Elite Konusu ve Oyuncuları

Elite 2018 yapımı Netflix için hazırlanmış İspanya gençlik, gerilim dizidir. Elite Konusu ve Oyuncuları dizi sayesinde oldukça tanındı.

Elite Dizi Konusu ve Özeti

Elite dizisi şu anda dört sezonu bulunan bir gençlik dizisi olarak Netflix platformunda yer alan bir dizidir. Bu dizi bir gençlik dramasıdır. Baş kahramanlar olarak yer alan kişiler İspanyol Enstitüsü olan Las Encinas’ın öğrencilerinden oluşmaktadır. Elite dizisi, Carlos Montero ve Darío Madrona tarafından tasarlanmış bir dizidir.

Elite dizisinin konusu açısından oldukça derin bir hikayeye sahip olduğunu söyleyebiliriz. İlk izlenimleriniz olumsuz yönde olabilir ancak hikayenin derinliklerine indikten sonra ana temasını daha iyi anlayacaksınız. Bir özel okulda geçen hikayeye sahip olan bu dizi yanlızca bir gençlik dizisi olarak kalmamıştır. Bunun yanında gerilim, suç, dram türleri ile de bagdaştırılan ve yoğrulan bir hikayeye sahiptir.

Elite Konusu

Elite dizisi İspanya’da geçmektedir. Dizideki ana mekan olarak belirlenen yer Las Encinas olarak belirlenmiştir. Las Encinas özel bir okuldur ve oldukça prestijlidir. Ülkenin en prestijli okullarından biri olan bu eğitim kurumu zengin ve saygın özelliklere sahip kişilerin çocukları için ev sahipliği yapmaktadır.

Bir de bu hikâyenin içine dahil olan ve bu prestijli okula gitmeyehak kazanan ancak aileleri saygın ve zengin olmayan üç genç bulunmaktadır. Bu üç genç Elite dizisinin hikayesinin merkezinde yer almaları ile birlikte büyük sansasyon yaratmaktadır. Zengin ve saygın bir aileye sahip olmayan ancak okula kabul edilen bu üç genç yaşadıkları depremin ardından okullarının yıkılması sonucu Las Encinas’a kabul edilmiştir.

Orta kesim insanların çocuklarından olan bu üç öğrencinin okula gelmesi ile birlikte okulda yeni heyecanlar yaşanmaya başlanır. Bu üç çocuğun okula gelişinden sonra okulda bir öğrenci ölür ve ortalık karışır. Öğrencilerin arasında bulunan konum farklılığı sebebi ile durum daha da kızışır ve ileri boyutlara sürüklenir. Güçlü bir oyuncu kadrosuna sahip olan Elite dizisi izlemesi oldukça zevkli bir dizidir. Sizi içine çekip yeni maceralara sürükleyecek karmaşık ve tutkulu bir hikayeye sahip.

Elite Oyuncuları ve Karakterleri

Elite Oyuncular

Elite dizisi oyuncuları, kadrosu ve senaryosu oldukça güçlüdür ve sürükleyici bir hikayeye sahiptir. Oyuncu kadrosunda yer alan ve La Casa de Papel dizisinde önemli bir etki bırakan üçlü Elite dizisinde de dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

Denver karakterini canlandıran Jaime Lorente sükse yaratan oyuncuların başında yer almaktadır. Bunun yanında Miguel Herran ve Maria Pedraza yine karşımıza çıkan önemli yetenekler arasında bulunmaktadır. Bunların dışında Aron Piper, Mina El Hammani, Miguel Bernardeau, Itzan Escamilla, Alvaro Rico, Omar Ayuso, Ester Exposito ve Ainhoa Samtamaria oldukça dikkat çeken oyuncular arasında yer almaktadır. Elite dizisi uzun sezonlar devam edebilecek ve ilgi gören bir senaryoya sahiptir. Gelin hep birlikte Elite oyuncuları ve karakter isimlerine birlikte göz atalım.

İtzan Escamilla – Samuel


Netflix’in 2018 yılında piyasaya çıkarmış olduğu İspanyol dizisi Elite’de İtzan Escamilla Samuel Garcia olarak yer almıştır. Dizide yer alan diğer oyunculardan olan Danna Paola, Maria Pedraza, Jaime Lorente, Miguel Herran ve Ester Exposito isimli oyuncular ile birlikte yükselen bir dizi haline gelmiştir. Genç oyuncu, yalnızca İspanya içinde değil tüm Avrupa ülkelerinde yüksek popülerliğe ulaşan bu dizinin 3. Sezonununda da yer almaktadır.

Favori oyuncular olarak adlandırdığı kişiler ise; Scarlett Johansson, Antonia Banderas’tır. En sevdiği şarkıcının ise Taylor Swift olduğunu söylemektedir. Tam adı İtzan Escamilla Guerrero olan bu oyuncu 31 Ekim 1997 yılında Ispanya’nın başkenti olan Madrid’de dünyaya gelmiştir. Madrid’de Rota adındaki okulda oyunculuk eğitimi almıştır ve böylece oyunculuk serüvenine başlamıştır.  Instagramda en çok takip edilen ünlüler arasında yer almaktadır.

Danna Paola – Lucrecia Montesinos Hendrich


Netflix’te özellikle son dönemlerde oldukça popüler hale gelen İspanyol dizisi Elite de yer alan Lucrecia Montesinos Hendrich karakteri popüler hale gelecek seviyelere ulaşmıştır. 2018 yılında çekimlerine başlanmış olan bu dizinin şimdilik yalnızca 3 sezonu yayınlanmıştır. Elite dizisi, Netflix abonelerinin keyifle izlediği ve pek çok kullanıcın tercih ettiği popüler dizilerin arasında girmeyi başarmıştır.

Elite dizisi ile popülerlik elde eden Danna Paola ” Lucrecia Montesinos Hendrich” , sanat alanında da yeteneklerini sergilemeye devam etmektedir. Yeni şarkı çalışmaları ile ilgilendiği bilinmektedir. Oye Pablo adındaki şarkısı için çekmiş olduğu klipte Elite dizisinde yer alan kadın oyuncuların da yer aldığı görülmektedir.

Ester Exposito – Carla


Netflix’te son dönemlerde oldukça popüler hale gelen diziler arasında yer alan Elite dizisinin oyuncularından olan Ester Exposito, Elite dizisi ile birlikte oldukça popüler bir hale gelmiştir. Yalnızca İspanya değil tüm Avrupa ülkeleri tarafından tanınmaya başlayan dizinin oyuncularından olan Ester Exposito, Instagramda da oldukça geniş bir kitleye sahip olmayı başarmıştır.

Henüz 20 yaşında olan güzel oyuncu, yalnızca 3 sezon yer aldığı dizide oldukça unlu bir kişilik haline gelmiştir.  3. Sezon ile birlikte dizide yaşanan gelişmeler doğrultusunda diziden ayrılmıştır. Oldukça popüler hale gelen genç oyuncunun yeni projelerde yer alması kaçınılmaz olarak görünüyor. Elite dizisini Carla’sı ( Kayla) benim en sevdiğim karakterlerden birisi.

Aron Piper – Ander

Aron Pipe

2019 yılında Elite dizisinde yer alan oyuncu aynı zamanda ek olarak Derecho a Sonar adlı dizide de yer almıştır. Son zamanların oldukça popüler dizisi haline gelen Elite dizisinde dikkat çekici bir karaktere sahiptir. Bir çok insan Netflix’in popüler dizisi Elite’nin başarılı oyuncusu Aron Piper‘in canlandırdığı Ander karakterini oldukça merak ediyor. Söylediğimiz gibi Ander karakterinin gerçek adı Aron Pier’dir.

Miguel Bernardeau – Guzman


2018 yılında bir Netflix yapımı olan Elite dizisinde yer alan oyuncu, zengin bir ailenin çocuğunu canlandırmaktadır. Dizide popüler isimler ile birlikte yer almıştır.

Mina El Hammani – Nadia


Oldukça tutkulu bir oyunculuk hayali için Hammani, gece gündüz çalışmıştır. İlk oyunculuk deneyimini 2015 yılında İspanyol dizisi olan El-Principe adlı dizide gerçekleştirmiştir. 2017 yılında The State isimli dizide rol almıştır ve 2018 yılında da oldukça büyük sükse yaratan Elite dizisinde yer almıştır. Asıl ününü Elite dizisi sayesinde kazanmıştır.

İspanyol yapımı Netflix dizisi olan Elite’de, müslüman kız olan Nadia karakterine hayat vermiştir. Elite dizisinde canlandırdığı Nadia Shanaa karakteri sayesinde oldukça popüler hale gelmiştir ve büyük bir hayran kitlesine ulaşmıştır. Bence Nadia Shaanaa dizinin en dikkat çelen karakterlerinden birisi.

Gabriel Lopez – Valerio


Netflix Dizileri arasında yer alan ve oldukça popüler olan Elite dizisine 2. Sezonununda dahil olan yakışıklı oyuncu, pek çok popüler isimle birlikte rol almıştır.

Maria Pedraza – Marina


2018 yılının daha sonra satın alınarak Netflix popüler dizileri arasında giren La Casa de Papel dizisinde yer alan oyuncu bu dizide Alison Parker karakterine hayat vermiştir. Burada büyük bir üne kavuşan oyuncu ardından Elite dizisinde de Marina karakterini canlandırmıştır ve büyük ilgi görmüştür.

Miguel Herran – Christian


2017 yılında La Casa de Papel dizisinde Rio karakterine hayat veren genç oyuncu 2018 yılında dünyaca popüler hale gelen Netflix dizilerinden olan Elite’de Christian karakterine hayat vermiştir.

Claudia Salas – Rebeca


2018 yılında popüler hale gelen Netflix dizilerinden olan ünlü İspanyol yapımı Elite dizisinin 2. sezonunda diziye dahil olmuştur. Dizide asi ve aykırı karaktere sahiptir.

Alvaro Rico – Polo


Henüz 23 yaşında olan genç oyuncu 2018 yılında Netflix yapımı olan İspanyol dizi Elite ile Polo Benavent karakterini canlandırmıştır ve yıldızı parlamıştır.

Omar Ayuso – Omar


2018 yılında bir arkadaşı sayesinde İspanyol yapımı olan Netflix’te yer alan Elite dizisinin çekimlerine katılmıştır. Eşcinsel bir müslüman olan Omar Shanaa karakterine hayat vermiştir.

Elite 1. Sezon Özeti

Elite 1. Sezon

Okulları yıkılan orta sınıf aile çocuklarından olan 3 gencin İspanya’da bulunan ve oldukça elit bir lise olan Las Encinas’a transfer olması ile hikaye başlamaktadır. Yeni bir hayata baslayan bu üç genç diğer arkadaşları ile kaynaşmaya başlar. Dizide yer alan ve önemli karakterlerden olan Marina okulun yüzme havuzunda ölü bulunur ve ardından karmaşık olaylar gelişir.  1. Sezonda katilin kim olduğu araştırılır ve ölüm sebebine bakılır. Bu gerilim sayesinde izleyiciyi ekran başına kitler ve 2. Sezon için merakta bırakır.

Elite 2. Sezon Özeti

Elite 2. Sezon

1. Sezonda Marina’nın ölü bulunmasının ardından katilin kim olduğu araştırılmaya başlanır. Yine 8 bölümden oluşan 2. Sezon farklı olayların yaşandığı bir sezon olur. Mekanlar ve karakterler çeşitlilik gösterir böylece dizi geçmişe takılı kalmaz ve devamını izleme isteği doğurur. 2. Sezon bir solukta izlenebilecek olayları içerir ve 3. Sezonu merak ettirir.

Elite 3. Sezon Özeti

Elite 3. Sezon

Yine 8 bölümden oluştur ve 3. Sezonda yaşanan sürprizler ile son bölümde karşılaşılan sürprizler ile izleyicileri şaşırtmaya devam eder. 3. Sezon fragmanında yer alan bir mezuniyet partisi vardır ve bu da dizinin Las Encinas’tan uzaklaştığını mı gösterir? Sorusunu akıllara getirir. Ayrıca Elite 3. Sezon oyuncuları ( Cayetana ) ile oldukça şaşırtdı diyebiliriz.

Elite 4. Sezon Özeti

Elite 4. Sezon

Polo öldükten sonra Carla, Lu ve Nadia mezun olurlar. Ardından Las Encinas öğrencilerine kapılarını tekrar açar. Samuel, Guzmán, Rebeka ve Ande mezun olmak için çabalar. Bir de aralarına Omar adında bir genç eklenir. Bu beş genç bu sene içerisinde hayatlarının değişmesine sebep olacak durumlar ile karşı karşıya gelir. Elite 4. Sezon Oyuncu kadrosu ile yine bizi şaşırttı. Elite 4. son sezonu ile yakın zamanda Netflix ekranlarında yayınlandı. Şimdi dizi severler yeni sezon gelecek mi bu soruyu soruyor.

Elite 5. Sezon Ne Zaman?

Elite 5. Sezon Ne Zaman

Elite 5. sezon ne zaman? Sorusu izleyicilerin en çok merak ettiği sorular arasında yer almaktadır. Ancak şuan herhangi bir resmî açıklama yapılmamıştır ve yayın tarihi paylaşılmamıştır.

Elite Dizisi Merak Edilenler

Yayınlandığı günden itibaren Dünya genelinde izleme kitleşi oluşturan Netflix’in gençlik dizisi okulda ki öğrencilerin başından geçen konuları alıyor. 4. sezonu biten dizinin takipçileri tarafından 5. sezon olup olmayacağı tartışılıyor.

Ülkemizde de oldukça fazla izleyici kitlesine ulaşan Elite dizisi Netflix ekranlarında Türkçe Dublaj ve Türkçe Altyazılı izleme seçeneklerini biz dizi severler ile buluşturuyor. Şimdi sizlere Elite hakında kısa ve net bilgileri soru cevap şeklinde veriyoruz. İşte İspanyol dizisi Elite bölümleri hakkında merak edilenler;

 • Tür: Gençlik, Gizem, Drama
 • Yıl: 5 Ekim 2018
 • Ülke: İspanya
 • Yönetmen: Carlos Montero, Darío Madrona
  Hangi Dil: İspanyolca
 • İmdb: 7,4
 • Kaç sezon:  4
 • Bölüm: 36
 • Nasıl izlerim: https://www.netflix.com/title/80200942

Elite Dizi İncelemesi

Öncelikle bu yazımıza Elite nasıl bir dizi, ne demek sorunuza cevap vererek başlamak istiyorum. Carlos Montero ve Dario tarafınca kaleme alınan ve yayınlanan İspanya gençlik ve okul dizisi, bizlere kişisel beceri geliştirme, bire bir insanlarla olan ilişkileri, birbirinden çok farklı insanlarla aynı ortamda bulunup mücadele etmeyi son olarak yaşanan bazı sorunların çözülmesini anlatıyor.

İspanyol Lise dizisi Elite, MADRİD AVRUPA ÜNİVERSİTESİ (Universidad Europea de Madrid) üniversitesinde çekilmiştir. Dizide Las Encinas olarak bilinen özel okul İspanyanın en iyi dödüncü üniversidir ve tam olarak 35 dönüm alandan büyük bir yere sahiptir. Üniversite isminde de anlaşılacağı gibi Madrid şehrindedir.

Yayınlandığı 4. Sezon (Son Sezon) arkasından Elite Hikayaler adı altında bir çok özel bölümler çeken dizinin Elits hikayeleri de oldukça dikkat çekti. İkişer karakterlere yere veren özel bölümlerede göz atmanızda fayda var.  Elite Filmi olacak mı diye bir çok yorum aldım ancak yabancı kaynalar dahil inceledim bu şekilde bir bilgiye malasef rastlamadım.

Gelmiş geçmiş en iyi Tv Series ” dizibox ”  alanına girmesi beklenen dizi okul kıyafeti (ceketi, forması) ilede oldukça dikkat çekti. Benim kendi şahsi fikrim Elite üniforması benim oldukça dikkatimi çekiyor. Eskiden Elite benzeri dizi Rivardale okul ceketide oldukça popüler olmuştu ancak şu sıralar Elite okul üniforması daha çok aranıyor gibi.

Elite Benzeri Diziler

Elite bence oldukça başarılı olan İspanya dizilerine olan ilgiyide artdırtı. Öyleki insanlar İspanya okul dizileri vb. aramalarda bulunuyorlar. Bende bu yazımda sizlere Elite benzeri dizileri listelemek istedim.

 1. Riverdale
 2. Sex Education
 3. You
 4. The Society
 5. White Lines
 6. The A List
 7. Quicksand
 8. Boca a Boca
 9. Aşk 101

Elite 1. Sezon Fragmanı:

Elite 2. Sezon Fragmanı:

Elite 3. Sezon Fragmanı:

Elite 4. Sezon Fragmanı:

NOT: Elite Philippe Nerenin Prensi: Kral Konstantin yeğeni, büyük Britanya krallığında konsort presinsi olarak isimlendiriliyor.

Dikkatinizi Çekebilir: Erotik Diziler

Yorum yapın

Bedava Bonus Casino siteleri - casino siteleri deneme bonusu veren siteler 1xbet footballofficialscamp.com - Deneme Bonusu Veren Siteler