Emily in Paris Dizi Konusu ve Oyuncuları

Emily in Paris bilgisiz bir genç kadının Paris’e ayak uydurmaya çalışmasını konu alıyor. Netflix dizisi Oyuncuları ile oldukça beğenildi.

Emily in Paris Dizi Konusu ve Özeti

2020 2 ekimde vizyona giren Emily in Paris dizisi, Darren Star tarafından yapımı üstlenen bir komedi, dram türüdür. Güncel olarak 2 sezon 20 bölümden ibaret olan dizinin 3. sezonunun da çıkacağı söyleniyor. Dizinin başrol karakterini Lily Collins canlandırıyor, bu kapsamda Paris’in bir birinden güzel mekanlarını görmemize olanak sağlıyor.

Şayet hayatınız boyu Paris’e gitmediyseniz, bu dizi vasıtasıyla hemen şimdi yolculuğunuza başlayabilirsiniz. İzleyici dizi boyunca Paris’in insanlarının kültürü, sokaklarının neşesi ve mekanlarının güzelliğini deneyimliyor, Paris’i adeta evinde yaşıyor. Tüm bu özellikleri barındırması dizinin kısa sürede izleyicilerin kalbinde yer edinmesine sebep olmuştur. Dizi konusu hakkında detaylı bilgi için makaleyi incelemeniz yeterli olacaktır.

Emily in Paris Dizi Konusu

Emily in Paris Konusu

Emily in Paris konusu Emily’nin pazarlama şirketinde çalışan müdürünün yerine Paris’e gelmesi ile başlıyor. Fransız pazarlama şirketine Amerikan bakış açısını getirmeyi amaçlayan Emily ’nin Fransızca bilmemesi, zorluklarının başlangıcı oluyor. Genel olarak Emily dizi boyunca bu zorlukları atlatmakla uğraşıyor ve sosyal medya hesabını önemli ölçüde geliştiriyor.

Karşılaştığı yeni insanlarla hem Paris’in bir-birinden güzel yerlerini keşfediyor hem de çalıştığı şirketin yükselmesine olanak sağlıyor. Çalıştığı şirketin gelişimi açısından sosyal medyanın önemini anlatmaya çalışan Emily genel olarak müdürü Sylvie tarafından sevilmiyor. Buna ek olarak dizi, konusuna eşdeğer zengin ve kaliteli oyuncu kadrosuyla da seçiliyor.

Emily in Paris Oyuncuları ve Karakterleri

Emily in Paris Oyuncuları

Emily in Paris dizisi başarılarını, bir-birinden kaliteli ve benzersiz performans sergileyen oyuncuları eşliğinde elde etmiştir. Emily in Paris Oyuncuları ve Karakterleri;

 • Lily Collins – Emily Cooper
 • Philippine Leroy-Beaulieu – Sylvie
 • Ashley Park – Mindy Chen
 • Lucas Bravo – Gabriel
 • Kate Walsh – Madeline Wheeler
 • Samuel Arnold – Julien
 • Bruno Gouery – Luke
 • Camille Razat – Camille
 • Lucien Laviscount – Alfie
 • Kevin Dias – Benoit

Philippine Leroy-Beaulieu – Sylvie

Emily’nin Fransız müdürü rolünü üstlenen Sylvie, şirketin namına zarar getirebileceğinden korktuğu için başlarda Emily’nin iş stratejisine saygı duymuyor. Saygı duymaktan ziyade Emily‘nin sosyal medya stratejisini gereksiz nitelendirip işten çabuk ayrılması için elinden geleni yapıyor. Fakat Emily’nin iş aşkının bu davranışa üstün geldiğini fark eden Sylvie bir süre sonra Emily’ye alışıyor.


Çalıştığı şirketin ünlü müşterisinin metresi olan Sylvie, 2-ci sezonda kendisinden küçük fotoğrafçı ile birlikte oluyor. Sezon sonunda Sylvie, şirketin genel müdürü olan Madeline Wheeler’in Paris’e gelmesi sonucu anlaşmazlıklardan dolayı istifa ediyor. Bu durum eşliğinde, şirkette çalışan herkes Sylvie’ni takip ederek ona önemli destek sağlıyor. Sonlara doğru Sylvie Emily’ye de teklif gönderiyor, dizi tam Emily cevap verecekken kapanış yapıyor.

Ashley Park – Mindy Chen

Çin’de düzenlenen ses yarışmasında beklentileri karşılamayan namlı ailenin çocuğu Mindy, soluğu Paris’te alıyor. Dadılık görevi ile üstlenen Mindy ilk bölümlerde Emily ile tanışıp, şehirde sıkılmaması amacıyla Emily’ye eşlik ediyor. Emily’ye problemlerini çözmede yardımcı olan Mindy yanlış anlaşılmadan dolayı işten kovulmasının ardından Emily’ye ev arkadaşı oluyor.


Çok geçmeden Çin’deki başarısızlığını bir barda, arkadaşlarının sürprizi eşliğinde gidererek hayallerinin işini kazanıyor. Fakat bir süre sonra iş izninin olmamasından dolayı işten çıkarılarak görevine tuvalet önünde para toplayarak devam ediyor. Dizinin ilerleyen kısımlarında Benoit isimli gitaristle sokak müzikleri yapan Mindy, gerçeklerin ortaya çıkmasına bakmayarak mutlu hayatına devam ediyor.

Bruno Gouery – Luke

Değişik bakış açısıyla diziden daha fazla keyif almamıza sebep olan Luke karakteri sıra dışı yöntemleriyle seçiliyor. İlk başlarda Emily’ye ısınmamasına rağmen kısa sürede bu durumu değiştiriyor, baş rol karakterimize her anlamda yardımcı oluyor. Fransa’nın ruhunu benimseyen Luke her işde Fransız tohumunu arıyor, işlemin kendi belirlediği kapsamda bitmesini amaçlıyor.


Genel olarak dizinin ileri safhalarında Emily’ye Sylvie hakkında bilmediklerini ve müdürle iletişim konusunda yapması gerekenleri öğretiyor. Emily in Paris oyuncuları kapsamında sahnelere kalite katan Bruno Gouery diziden sıkılmamamızı ve Paris’in ruhunu tatmamızı sağlıyor.

Camille Razat – Camille

Paris’in güzel havası eşliğinde çiçek almaya yeltenen Emily’nin anlaşamadığı satıcıyı, güzel, sarışın ve çekici Parisli kız ikna eder. Bu kapsamda baş rol karakterimizle tanışan Camille karakteri kısa sürede Emily’nin sevimli arkadaşlarından birine dönüşür. Camille’nin farklı bağlantılarından faydalanan Emily, işler yolunda giderken bir anda kendini karmaşık ilişkinin ortasında buluyor.

Dizinin ilerleyen bölümlerinde Camille karakteri sevgilisinden ayrılarak, soluğu St’Tropezde, Emily’nin yanında alıyor. Fakat çok geçmeden en yakın arkadaşının sevgilisiyle yattığını öğrenerek hayatı sarsılıyor. Bir süre sonra ailesi tarafından şampanya tanıtımı için Emily ile barışmak zorunda kalan Camille, arkadaşlık ilişkisine yeniden başlıyor. Sezon sonunda sevgilisi Gabriel ile Normandiyaya gitmeye hazırlanıyor, gelecek mutlu hayatlarını orada sürdürmeye karar veriyor.

Lily Colins – Emily Cooper

Dizinin başrolünü üstlenen Lily Colins, Emily karakterine kattığı heyecan, tutku ve neşe ile kısa sürede izleyicilerin kalbini kazanmıştır. İlk sezonda Paris’e uyum sağlamaya çalışmış, 2-ci sezon sonuna kadar bunu başaramamıştır. Fakat arkadaşları ve iş aşkı sayesinde Paris’e âşık olmayı başaran Emily dünyanın önde gelen markaları ile çalışmaya başlamıştır.


Aşk hayatı karmaşık olan Emily Paris’e gelir-gelmez sevgilisinden ayrılıyor, aşk hayatını kocaman Paris’te tek başına sürdürmeye başlıyor. Fakat zaman geçtikçe Paris’in sunduğu olanaklardan faydalanan Emily, yakın arkadaşının kardeşinden, alt komşusuna kadar kişiyle beraber oluyor. Sonunda Alfie isimli karakter ile çıkmaya başlayan Emily sezon sonuna yakın yine karar vermekte zorlanıyor.

Lucas Bravo – Gabriel

Parisin ünlü restoranlarından birinde aşçı olan Gabriel aynı zamanda baş rol karakterinin alt komşusu olarak diziye başlıyor. Emily’nin ev kapılarını karıştırması sonucu tanışan çift kısa zamanda bir-birine âşık olmayı başarıyor. Tam da baş rol karakteri kararını verecekken en yakın arkadaşının Gabrielle beraber olduğunu öğreniyor. İki kız arasında kalan Gabriel dizinin sonunda kararını Camille’den yana kullanarak Normandiyaya geri dönüyor.

Büyük Fransız iş adamı bir süre sonra Gabriel’in çalıştığı restorana yatırım yapıyor. Fakat hayallerine kavuşmasına bakmayarak aşçımız, iş adamının yanlış kararlarından dolayı Restoranda çalışmayı sürdürmeyip memleketine geri dönüyor. Emily in Paris oyuncuları arasında karizması kapsamında Lucas Bravo çoğu izleyicinin diziyi tercih etme sebebi olarak gösteriliyor.

Kate Walsh – Madeline Wheeler

Gilbert Groupun müdürü olan Madeline başlarda Paris’e hamileliğinden dolayı gelemeyerek işi Emily’ye devrediyor. Fakat dizinin 2-ci sezonunda hesaplardan ve Slyvienin çalışma şeklinden memnun kalmaması onun Paris’e gelmesine olanak sağlıyor. Paris’e geldikten sonra kendini kültür çakışmasının içinde bulan Madeline, istediği iş stratejisini yürütmesi için Sylvie’yi tembihliyor.


Fakat tüm tembihlere saygısızlık ve itaatsizlik olarak cevap veren Sylvie kısa süre sonra ekiple beraber istifa ediyor. Kocaman şirkette yalnız kalan Madeline işini Emily ile yürütmeye çalışıyor fakat Emily’ye Sylvie’den teklif geldiğini bilmiyor. Emily in Paris oyuncuları kapsamında diziye çok fazla girmemesine rağmen Kate Walsh karakterin ruhunu izleyiciye aktarmayı başarmıştır.

Samuel Arnold – Julien


Tarzı ve çalışma şekliyle diziye renk katan Julien aynı zamanda Emily’nin her konuda bilgili olmasını sağlıyor. Tercihlerini profesyonel kapsamda gerçekleştiren Julien tanıtımların önemli personellerinden biridir. Zira şirket her sıkıştığında Julien planıyla devreye girip günü kurtarmayı amaçlıyor. Dizinin ilerleyen bölümlerinde aşk hayatına ünlü fotoğrafçının menajeriyle devam ediyor.

Lucien Laviscount – Alfie

Çalıştığı banka isteğiyle Fransızca kursuna istemsizce katılan Londralı Alfie kısa sürede Emily ile tanışıyor. Sıkıcı hayatını Emily vasıtasıyla güzelleştiren Alfie, aynı zamanda Gabriel ile arkadaşlık yapmaya başlıyor. Emily’yle arasında bir şeyler olduğunu sezon sonuna yakın öğrenen Alfie sorgulamaları sonucu çiftin sadece arkadaş olduğunu öğreniyor.


Sezon sonu Londra’ya geri dönen Alfie, uzaktan ilişki kapsamında Emily ile anlaşıyor. Emily in Paris oyuncuları arasında farkını ortaya koymayı başaran Lucien Laviscount profesyonel performansıyla izleyicilerin kalbinde yer edinmiştir.

Kevin Dias – Benoit


Mindy’yi tuvalet önü para toplamaktan kurtaran Benoit, profesyonel sokak sanatçısı olarak diziye başlıyor. Mindy’nin inanılmaz sesinden dolayı kısa sürede hayallerine kavuşan Benoit, aynı zamanda aşk hayatının da başlangıcını yapmış oluyor. Dizinin ilerleyen bölümlerinde Mindy hakkında gerçekleri öğreniyor fakat kızgınlık yaşasa da sevgisinden dolayı Mindy’ye anlayış gösteriyor.

Emily in Paris 1. Sezon Özeti

Emily in Paris 1. Sezon Özeti

1. sezon Paris hakkında herhangi bir bilgiye sahip olmayan genç kızın şehre uyum sağlaması konusunu kapsıyor. Bu çerçevede tanıştığı arkadaşlarıyla şehre olan sevgisini daha da artırıyor bu sevginin işini de geliştirmesine olanak sağlıyor. Başlarda çalışan arkadaşlarıyla anlaşamayan Emily sezon sonlarına doğru yaptığı iş görüşmeleri ile arkadaşlarının saygısını kazanıyor.

İş arkadaşlarının aksine müdürü Sylvie, Emily ’ye bir türlü ısınamıyor, yaptığı her işte artıdan fazla eksik görüyor. Fakat buna inat olarak Emily hem İnstagram takipçileri hem de pazarlama stratejisi sayesinde Paris’in ileri seviyeli iş adamlarının ürünlerini tanıtmayı başarıyor. Sezon boyunca birden fazla erkekle beraber olan Emily, sezon sonunda Gabrielle beraber olmayı tercih ediyor.

Emily in Paris 2. Sezon Özeti

Emily in Paris 2. Sezon Özeti

Emily in Paris özeti kapsamında 2. sezon karakterin şirket anlaşmalarını genişleterek, daha yüksek düzey firmalara hitap etmesini sağlıyor. Kendi alanında profesyonelleşen Emily 1-ci sezona bakmayarak iş arkadaşlarının saygısını kazanmayı başarıyor. Emily’nin Gabriel ile yaşadığı ilişki sonrası başlayan sezonda, daha çok başrolün bu karmaşık ilişkiden çıkma durumu anlatılıyor.

Karşısına çıkan seçenekleri değerlendiren başrol oyuncumuz, isteğini başardığını sanarak arkadaşı Camilleyle barışıp, kendine yeni erkek arkadaşı buluyor. Sezon sonuna doğru yanlışının farkına varan Emily Gabrielin yanına gider ve çiftin Normandiyaya gittiğini fark eder. Bu haberle sarsılan Emily Sylvie’nin teklifini değerlendirmek için telefona sarılır ve karar vermeden dizinin kapanışı yapılır.

Emily in Paris 3. Sezon Ne Zaman

Emily in Paris 3. Sezon Ne Zaman

Emily in Paris 3. Sezon Ne Zaman; Sektöre Paris’in ruhunu katmayı başaran Emily in Paris konusu sebebiyle kısa sürede izleyiciler tarafından büyük ölçüde sevilmiştir. Oyuncuların profesyonel performansları ve yapımcının benzersiz tercihleri dizinin kalitesini etkileyen önemli etkenlerden biridir. Bu kapsamda dizinin 3. sezonu da sabırsızlıkla bekleniyor izleyicilerin merak etmesine sebep oluyor. Netflix 3. sezon hakkında bir duyuru yapmasa da 3. sezonun 2022’nin sonlarına doğru çıkacağı tahmin ediliyor.

Emily in Paris Merak Edilenler

Bir çok kişinin Parise gitmesine vesile olan 2 sezonluk dizi büyük bir ihtimal ile yakın zamanda 3. sezon ile gelecek. Ülkemizde oldukça sevilen dizi hakkında tüm merak edilenleri sizler için derledik. Meraklısı için işte Emily in Paris dizisi hakkında tüm cevapları;

  • Tür: Romantik – Komedi, Dram
  • Yıl: 2 Ekim 2020
  • Sezon: 2. Sezon bitti
  • Bölüm: 10
  • Ülke: ABD
  • İmdb: 6,9
  • Yönetmen: Darren Star
  • Yapım Şirketi: Darren Star Productions; Jax Media; MTV Studios
  • Nasıl izlerim: https://www.netflix.com/title/81037371

Emily İn Paris 3. Sezon: https://netflixdizileri.net/emily-in-paris-3-sezon-ne-zaman/

Yorum yapın

Bedava Bonus Casino siteleri - casino siteleri deneme bonusu veren siteler 1xbet footballofficialscamp.com - Deneme Bonusu Veren Siteler