth 1. Sezon – 60 milyon
  • Emily in Paris 1. Sezon – 58 milyon

Fakat bütün bu belirlenen verilere rağmen, Sarandos, yenilerde çıkışını yapmış olan İve Kore dizisi olarak ekranlara gelen Squid Game dizisinin bugüne kadar ki en çok izlenen Netflix dizisi olabileceğini ifade etmiştir.

Pek çok ülkede çıkışından kısa bir süre sonra izlenme listesinde bir numara olduğu ifade edilmiştir. Netflix platformu bu sene Güney Kore ‘deki içeriğe 500 milyon dolar harcamayı düşünmektedir.

En Çok İzlenen Netflix Dizi Konuları

Bu yazımızda sizlere resmi sonuçlar ile açıklanmış netflix ekranlarında en çok izlenen dizileri izleme sırasına göre konuları ile birlikte sizlere hazırladık.

Bridgerton 1. Sezon – 82 milyon

Bridgerton

Bridgerton dizisi ana karakterlerini canlandıran isimler Phoebe Dynevor ile Rege – Jean Page olmuştur.
Bridgerton ailesinde en büyük kız olan Daphne Bridgerton, anne ve babasından bugüne kadar aşk dolu bir evlilik görmüş ve buna benzer bir evlilik yapmak istemiştir.

Babasını kaybeden ailenin kararları artık Daphne ‘nin abisi tarafından verilmektedir. Evlenme yaşına gelen Daphne, kendisi için talip olan bütün adayların abisi tarafından birer birer elendiğini görmektedir.

Elemeler devam ederken abisinin en yakın arkadaşı olan bir Dük ile bazı olaylar yaşanır. Özellikle bu olayların beraberinde bir skandal oluşur. Bu skandalın sonunda ise Daphne ‘nin ismi lekelenir.

Sosyeteye yeni katılan kızların anneleri tarafından gözde ilan edilen Hastings Dükü ile Daphne arasında bir elektriklenme oluşur. İkisi tarafından kabul edilmese de bu herkes tarafından anlaşılmaktadır.

İsminin lekelenmesi ile Hastings Dükü ile evlenmek zorunda kalan Daphne bu süreç sonunda beklemediği maceralar ve tecrübeler yaşayacaktır.

Lupin 1. Sezon – 76 milyon

Lupin

Lupin dizisi, Assane Diop oldukça zengin olan bir aileden dolayı haksızlık yaşayan babasının intikamını almak için kollarını sıvamasını konu almıştır.

Assane Diop babasının işlemediği bir suçla karşı karşıya kalmasını ve babasının ölmesini henüz çok gençken yaşamıştır.

Bunun üzerine bu genç yaşta hayatının alt üst olması ciddi kararlar almasına ve ne olursa olsun bu kararların peşinden gitmesine sebep olmuştur. 25 sene sonunda Assane, babasının intikamını almak için bir fikir üretmiştir.

Bu fikir ise Kibar hırsız Arsene Lupin hikayesidir. Bu hikayeden esinlenerek intikam planını oluşturmaya ve bunu uygulamaya başlayacaktır.

1. Sezonu toplamda 5 bölümden oluşmaktadır. Bölüm süreleri ise 45 ile 50 dakika aralığında değişiklik göstermektedir. Dizinin ana karakteri olan Assane Diop ‘a hayat veren isim Omar Sy olmuştur. Oyunculuğu ile pek çok kişiyi etkilemiştir.

The Witcher 1. Sezon – 76 milyon

The Witcher

The Witcher dizisi büyü, cadı ile garip yaratıkların egemenliği içerisinde olan bir dünyada olan maceraları anlatmaktadır.

Rivyalı Geralt, hayat mücadelesi verirken hayatını canavar avlaması yaparak sürdüren bir cadıdır. Vengerbergli Yennefer ise her gün bir önceki günden daha da güçlü olan büyücüdür.

Prenses Ciri ise gizemli ve dünyayı değiştirebilecek potansiyeli olan biridir. Nilfgaard isminde bir krallık vardır. Bu krallık dünyadaki bütün krallıkları teker teker ele geçirerek dünyanın hakimi olmak istemektedir.

Nilfgaard kralı olan Cahir, bu düşüncesinin gerçekleşebilmesi için Prenses Ciri ‘nin ona mani olmamasını sağlamak zorundadır. Çünkü tek engeli prenses ‘dir.

Bundan dolayı işgallerine devam ederken bir yandan da devamlı prensesi arayacaktır. Bahsi geçen üç karakter yani Geraldt, Yennefer ve Ciri farklı yerlerde Nilfgaard ‘a karşı savaşmaktadır. Birinci sezonu 8 bölüm olan dizinin pek çok kişi tarafından ilgi gördüğü aşikadır.

Sex Life – 67 milyon

Sex Life

Sex Life dizisi IMDb puanı 5.3 olmasına rağmen aşırı derece izlenme alabilmiş ve dillerden düşmeyen bir dizi haline gelmiştir.

Billie iki çocuk annesi ve mutlu bir evlilik sürdüren genç bir kadındır. İkinci çocuğunun doğumundan sonra bu mutluluk biraz rayından çıkar.

Rayından çıkış sebebinin temelinde ise kocasıyla yaşadığı cinsen sorunlar yer almaktadır. Zaman geçtikçe kocasıyla cinsel sorunları başlar ve Billie bu sorunların sonucunda hem kendini hem de evliliğini sorgulamaya başlar.

Bu sorgulamaları yaşarken hayatında derin izler bırakan eski sevgilisi ile ilgili günlük tutmaya başlar. Cinsellik konusunda dorukları yaşadığı eski erkek arkadaşı hem yakışıklı hem de seksiliği öne çıkan bir adamdır.

Billie günlüğüne teker teker yazdığı her anıyı yazarken hem yaşamaya hem de arzulamaya başlar. Bu durum ilerledikçe daha da tutkulu bir hale gelir.

Eskiden yaşadığı tutkulu hayata özlemi artar. Buna daha fazla dayanamaz ve eski sevilisi olan Brad ile görüşmeye başlar.

Stranger Things 3. Sezon – 67 milyon

Stranger Things

Stranger Things dizisi 3. Sezonla birlikte ilk iki sezona göre ciddi bir yükselim elde etmiş ve daha fazla izlenmiştir.
Çocuk karakterlerden oluşan ana kadro artık daha büyümüş bir şekilde karşımıza çıkmaktadır.

İlk sezonun üzerinden geçen 3 yıl çocukların da bununla orantıda büyümesini gözler önüne sermiştir. Fiziksel değişim yaşayan ana karakterler dizide’ de daha olgun kişiliklere dönmüştür.

Rusya ‘dan gelmiş olan gizli bir örgüt, Upside Down ‘a giden yolu yeniden açmak amacıyla ileri teknoloji makine geliştirmektedir.

Girişi bu şekilde olan fizi Eleven ‘ın kapandığı geçidi yine Hawkins ‘te fakat daha farklı bir yerde açılma çabasıyla karşımıza çıkmaktadır. Aynı zaman diliminde Hawkin ‘e AVM yapılır ve bu kültür ile tanışılmaya başlanır.

Bu durumda kasabadaki dükkanların çoğu kapanır. Dizide bir grup Rusça dilindeki şifrenin çözülmesi ile uğraşırken başka bir grup ise yapışkanlığını kaybetmiş olan magnetlerin peşinde neler olabileceğini araştırır.

La Casa De Papel 4. Sezon – 65 milyon

La Casa De Papel

La Casa De Papel dizisi 4. Sezonu ile izleyenlerini 8 bölümde de ayrı bir macera içerisine yerleştirmiş ve çok ilgi görmüştür.

3. sezonda İspanyol Merkez Banka soygunu devamı olarak 4. Sezonda hem şaşıracaksınız hem de işlerin nasıl karmaşık bir hal aldığını izleyeceksiniz.

Bu sezonda hiçbir şeye şaşırmayan tek kişi Profesör olacaktır. Çünkü o her şeyi önceden düşünen birisidir. Soygun çetesinin birbirleri ile problemleri devam ettirmektedir.

Bunun yanında altın eritme amacıyla daha farklı bir para basma işlemi yaparlar. Dizide yaşanan bütün gelişmelerde aslında en büyük etken Profesör ‘ün zekası olacaktır.

İzleyenleri etkileyen de sahnelere şaşırmamızı sağlayan da Profesör ‘ün adımlarının nasıl ilerleme gösterdiğidir. Soygun ekibinde sürekli hareketlilik olmasına rağmen Profesör her durumda olduğu gibi bu sezonda da, hem de bu sezonda daha fazla, zekasıyla her işin içinden çıkacaktır.

Tiger King 1. Sezon – 64 milyon

Tiger King

Tiger King dizisi aslında bir belgeseldir. Tuhaflıklar ile dolu olan Amerika başlığıyla karşımıza çıkan belgesel de hayvanlardan bahsedilmiştir.

Dizi toplam 7 bölüm olmakla birlikte konu açısından hayvanların nasıl tutsak edildiğinden, hayvan kaçakçılığından, hayvan hakları mücadelesinden bahsetmektedir.

Hatta konu açısından geniş bir açıyla baktığımızda uyuşturucu, politika, sosyal medya, kadına şiddet, tecavüz, hukuki süreçler, homofobi, komplo teorileri gibi pek çok konuyu işlemiştir.

Aslında anlatılan durum içerisinde bulunduğumuz dünya’nın bütün taşlarının parça parça ama doğru şekilde harmanlaşmasını karşımıza çıkartmaktadır.

Pek çok sistemin işleyiş gösterdiği dünyada bu sistemlerin gücüne sahip olmak isteyenlerden bahsedilmektedir. Kıdem ezilmeleri, güç gösterileri gibi ayrıntıların işlenmesi pek çok kişi tarafından ilgi uyandırmıştır.

Her bölümde karşımıza çıkan yeni sorunlar aslında dünya’da her gün pek çok kişinin karşısına çıkan sorunlar olduğundan dolayı dizi çok benimsenmiştir.

The Queen ‘s Gambit – 62 milyon

The Queen ‘s Gambit

The queen ‘s Gambit dizisi 1983 senesinde Walter Tevis tarafından kaleme alınan bir romandan uyarlama satranç dehası bir yolculuk anlatmaktadır.

Anya Taylor – Joy tarafından hayat verilen Elizabeth Harmon ana karakterdir. Elizabeth trajedi ve sıkıntılar içeren bir yaşam hikayesine sahiptir.

Dizinin konusunda ise bu hikayenin zaman çizelgesi eşliğinde seyirciyle buluştuğunu söyleyebiliriz. Harmon bu serüvende hem karakterinde ki derinlikleri buluyor hem de satranç dehasının sonsuz hırsını izleyenlere net bir şekilde veriyor.

7 bölümden oluşan mini dizidir. Oyuncuları açısından oldukça başarılı bir kadro kurulmuş ve özellikle ana karakteri canlandıran Anya Taylor – Joy ‘un oyunculuğunun altı çizilmiştir.

Oldukça başarılı bir performans gösteren oyuncu sayesinde diziye ilgi duyanların satranç oynama oranın arttığından bahsedilen veriler vardır.

Sweet Tooth 1. Sezon – 60 Milyon

Sweet Tooth

Sweet Tooth dizisi, salgın sonrasında bir kıyamet yaşanmasıyla birlikte bu dünyada neler olabileceğini konu alan ve çizgi romandan esinlenen bir dizidir.

Jeff Lemire tarafından yazılan “ AYNI “ isimli Vertigo çizgi romanından esinlenme alan bu dizide hayvana benzeyen özellikleri barındırarak doğan karma bir çocuk neslinin ilklerinden olan Gus adlı genç çocuğun maceralarını göstermektedir.

Yellowstone Ulusal Parkı ‘nda babası ile birlikte izole hayat yaşayan Gus annesini aramak için yola düşer. Düştüğü bu yolda Tommy Jepperd adlı bir gezgin ile karşılaşır.

Gönülsüz bir şekilde ona yardım etmek isteyen bu kişiyle benzersiz bir serüvene katılacaklardır. 8 bölümden oluşan bu macera izleyicileri ile 4 haziran 2021 tarihinde buluşmuştur.

Dizi de çocuksu bir masumiyet, merak ve iyimserlik işlenmiştir. Bunların olmasıyla birlikte tam zıtları olan karanlık temaların da var olması dizi için olumlu sonuçlar oluşturmuştur.

Hayvan ve insan karışımı, geyik boynuzlarına sahip çocuk, ile ona yardımcı olan gezginin maceraları oldukça ilginizi çekecektir.

Emily in Paris 1. Sezon – 58 milyon

Emily in Paris

Emily in Paris dizisi bazı sorunlardan kaynaklı Paris ‘e iş yapmak asına yerleşmek zorunda olan Emily Cooper karakterini konu almaktadır.

Lily Collins tarafından canlandırılan Emily Cooper dizinin ana karakteridir. Amerika ‘da sevgilisi olmasına rağmen Paris ‘in cinselliğe olan düşkünlüğü Emily ‘nin çok dikkatini çekiyor. Sevgilisinden ayrılıp Paris’ e geliyor.

Yerleştiği binada Gabriel isminde bir komşusuyla bağ oluşturan Emily, sevgili olacaklarını düşünürken karşısına bir bilgi çıkıyor.

Camille isimli bir kadınla yeni tanışmış ve arkadaş olmuş Emily, Camille ‘nin Gabriel ile uzun zamandır sevgili olduğunu öğreniyor.

Bu ikilinin arasından çıkma kararı alıyor. Dizinin ana konusunda Emily ile Gabriel ‘in etkileşim süreci ve yaşadıkları olaylar anlatılmaktadır. Bu durumlardan etkilenen Camille ise bu ikilinin sınırlı kalmasını sağlayacaktır.

Bu yazımızda Dünya çapında En Çok İzlenen Netflix Dizileri hakkında bilgi vermeye çalıştık. Sizin en çok sevdiğiniz dizi hangisi? Netflix platformu üzerinden Türkçe Altyazılı Türkçe Dublaj tüm dizileri izleyebilirsiniz. Bknz: https://netflix.com

Yorum yapın

Bedava Bonus Casino siteleri - casino siteleri deneme bonusu veren siteler 1xbet footballofficialscamp.com - Deneme Bonusu Veren Siteler