DC Filmleri İzleme Sırası (2022) En Yeni Dc Comics Filmleri

Dc Filmleri izleme sırası, çizgi romandan uyarlanan Batman ve Superman gibi kahramanları birleştiren Dc Comics şirketinin en yeni filmleridir. Marvel’den sonra gelen Dc Comis şirketi tarafından üretilen filmler sinema evreninin büyük bir kısmını almış durumdadır.

Bu yazımızda  Dc filmleri hangi sıra ile izlenmeli sorusuna cevap arayanlar için en detaylı bilgiyi vereceğiz. Şimdi sizleri En iyi Dc Filmleri İzleme Sırası makalemiz ile baş başa bırakıyoruz.

DC Filmleri İzleme Sırası

DC filmleri, marvel sinematik evreninin yaklaşık 10 yıl içerisinde ciddi bir başarı göstermesi sonucunda 1990 ile 2000 yıllarında solo ya da birbiri ile bağlantısı olmayan filmler olarak seyirciye sunuldu. 2010 yılından sonra Marvelvari DC evreni için bir sinematik evren oluşturma yolunda harekete geçti. 2013 yılında bu hareketinin ilk adımını atarak izleyicilerin karşısına Men of Steel filmini çıkartır.

Dc Filmleri Men Of Steel ile bir serüven oluşturan ve günümüzde hala çekimleri devam eden filmlerin belirli bir izlenme sırası vardır. Genel olarak çıkış yıllarına göre izlenilmesi gereken film dizinini bütünüyle anlamlandırmak için hangi filmleri daha önce izleyeceğimizi bilmek önemlidir. Aşağıda yer alan listede DC filmleri izleme sırası açıklanmıştır. Bu yazımızda Dc Filmleri izleme sırası Kronolojik olarak eklenmiştir.

 • Man of Steel – 2013
 • Batman V superman – 2016
 • Suicide squad ( gerçek kötüler ) – 2016
 • Wonder woman – 2017
 • Justice league ( adalet birliği ) – 2017
 • Aquaman – 2018
 • Shazam – 2019
 • Joker – 2019
 • Harley Quinn: birds of prey – 2020
 • Wonder woman 1984 – 2020
 • The suicide squat ( gerçek kötüler ) 2
 • Zack snyder ‘s justice league – 2021
 • Cyborg – 2021
 • Yeşil fener – 2021
 • The batman – 2021
 • The flash – 2021
 • Aquaman 2 – 2022

DC filmleri izleme sırası ve filmlerin planlanan vizyona çıkış yılları belli olmuş olsa dahil 10. Filmde dahil olmak üzere pandemi sebebiyle çekimlerinde beklenen tarihler elde edilememiş, ileriye sarkmıştır.

DC Filmleri Hangi Sıra İle İzlenmeli?

DC evreni uzun zamandır çizgi romanlardan esinlenme yoluyla film çekimleri yapmış, çizgi romanlarda oluşturulan karakterlerin izlenebilmesi için adımlar atmıştır. Bu adımlar ise DC sinematik evren ile günümüzde en üst seviyeye çıkmıştır.

DC sinematik evren filmleri belirli bir olay ile ilerleyiş gösterir ve birbirleri ile bağlantılı film serisi şeklinde ilerleme gösterir. Yani ilk çıkan film ile onuncu çıkan film arasında bir bağlantı olabilir. Bütünsel bir izlenme gerektirmektedir.

DC evreni bu fikri çok benimsemiş, çizgi romanlarda sevilen karakterleri hayata en başarılı oyuncularla geçirmeye çalışmıştır. İşte Dc filmleri hangi sıra ile izlemeyeliyim diyen kişilere yardımı olmak için Dc Filmleri izleme sırası;

Man Of Stell – 2013

Man Of Stell

DC sinematik evreni izleme sırasın da ilk film olarak karşımıza çıkan Man of Stell 2013 yılının haziran ayında Türkiye ‘de ilk gösterimini vermiştir. Filmde Clark Kent karakterini Henry Cavill canlandırmıştır. Ana karakter olan Clark, superman ‘dir. Filmde ise bu karakterin nasıl ortaya çıktığı anlatılmıştır. Clark nasıl elde ettiğini bilmediği bazı süper güçlere sahiptir. Bir gün içerisinde olduğu okul servisi bir kaza yapar ve yaralı çocukları bu güçlerle kurtarır.

Superman hikayesi ise bundan sonra başlamaktadır. Kısa süre içerisinde varlığından haberdar olan General Zod gibi düşmanlar ile mücadeleye girme serüveni karşımıza çıkmaktadır. Film türü aksiyon, macera ve fantastik olan bu film DC yapımı en iyi filmler kategorisi içerisine girmesi için önemli bir IMDb puanına sahiptir.

Batman V Superman: Adeletin Şafağı – 2016

Batman V Superman: Adeletin Şafağı

Türkiye ‘de seyircileri ile 25 Mart 2016 tarihinde buluşan Batman V Superman: Adaletin Şafağı filmi izleyenleri tarafından çok beğenilmiştir. DC filmleri izlenme sırasında ikinci sırayı almıştır. Man of Stell filminden sonra oldukça büyük bir yıkım yaşayan şehrin Bruce Wayne tarafından kabul edilebilir bir olumlu tarafı olmamıştır.

Bunun üzerine Superman karakteri Wayne gözünde kötü hale gelmiştir. Superman ‘i aynı zamanda şehre vermiş olduğu zararı düzeltmek için kendi yaşadığı şehri Gotham ‘dan Metropolise yolculuk yapan Bruce Wayne bir hayli hazırlıklı ve kararlı şekilde adımlarını ilerletmiştir.

Batman ve Superman arasında yaşanan aksiyon dolu anlar Wonder Woman karakteriyle daha da heyecanlı hale gelmiştir. DC filmleri içerisinde oldukça beğenilen bu film sonunda bütün seyirciler aksiyon, macera ve fantastik açıdan tatmin olmuşlardır.

Suicide Squad: Gerçek Kötüler – 2016

Suicide Squad: Gerçek Kötüler 2016

DC film serisi içerisinde üçüncü sırasa olan ve 12 ağustos 2016 tarihinde Türkiye ‘de ilk defa izleyicilerine sunulan Suicide Squad: Gerçek Kötüler filmi olmuştur. Bu film yayınlanan seri içerisinde herhangi bir bağlantı içermeyen film olup daha sonra konu bütünlüğü açısından hikayeye dahil edileceği düşünülmüştür. Suicide Squad hapishanede bulunan süper güçlere sahip olan kötü adamların devletin emri altında toplanması sağlanmıştır.

Gizemli suç çetesi ile baş edebilmek için bu özel güçleri olan kötü adamlardan yok etme amaçlı görevler istenmiştir. Herhangi bir ihanet sonucu yaşamları ile tehdit edilen bu filmde DC evreni içerisinde en sevilen çift Harley Quin ve Joker de vardır.

Wonder Woman – 2017

Wonder Woman 2017

Wonder woman karakteri ilk olarak ekranda Batman V Superman: Adalet Birliği filminde görülmüştür. Daha sonrasında ise 15 Mayıs 2017 tarihinde kendi solo filmi ile seyircileriyle buluşmuştur. DC film serisi içerisinde ilk kadın filmi olmuş, seyirciler tarafından da oldukça sevilmiştir.

Öyle ki 821,8 milyon dolar bilet gişesi yapmış olması oldukça açıktır. DC film izleme sırası içerisinde dördüncü olan bu film Diana Themyscira adasında oldukça üstün eğitimlere tabi tutulmuş amazon kadınıdır.

Rakipsiz bir savaşçı olarak eğitilmiş olan Diana bir gün savaş uçağının düşmesiyle bir serüvenin içerisine girer. Bu hikaye serüveninde yarı tanrıça olduğunu öğrenen Diana kurtarmış olduğu pilotun dünyanın savaş içerisinde olduğunu söylemesiyle amazon diyarını terk eder.

Pilot ile birlikte insanların yaşadığı dünyaya gelir ve savaşa engel olmaya çalışır. DC evreni, karakteri oldukça başarılı işleyen bir film oluşturmuştur.

Justice League: Adalet Birliği – 2017

Justice League 2017

İlk olarak İsveç ‘te 15 kasım 2017 tarihinde gösterime giren ve tüm ülkelere dağıtılan Justice League filmi oldukça büyük gişe başarısı elde etmiştir. DC film sırası içerisinde beşinci sırada yerini almıştır. Filmde konu olan durum, Superman ‘in ölmesi sonucu dünyanın yas halinde bir düşmanla karşılaşmış olmasıdır.

Steppenwolf isimli dünyayı yok etmek isteyen ve kendisine kötü bir ordu kuran kötü karakter Bruce Wayne ( Batman ) ve Prenses Diana ( Wonder Woman ) ile karşı karşıya gelecektir. Süper kahraman serüveninin superman ‘in ölümü ile bitip bitmediğini tartışırken karşılarına çıkan düşman onlar için yeterli cevap olmuştur.

DC evreni karakterleri içerisinde aquaman, flash gibi karakterlere de ilk defa bu filmde yer verilmiştir. Çünkü Bruce ve Diana kendilerine bir ekip kurmaya çalışmaktadır. Benim Şahsen izleyip de en beğendigim filmlerden birisi diyebilirim. Zaten izlenme rekorları kırarak bunuoldukça belli etti.

Aquaman – 2018

Aquaman

DC evreni içerisinde gelmesi ile olay olması olan solo film Aquaman 28 aralık 2018 tarihinde Türkiye ‘ye gelmiş ve seyircileri ile buluşmuştur. Çekim bütçesinin yaklaşık olarak 6 katını bilet gişesinden alan Aquman filmi pek çok kişi tarafından defalarca izlenmiştir.

Bu filmin hikayesi Atlantis kraliçesinin, Atlantis ‘ten kaçması ile olumsuz olaylar sonucu karaya vurması ve Tom adlı karakterin onu kurtarması ile başlamaktadır. Daha sonra evine dönmeyen kraliçe Tom ile bir ilişkiye başlar ve bu aşkın meyvesi Arthur Curry doğar. Kraliçe ölür ve Arthur büyür.

Zamanla belirli olaylar eşliğinde Atlantis krallığının resmi taht varisi olduğunu öğrenen Arthur ‘u büyük maceralar beklemektedir. Aquaman ‘in yarı kardeşi olan Orm ile mücadele etmesi ve bu mücadele de halkını kurtarması için büyük sorumlulukları üstlenecektir. DC film sırası içerisinde altıncı sırada yer almaktadır.

Shazam! – 2019

Shazam

DC film serisi içerisinde yedinci ayak olarak karşımıza çıkan Shazam filmi karakteri ilk olarak 1939 yıllarında oluşturulmuş bir karakterdir. Shazam film konusu ise, Billy Batson ‘un istemeden kullandığı Shazam kelimesinde sonra belirli güçlere sahip olmaktadır. Yalnız bu güçler tanrısal güçler olup mitolojiden esinlenilmektedir. Herkül gücü, Zeus göz alıcılığı, Merkür hızı, Aşil yüreği ve Süleyman bilgeliği Shazam güçleridir.

Normal hayatında bir çocuk olan Billy, gerçek annesini aramaktadır. Süper güçlerinin farkına vardıktan sonra suçlular ile mücadele eden bir kahramana dönüşmektedir. DC solo film serisi içerisine bir film daha eklenmiştir.

Joker – 2019

Joker

DC film serisi içerisinde yeni karakter olarak karşımıza çıkan Joker ‘in DC sinematik serüveni içerisinde ilk solo filmi olarak geçmektedir. Amerikan psikolojik gerilim filmi olarak geçen joker DC karanlık evreni içerisinde olması gereken bir karakter gibi sahneye işlenmiştir. Gotham City ‘de yaşayan başarısız komedyen olan Arthur Fleck, babası olmadan büyümüş bir palyaçodur. Arthur zaman içerisinde dışlanmışlığından dolayı hayal kırıklığı yaşamış ve gözü dönen bir katil haline gelen Joker ‘e dönüşmüştür. DC evreni içerisinde her zaman yeri olan Joker, Batman ‘in en büyük düşmanıdır.

Birds of Prey: Yırtıcı Kuşlar – 2020

Birds of Prey: Yırtıcı Kuşlar

7 şubat 2020 tarihinde Türkiye ‘de gösterime girerek seyircileri ile buluşan Birds of Prey filmi aksiyon ve macera türünde karşımıza çıkmıştır. DC film serisi içerisinde varlığını koruyan filmin konusunda Gotham şehrinin kötü karakteri olan Roman Sionis ve onun sadık yardımcısı Zsasz ‘ın genç bir kızı elde etme isteğinin ardından Gotham şehrini büyük bir kaos içerisine girer.

Bu olayları duyan ve DC evreni karakterleri olan Harley, Huntress, Black Canary ve Rene Montoya ‘nın bir anda yolları kesişir. Bu 4 ‘lü ekip olma kararı alır ve genç kızı kurtarmak için Roman ve Zsasz ‘ı alt edebilmek için bir araya gelirler.

Wonder Woman 1984 – 2020

Wonder Woman 1984

Wonder Woman karakteri pek çok film ve kendi solo filmiyle de pek çok kez karşılaştığımız karakter olmuştur. 2 Ekim 2020 ‘de Meksika da Wondar Woman 1984 filmi gösterilmiştir. Fakat dünyayı saran virüs salgınından kaynaklı olarak ülke dağıtımları gecikmiş 25 Aralık 2020 tarihine kalmıştır. Bu film konusu olarak 1980 ‘li yıllarda Prenses Diana yani Wonder Woman hikayelerinden bir tanesini anlatmaktadır.

DC evreni içerinde Wonder Woman güçlü bir kadın karakter olarak karşımıza çıkmasıyla birlikte bu zamanlarda da onun karşısına 2 düşman çıkmıştır. Kötü olaylar yaşayan ve buna bağlı kötü insan olan Cheetah ve parası sayesinde kaytaran Max Lord ile mücadelesini anlatmaktadır.

Diana ‘nın hayatı Steve Trevor ‘un yani hayatının ilk ve tek aşkının hayata dönmesiyle iyice karışık bir hale gelecektir. Aksiyon, macera ve fantastik türlerini bir arada görebileceğiniz bir DC filmi olmuştur.

Suicide Squad 2: Gerçek Kötüler – 2021

Suicide Squad 2: Gerçek Kötüler

Suicide Squad 2 filmi yayın tarihi olarak 4 ağustos 2021 ‘de gelmiştir. Suicide Squat: Gerçek Kötüler (2016) filmi çekimi sonrasında ikinci filminde geleceğini fakat devam filmi olmayacağını bildiren bir yapımdır.

Suicide Squad 2 konusu, Task Force X tarafından tutuklu olan hükümlülerin siyasi amaç barındıran bir deneyin içersinde olan Jotunheim adlı Nazi Hapishanesi ve laboratuarını bitirmek amacıyla Güney Amerika ‘nın Corto Malta adası olan Maltese ‘ye ceza hafifletmek karşılığıyla görevlere gönderirler. Ekibin başından geçen olaylar ise oldukça ilginçtir.

Zack Synder ‘S Justice League: Adalet Birliği 2 – 2021

Zack Synder ‘S Justice League

Zack Synder ‘s Justice League filmi aslında 2017 yılında çıkan Justice League filminin süre açısından çok üstünde olan bir film olarak karşımıza çıkmaktadır. Dört saatlik bir uzunluğa sahip olan bu DC filminde Extended (genişletilmiş) versiyon oluşturulmuştur.

Zack Synder’ s Justice League film konusu Justice League film konusu ile aynıdır. Fakat işlenme açısından derin farklılıklar gösterilmiştir. 2017 yapımı olan filmde eğlence içerikleri varken bu filmde karanlık bir atmosfer oluşturulması tercih edilmiştir. DC karanlık evren olarak geçtiği için eğlenceli bir şey olsun durumu evrene uygunluğu bozmaktadır. Fakat bu filme uyguluk oluşturulmuştur.

Eski DC Filmleri

DC filmleri içerisinde yukarıda bahsedilen DC sinematik evren filmleri bu evreni kapsayan bütün filmlerden ibaret değildir. DC evreni oldukça uzun bir geçmişe dayanmaktadır. Bu filmler ise eski DC filmleri olarak geçmektedir. Pek çok kez izlenmiş olan fakat herhangi bir bütünsel yaklaşımı bulunmayan her biri birbirinden bağımsız filmler ile DC evreninde karşılaşmışızdır.

DC sinematik evreni bu durumu bitirse dahi eski DC filmleri izlenmeye devam etmektedir. Bazı eski DC filmleri aşağıda konularının incelenmesi açısından verilmiştir.

Green Lantern (Yeşil Fener) – 2011


Yeşil fener
kolordusu olarak isimlendirilmiş ve barış – adalet koruyucuları olarak gizemli bir evrende yüzyıllardır var olan bir birliktelik sağlamıştır. Düzen koruyucu olan savaşçı birliğin her üyesinde farklı bir süper güç yüzüğü bulunmaktadır. Parallax ismindeki düşmanları ile evrende güç dengesini bozmaya başlayınca bütün evrenin kaderi askerlikte yeni olan Hal Jordan ‘na verilmektedir. DC film serisinde yer alan bu filmde ana karakter yetenekli ve ukala olan test pilotudur. İnsanlığı olan Hal süper güçlerle birleşince en büyük Yeşil Fenerli savaşçı olacaktır.

Watchmen – 2009


DC evreni çok eskilere dayanan bir evren olduğu için film serileri de geçmişe yönelik devamlılığını korur. Watchemn filmi ‘de bunlardan biridir. Çok eski süper savaş kahramanı olan Komedyen ‘in öldürülmesinden sonra bu komedyene karşı hayranlığı olan başka bir kahraman olan Rorschach cinayetini araştırır.

Gidip hala faal olan bütün kahramanlara tehlikede olduklarını söyler fakat bunu kimse umursamaz. Süper kötülerin eskileri arasından olan Moloch ile cenazede Rorschach ‘ın dikkatini çeker. Daha sonra takip eder ve Moloch ‘ın bir takım planları olduğunu öğrenir. Bu planlarda bir sürü insan için ölüm fermanı verilmiştir.

Catwoman (Kedi Kadın) – 2004


Kedi kadın filmi ana karakteri olan ve Batman ile bağlantılı olan kurgusal bir karakter olup film konusu çizgi romanlardan alınmıştır. DC evreni içerisinde eski filmler arasında yer alan Cat Woman karakteri süper kötüdür.

Steel – 1997


DC evreni karakterleri içerisinde oluşum göstermesi için ilham alınan çizgi roman karakterlerinin bir tanesi de aynı ismin sahibi olan ve filme de bu şekilde yansıyan Stell karakteridir. 1997 Amerikan Süper kahraman Steel filmi ‘dir. Burke kitlesel silah üretmektedir. Ürettiği bu silahları suçlulara satmaya başlar. Bunları durdurmak için Steel karakteri oluşmuştur.

Gelecek DC Filmleri

Gelecek Dc Filmleri

DC sinema evreni filmleri belirli bütünlük sağlaması açısından önceden planlanarak ilerleme göstermektedir. Bu konuda devreye Gelecek DC filmleri girmektedir. Dc Comics filmleri severlerin yakından takip ettiği işte Gelecek Dc Filmleri;

 • Cyborg – 2021
 • Yeşil fener – 2021
 • The batman – 2021
 • The flash – 2021
 • Aquaman 2 – 2022

Şeklinde karşımıza çıkmaktadır. Film isimlerinin yayın tarihleri yanlarında verilmiş tarihlerden çok daha sonra yayınlamak durumunda kalmıştır. Bunun sebebi ise film çekimlerinin dünya üzerinde etkisi görülen pandemi’ den kaynaklanmasıdır.

Pandemi pek çok şeyi kısıtladığından dolayı film çekimleri durmuş ve gelecek DC filmleri yayın tarihleri açısından belirlenen planda ilerleyiş gösterememiştir. Fakat kısıtlamaların kalkması ile film çekimlerine tekrar dönülmüş ve DC sinematik evren son hızıyla çekimlerine devam etmektedir.

DC Mi? Marvel Mi?

DC evreni karanlık evren olup süper kahramanlardan oluşmaktadır. Marvel evreni de yine süper kahramanlardan oluşan DC sinematik evreni zamanından önce vizyona bu şekilde girmektedir. Marvel evreni filmlerinde bir bütünlük oluşturan hikayeleri serüven haline getirince bu durumdan etkilenen DC, Marvel için rakip firma haline gelmiştir.

İki evren içinde söylenebilecek olan olumlu ya da olumsuz durumlar olsa da DC mi, Marvel mi? Sorusunun cevabı kişilerin seçimleri ve film zevkleri ile ilgilidir. Çizgi romandan esinlenip yapılan bu filmler aynı işlevlerden oluştuğu için aralarında ki fark yalnızca filmlerin kalitesi ile belirlenebilir. Bu kaliteyi de DC evreni ya da Marvel evreni değil bu filmleri izleyenler belirleyebilir.

DC Evrenine Nasıl Başlanır?

DC evreni nasıl başlanır sorusu öncelikle sinematik evren bütünlüğü olan mı yoksa geçmişten beri var olan film serüveni mi başlanması gerektiği belirlenmelidir. Günümüzde değişen ve gelişen teknoloji sayesinde iki seçimde de var olan filmlerin sırasını internet üzerinden kolaylıkla bulabilirsiniz.

Genel olarak tercih edilen ve gündemde olan DC sinematik evren olmaktadır. Bu evrene ait olan film sıralamasına ve çıkan filmlerin içeriğine yukarıda yer verdik. Bu yazıları okuyarak bilgilere sahip olabilirsiniz.

Karakterler ve olay serüvenleri hakkında gerçek bilgiler almak için bu karaktere ait olan çizgi romanları okumanız da yine başlayacak kişiler için bir tavsiye niteliğindedir. DC evren çizgi romanları es geçilmeyecek kadar önemlidir.

DC Filmleri Karakter Oyuncuları,

Dc Film Karakterleri

DC film evreni oldukça geniş bir alana yayıldığı için oyuncu kadrosu da oldukça geniştir. Dc Sinema evreninde en çok merak edilen kahramanların listesi ise şu şekildedir;

 • Henry Cavill, Amy Adams, Michael Shannon
 • Ben Affleck, Jesse Eisenberg
 • Margot Robbie, Will Smith, Jared Leto
 • Gal Gadot, Chris Pine, Connie Nielsen
 • Jason Momoa, Amber Heard, Willem Dafoe
 • Zachary Levi, Asher Angel, Mark Strong
 • Mary Elizabeth Winstead, Jurnee Smollett – Bell
 • Kristen Wiig
 • Viola Davis, Joel Kinnaman

Aquaman Hangi Dc Filmlerinde Oynadı?

Aquaman hangi filmde oynadı sorusunun ilk cevabı kendi solo filmi olacaktır. Bunun dışında bir ekip kurup DC evreni karakterlerinin bir arada düşmanlarla mücadele ettiği filmlerde de yer almıştır. İlk olarak karşımıza çıkan film ismi Batman V Superman: Adalet Birliği olmuştur. Devamında yine ekip mücadeleri içerisinde yerini almıştır.

 • Aquaman – 2018
 • Los Angeles’ta Gizli Görev – 2017
 • Justice League – 2017
 • Batman v Superman: Adaletin Şafağı – 2016

Aquaman karakterine can veren ünlü oyuncu Jason Momoa yakın zamanda gelmesi planlanan Aqauman 2 filminde de başrol oynayacaktır. Bir yazımızda sonuna geldik listemizde olan tüm filmleri Türkçe Dublaj, Türkçe Altyazılı Full HD 4K kalitesi ile Netflix ekranlarında bulabilirsiniz. Ayrıca Meraklısı için Youtube ekranlarında Dc filmleri izleme sırası ile alakalı videoyu paylaşıyorum.

Dc’nin Açılımı Nedir: Dc Comics, Amerika çizgi roman yayını yapan bir firmadır. Şirketin bünyesinde olan Detective Comics’in baş harflerinden esinlenerek “DC” olarak isimlendirilmiştir.

Kaç Tane Superman Filmi Var?

Arkadaşlar Dc filmleri izleme sırasını merak eden kişiler ayrıca kaç tane SuperMan filmi olduğunuda merak ediyor. Superman Filmleri Çıkış yoluna göre toplamda 7 tanedir gelin isterseniz bunlara da liste halinde bakalım. İşte Superman filmleri izleme sırası;

 • Superman (1978)
 • Superman 2 (1980)
 • Superman 3 (1983)
 • Superman 4 the Quest for Peace (1987)
 • Superman Dönüyor (2006)
 • Man of Steel (2013)
 • Batman vs Superman (2016)

Adalet Birliği Serisi Hangi Sırayla izlenmeli

Dc Filmleri izleyenler ayrıca Adalet Birliği Serisi içinde izleme listesini öğrenmek istiyor. Birçok Dc karakterine seride rol veren Adalet Birliği seriside izleme sırasına göre gitmek en doğrusu olacaktır. Benim tavsiyem bu konuda şu şekilde olacaktır.

 • Çelik Adam 2013
 • Batman ve Superman: Adaletin Şafağı 2016
 • Justica League 2017

Yorum yapın

Bedava Bonus Casino siteleri - casino siteleri deneme bonusu veren siteler 1xbet footballofficialscamp.com - Deneme Bonusu Veren Siteler